mrazuvzdorné odrůdy kaki

zde můžete probrat vše o pěstování tomelů

Moderátor: Stanley_51

Odpovědět
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
Příspěvky: 4791
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: mrazuvzdorné odrůdy kaki

Příspěvek od nene »

Přesně tak, milý Watsone :wink: , odhalila jsi nás :D . Vypadá to, že děti zlobí (a dostanou nařezáno), je fajn, že máš naroubováno.
Nicméně je to ještě maličké, až se to otevře, budeme chytřejší. Můžou to být kluci i holky.
Lenkalor
desátník
desátník
Příspěvky: 1182
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: mrazuvzdorné odrůdy kaki

Příspěvek od Lenkalor »

Můžu si vyhrát i se samečkem. Ve skleníku mám malou Vanigliu a prý, když se opylí, tak je sladká už v pevném stavu.
Od stromku Sosnovská-Dar Sofievky-Nikita je samec dost daleko(a za rohem), nemyslím si, že by ho opylil.
Akorát by mohl opylit H-120. Ale ta je víc ve stínu a ještě nemá vidět poupata.
Lenkalor
desátník
desátník
Příspěvky: 1182
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: mrazuvzdorné odrůdy kaki

Příspěvek od Lenkalor »

Vlastně by bylo jednodušší naroubovat samce do Vaniglie. :D
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
Příspěvky: 4791
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: mrazuvzdorné odrůdy kaki

Příspěvek od nene »

:) Lenko, uvidíš, budou aspoň další zkušenosti, my máme dlouhou zahradu a podle našich zkušeností není žádná vzdálenost dost velká, ale nám tady hodně fouká....Jo a tím, že budou možná kluci i holky jsme mysleli na jednom stromě, ne buď a nebo. :wink:
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
Příspěvky: 4791
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: mrazuvzdorné odrůdy kaki

Příspěvek od nene »

Sosnovskaja
Obrázek
Sofijevka
Obrázek
Čučupaka
Obrázek
Nikita
Obrázek
modra7
desátník
desátník
Příspěvky: 993
Registrován: 08 kvě 2024, 17:59
Bydliště: Brno, zahrada - Velké Pavlovice

Re: mrazuvzdorné odrůdy kaki

Příspěvek od modra7 »

Po zimě se stále neprobudila Cangzhou a nevypadá to, že by se ještě chystala. To mě hodně mrzí, byla dost drahá. Jiro je v pohodě, ale stále hodně malé. Na plody si ještě pár let počkáme..
modra7
desátník
desátník
Příspěvky: 993
Registrován: 08 kvě 2024, 17:59
Bydliště: Brno, zahrada - Velké Pavlovice

Re: mrazuvzdorné odrůdy kaki

Příspěvek od modra7 »

nene píše:
22 kvě 2026, 23:47
Moc hezké S6!
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
Příspěvky: 4791
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: mrazuvzdorné odrůdy kaki

Příspěvek od nene »

Cangzhou máme naroubovánu a probudila se, ale je namrzlá, špatně nám roste, lístky jsou mrňavé a pokroucené a roub, který jsme z ní vzali (když ještě nerašila) a roubovali s ním na asi čtyřech místech, byl vysoce pravděpodobně zmrzlý - ani jeden roub nejede. :(
ivan
admirál
admirál
Příspěvky: 2168
Registrován: 16 lis 2015, 15:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: mrazuvzdorné odrůdy kaki

Příspěvek od ivan »

...tak u nás to už kvitne
Obrázek
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
Příspěvky: 9400
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: mrazuvzdorné odrůdy kaki

Příspěvek od Stanley_51 »

nene píše:
22 kvě 2026, 23:56
Cangzhou máme naroubovánu a probudila se, ale je namrzlá, špatně nám roste,
Já jsem rouboval Cangzhou do své Sosnovské již poněkolikáté a nikdy se to nechytlo. Poslední roubování 2 rouby Dar sofievky naopak vypadají slibně, tak se modlím S12 snad to vyjde.
Stanley_51
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
Příspěvky: 4791
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: mrazuvzdorné odrůdy kaki

Příspěvek od nene »

Držíme palce, DS u nás letos vypadá nádherně, předloni se nám vylomila silná větev a stromek vloni vypadal jak vánoční stromek v dubnu, nicméně, pár plodů bylo. Letos je už nádherně obrostlý, listy zdravé, přírustky velké, květů spousta....snad se to zase nepoláme S12 . DS vypadá jako něco, co je třeba na zahradě zkusit. Je sice pozdnější než Sofijevka (dřív se vybarvuje, později dozrává), ale plody jsou větší a stejně výborné.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
Příspěvky: 4356
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: mrazuvzdorné odrůdy kaki

Příspěvek od Hofis »

Stanley_51 píše:
23 kvě 2026, 09:21
Já jsem rouboval Cangzhou do své Sosnovské již poněkolikáté a nikdy se to nechytlo. Poslední roubování 2 rouby Dar sofievky naopak vypadají slibně, tak se modlím S12 snad to vyjde.
Nic si z toho nedělej, Stando, mám s Changzhou stejný problém. Už druhým rokem se jí snažím naroubovat na NBT (Nikiskaya Bordovaya x Tomuri), a ani letos, ani minulý rok se mi to nechytlo. Minulý rok jsem se uklidňoval tím, že to možná přemrzlo, ale letos jsem si bral rouby ještě na podzim před zabalením, při roubování mi přišly pěkně čerstvé, stejně se mi to nechytlo. Přitom na semenáč klasického tomelu se mi to chytlo bez problémů. :shock: Asi to budu muset zkusit znovu v létě zelené do zeleného.
Podle mě tam bude někde zakopanej pes u těch tomelů. Třeba minulý rok jsem rouboval klasický tomel Sheng do lotusu, pěkně se mi chytnul, letos pěkně obrazily oba kousky a pak se z ničeho nic stalo toto:
Obrázek
Obrázek
Foto: Praha-Motol, 28.05.26

Najednou jakoby listy ztratily oporu, svěsí se a postupem času uschnou. Takto to potom končí:
Obrázek
Foto: Praha-Motol, 28.05.26

To je menší bratříček, u kterého se to samé stalo o týden dříve. Neumím si to vysvětlit. A není to ani nedostatečnou nebo nadměrnou zálivkou nebo tím, že by odešla podnož, protože zejména na té poslední fotce je vidět, že ta podnož podrůstá. A už i toho druhého lotusu je vidět, že začíná podrůstat. Prostě jakoby ten lotus najednou zcela spontánně odmítl ten roub. Máte s tím někdo podobnou zkušenost?
Odpovědět