zde můžete probrat vše o pěstování banánovníků
Moderátor: Stanley_51
PavelP
nováček
Příspěvky: 196 Registrován: 07 dub 2019, 20:17
Bydliště: Rosice u Chrasti, Chrudimsko, 260 m. n. m.
Příspěvek
od PavelP » 08 kvě 2026, 13:55
Basjo i přes lehké omrznutí jede pěkně. Tropické (Tropicana, D. Cawendish, Grand Nan) mám u zdi domu.
Mirek223
desátník
Příspěvky: 1199 Registrován: 28 srp 2024, 22:21
Bydliště: Břeclav
Příspěvek
od Mirek223 » 16 kvě 2026, 08:55
PavelP píše: ↑ 08 kvě 2026, 13:55
Basjo i přes lehké omrznutí jede pěkně. Tropické (Tropicana, D. Cawendish, Grand Nan) mám u zdi domu.
Máš to pěkné
U mne na zahradě už taky "restartoval" a je viditelný růst. Jeden starý výhon uhnil, ale je tam několik nových. Banánovníky v kontejnerech na terase mají sice listy svěšené pod tíhou vody, ale "větší" problém jim přináší silný vítr.
ladisg
škvrně
Příspěvky: 41 Registrován: 19 dub 2021, 18:57
Bydliště: Krnov
Příspěvek
od ladisg » 18 kvě 2026, 17:30
PavelP
nováček
Příspěvky: 196 Registrován: 07 dub 2019, 20:17
Bydliště: Rosice u Chrasti, Chrudimsko, 260 m. n. m.
Příspěvek
od PavelP » 31 kvě 2026, 19:14
ladisg píše: ↑ 18 kvě 2026, 17:30
Tak už jsem ten trs banánků na SDC už odřízl, už se asi největší. Bylo jich nakonec 17. Chuťově podobné těm z obchodu, neotrávil jsem se
Super úspěch
snad se u mne také do pár let zadaří. Moji "kluci" se mají takto:
MonikaV
generál
Příspěvky: 1337 Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota
Příspěvek
od MonikaV » 01 čer 2026, 17:36
PavelP--Moc pekneeee
(ladisg-- vypadají k snědku)
mavi
nováček
Příspěvky: 147 Registrován: 04 srp 2025, 10:53
Bydliště: Písecko
Příspěvek
od mavi » 01 čer 2026, 20:33
Vypadaj dost dobre, dokonce na venkovni jen malo potrhany listy vetrem.. ja bych si pod ne hned prinesl lehatko