Vinná réva ( Vitis )

zde můžete probrat vše o pěstování révy

Moderátor: Stanley_51

Odpovědět
Mirek223
desátník
desátník
Příspěvky: 1151
Registrován: 28 srp 2024, 22:21
Bydliště: Břeclav

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvek od Mirek223 »

Pavuk píše:
04 srp 2025, 04:19
Mirku, to si riešil rez až do dreva kvôli tej hnilobe?
Ináč u mňa vyzerajú strapce presne ako Tvoje.
Našťastie asi iba tak 10%.
Postupně odstraňuji keře, které mám umístěny na zahradě a nemohu je důkladně ošetřit proti chorobám, protože v blízkosti se nacházejí jiné plodiny (borůvky, maliny, jahody apod..) Letos jsem ve vinohrádku udělal poctivě tři preventivní postřiky proti padlí a plísni révové, a prozatím to vypadá dobře. Na zahradě nebylo ošetření některých odrůd tak důkladné, a na nových přírustcích se plíseň již šíří. Postupně jsem je tedy částečně přesunul do vinohrádku, částečně je likviduji.
Ragnar
nováček
nováček
Příspěvky: 134
Registrován: 06 kvě 2018, 21:23
Bydliště: Okolí Brna

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvek od Ragnar »

Alladin a Glenora. Na to že je začátkem květu rozbombardovaly kroupy vypadají slušně. I na Glenora (bezsemenna, modrá) bude na ochutnání. První kuličky byly výborné. Hodně bujný keř. Stříkal sem párkrát Solfernusem, což je tekutá sira

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Lenkalor
desátník
desátník
Příspěvky: 1162
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvek od Lenkalor »

Glenora má velmi chutné bobule , už teď tam cítím borůvky. Bohužel je u mě málo plodná, máme ji už asi 6 let a letos má zase jen 2 hrozny.
Přístí rok minimálně polovinu přeroubuju.
Lenkalor
desátník
desátník
Příspěvky: 1162
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvek od Lenkalor »

Jsem pěstitel révy - začátečník, v naší oblasti to nemá ani tradici a ani moc dobré podmínky.
Ale baví mě to. A navíc je to záliba plná překvapení. :wink:
Sice si pečlivě nacházím údaje o každé odrůdě než ji seženu, právě kvůli omezeným teplotním a půdním možnostem, ale když pak zaplodí, občas se nestačím divit. A je celkem jedno, od kterého známého prodejce to koupím. Ze 4 zatím obstál pouze jeden, ale letošní nákup od něj zaplodí až příští rok.
Někdy je to příjemné překvapení, jako třeba tato odrůda kupovaná jako Albano. Ale podle hustoty střapců a tvaru bobulí to není ona. Ale je to zatím moje nejoblíbenější odrůda z asi 40 odrůd co máme.
Chuť,odolnost, plodnost.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Druhý prodejce mi místo Bajkonuru poslal také odrůdu, která nevypadá špatně. Velké bobule, rannost, průměrná odolnost, jednoduchá sladká chuť( ale je to signálka).

Obrázek
Obrázek

A lonské rouby od třetího prodejce, které měli být bezsemená Ivanka, jlou také něco jiného. Je to ranné, modré a se semeny.

Ono těch záměn je víc, jednu jsem úplně zrušila, jiné nevadí. Jen jsem si prostě objednala něco jiného.
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
Příspěvky: 9393
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvek od Stanley_51 »

Lenkalor píše:
16 srp 2025, 10:55
Glenora má velmi chutné bobule , letos má zase jen 2 hrozny.
Glenoru mám také ( 10 let ) a dělá u mně to samé. Letos pouze jediný střapec. Zachraňuje to Einset seedless, ten zase rád přeplozuje a musí se silně redukovat.

Obrázek
Stanley_51
Mirek223
desátník
desátník
Příspěvky: 1151
Registrován: 28 srp 2024, 22:21
Bydliště: Břeclav

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvek od Mirek223 »

U mě je letošní jedničkou Lora u "baráku". Na zahradě a ve vinohrádku zaostává min. 2-3 týdny.

Obrázek Obrázek
Lenkalor
desátník
desátník
Příspěvky: 1162
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvek od Lenkalor »

Stanley_51 píše:
16 srp 2025, 14:17
Glenoru mám také ( 10 let ) a dělá u mně to samé. Letos pouze jediný střapec. Zachraňuje to Einset seedless, ten zase rád přeplozuje a musí se silně redukovat.
Krásná násada a zdravé listy. S6

Glenora má úplně jinou chuť, než jiné odrůdy. Proto ji ještě částečně nechám, jestli se nerozplodí. Ale možná ji prostě nevyhovují moje podmínky.
Lenkalor
desátník
desátník
Příspěvky: 1162
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvek od Lenkalor »

U nás je letos první mimo skleník Vostorg.
Ale signálka Polonez 50 je už také jedlá a výborná. Ale ještě ji bráním vlastním tělem, aby vyzrála úplně. Je na horším místě.
Ragnar
nováček
nováček
Příspěvky: 134
Registrován: 06 kvě 2018, 21:23
Bydliště: Okolí Brna

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvek od Ragnar »

Je fakt že hrozny Glenory sou takové řídké :D. Ale jak říkám plodí prvním rokem a schytala nálož krup. Uvidíme v dalším letech pokud ji stačím ustříhat. Každopádně chuť skvělá.
U mě je top takhle modrá odrůda, název neznám. Moc se o ní nikdo nestará, choroby nula, a když není nějaké extra chladné úchcané září, má úžasné aromatické hrozny bombastické chuti.
Obrázek
Lenkalor
desátník
desátník
Příspěvky: 1162
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvek od Lenkalor »

Pěkná zástěna. :D
Josef
desátník
desátník
Příspěvky: 1137
Registrován: 04 bře 2022, 13:01
Bydliště: Žďársko, 560 m.n.m - Vysočina

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvek od Josef »

Na Vysočině začala už i sklizeň bezsemenných odrůd. Letošní počasí to trochu urychlilo, velká spokojenost:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Lenkalor
desátník
desátník
Příspěvky: 1162
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvek od Lenkalor »

Darja, to je jistota. :D
Sice jí ještě alespoň týden na keři prospěje, ale jeden hrozen už jsme snědli.

Obrázek
Josef
desátník
desátník
Příspěvky: 1137
Registrován: 04 bře 2022, 13:01
Bydliště: Žďársko, 560 m.n.m - Vysočina

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvek od Josef »

Odrůdy jako Kardinal a Prim jsou u nás na Vysočině již vlastně každoroční držáci. Daří se jim zde při venkovním pěstování i bez chemické ochrany velmi dobře:
Obrázek

Obrázek
Lenkalor
desátník
desátník
Příspěvky: 1162
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvek od Lenkalor »

Šarada UA

Obrázek
Obrázek

Já tedy dělám postřik před rozvitím pupenů, před a po květu a pak už jen Kumulusem proti padlí.

Ale je pravda, že když jsme měli Prim, tak se to také nestříkalo.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
Příspěvky: 4733
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvek od moonvil »

Lenkalor píše:
27 srp 2025, 15:52
Já tedy dělám postřik před rozvitím pupenů, před a po květu a pak už jen Kumulusem proti padlí.
A kvuli cemu (a cim) to strikas pred a po kveteni, kdyz Kumulus pises az naposled?
Odpovědět