Moruše

zde můžete probrat všee o pěstování moruší

Moderátor: Stanley_51

Odpovědět
modra7
desátník
desátník
Příspěvky: 993
Registrován: 08 kvě 2024, 17:59
Bydliště: Brno, zahrada - Velké Pavlovice

Re: Moruše

Příspěvek od modra7 »

Netuším proč, ale vypadá to, že tento rok žádné plody na Pákistánském velikánovi nebudou. Obrustá, ale plody nikde U pár dalších moruší budu vůbec ráda, jestli přežijí obrůstáním od dolní části kmene. Moruše Bzenecká od Petra z H vypadá taky zajímavě. Doufala jsem že poroste z pupenů pod místem, kde jsem šmikla špičák.
Obrázek
Obrázek
Raší ale více méně ve spodní polovině, když nepočítám podnož. Že by to bylo tím suchem?

GD v pohodě, přikládám detail plodu pro porovnání.
Obrázek
Naposledy upravil(a) modra7 dne 23 kvě 2026, 11:08, celkem upraveno 1 x.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
Příspěvky: 1527
Registrován: 11 lis 2021, 17:14
Bydliště: Slezská Ostrava

Re: Moruše

Příspěvek od EvaOstrava »

Taky je spíš kulatý. I mezi těmi mými protáhlými se občas objeví takový krátký květ/plod. Zatím se všechny zvětšují, tak jsem zvědavá.

Obrázek Obrázek Obrázek
modra7
desátník
desátník
Příspěvky: 993
Registrován: 08 kvě 2024, 17:59
Bydliště: Brno, zahrada - Velké Pavlovice

Re: Moruše

Příspěvek od modra7 »

To je tím, že byl zasazený na podzim. Musel věnovat spoustu sil do zakořenění a pak ještě to suché jaro. Myslím že v dalších letech se plody trochu prodlouží.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
Příspěvky: 4791
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Moruše

Příspěvek od nene »

Takhle to bude, za rok :) :

Obrázek

Obrázek
Ivi
oficír
oficír
Příspěvky: 698
Registrován: 20 bře 2011, 13:28
Bydliště: 280 m nad mořem ,SM

Re: Moruše

Příspěvek od Ivi »

nene:to je nádhera a která že to je odrůda,díky?
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
Příspěvky: 4791
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Moruše

Příspěvek od nene »

GD :)
modra7
desátník
desátník
Příspěvky: 993
Registrován: 08 kvě 2024, 17:59
Bydliště: Brno, zahrada - Velké Pavlovice

Re: Moruše

Příspěvek od modra7 »

Gerardi Dwarf
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
Příspěvky: 1527
Registrován: 11 lis 2021, 17:14
Bydliště: Slezská Ostrava

Re: Moruše

Příspěvek od EvaOstrava »

Gerardi Dwarf na jižní Moravě
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
Příspěvky: 4791
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Moruše

Příspěvek od nene »

Tak tak, na jihu, aby Modra věděla, že opravdu bude líp :wink: .
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
Příspěvky: 4356
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Moruše

Příspěvek od Hofis »

Když tak koukám na ty obrázky GD, tak bych se chtěl zeptat, jestli dělá pouze jednočetné listy nebo také trojčetné? Mám na zahradě něco, co mělo být původně GD, ale dělá to spíše trojčetné listy než jednočetné, i když ty jednočetné jsou tam občas k vidění taky:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Foto: Praha-Motol, 24.05.26

Nebo nemám GD? S2
modra7
desátník
desátník
Příspěvky: 993
Registrován: 08 kvě 2024, 17:59
Bydliště: Brno, zahrada - Velké Pavlovice

Re: Moruše

Příspěvek od modra7 »

No, to na GD moc nevypadá, připomíná mi to Shin-tso, ale taky to může být Mojo Berry. Pokud tedy uvažujeme ty odrůdy, které jsou menšího vzrůstu. Jinak je těch možností spousta. Další se uvidí až podle plodů..
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
Příspěvky: 4791
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Moruše

Příspěvek od nene »

Už ozobáváme, kosi ze země a my se snažíme nenechat jim toho moc, co by mohlo spadnout.
mavi
nováček
nováček
Příspěvky: 147
Registrován: 04 srp 2025, 10:53
Bydliště: Písecko

Re: Moruše

Příspěvek od mavi »

kam na ty dlouhy kvety chodite? :D Ja dneska pri kontrole objevil asi 5 kvitku (se vubec divim po tech mrazech), ale abych na ne sel s lupou.. :lol:

macro
Obrázek
Milosmail
nováček
nováček
Příspěvky: 141
Registrován: 03 kvě 2017, 13:01
Bydliště: Kousek pod Brnem

Re: Moruše

Příspěvek od Milosmail »

Obrázek
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
Příspěvky: 1527
Registrován: 11 lis 2021, 17:14
Bydliště: Slezská Ostrava

Re: Moruše

Příspěvek od EvaOstrava »

Dvě GD vedle sebe? Jsou hodně široké a hezky obsypané plody. Ta moje letos nic neshodila, a byla nezakrývaná. Možná, čím míň se snažím, tím je to lepší. Jsem zvědavá, jaká bude úroda.
Odpovědět