Fíkovník

zde můžete probrat vše o pěstování fíků

Moderátor: Stanley_51

Odpovědět
Uživatelský avatar
minka
člen
člen
Příspěvky: 490
Registrován: 04 čer 2013, 09:58
Bydliště: jindřichohradecko 475m/n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvek od minka »

Cena dobrá, a co chut´? Není to moc rozmáčené?
mirka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
Příspěvky: 1622
Registrován: 12 úno 2015, 20:17
Bydliště: Zlín 230 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvek od mirka »

Jsou výborné, koupila jsem poslední 3 ks. Ale mám ve sklepě ještě co jsem dělala svůj fikový kompot. Chtěla jsem to porovnat. Oba jsou chuťově výborné. S6
Uživatelský avatar
minka
člen
člen
Příspěvky: 490
Registrován: 04 čer 2013, 09:58
Bydliště: jindřichohradecko 475m/n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvek od minka »

Tak to je super,až na ně narazim ,koupím.,
kaossik
admirál
admirál
Příspěvky: 1595
Registrován: 30 pro 2018, 16:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Fíkovník

Příspěvek od kaossik »

Hanka Ř. píše:Když řežete fíkovníky, kde přesně děláte řez? Já se do toho bojím stříhnout, protože vlastně nevím, jak bude rašit, když nevidím pupeny (jen ten horní, který by šel pryč).
Pupeny se vytvoří kdekoliv kde byl list.
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
Missi
ouško
ouško
Příspěvky: 66
Registrován: 17 srp 2007, 11:47
Bydliště: Praha 10

Re: Fíkovník

Příspěvek od Missi »

Hanka Ř. píše:Když řežete fíkovníky, kde přesně děláte řez? Já se do toho bojím stříhnout, protože vlastně nevím, jak bude rašit, když nevidím pupeny (jen ten horní, který by šel pryč).
Koukni na tento odkaz https://www.plnazahrada.cz/clanky/rez-f ... -navod.php ,je to tam perfektně popsané i s fotem.
tomq
ouško
ouško
Příspěvky: 91
Registrován: 05 bře 2013, 15:15
Bydliště: Litoměřice 160mnm

Re: Fíkovník

Příspěvek od tomq »

Hanka Ř. píše:Když řežete fíkovníky, kde přesně děláte řez? Já se do toho bojím stříhnout, protože vlastně nevím, jak bude rašit, když nevidím pupeny (jen ten horní, který by šel pryč).
nejsem odborník ale řežu to co jde moc nahoru nebo dovnitř, aby se to dalo sklízet rukou ze země
Obrázek

Obrázek
Milan Kulka
nováček
nováček
Příspěvky: 120
Registrován: 29 led 2024, 19:53

Re: Fíkovník

Příspěvek od Milan Kulka »

tak na tom moc breby nebude, jak vidím
jihozápadní Slovensko, Zemianska Olča 112 m. n. v.
Hanele12
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
Příspěvky: 661
Registrován: 30 kvě 2019, 21:22
Bydliště: Labská Stráň 350 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvek od Hanele12 »

Tak mám letos takové dilema, kdy přesunout ze sklepa do skleníku. Loňské roky šli 15.3 no pak jsem musela přidávat zateplení skleníku a pritapet, když byly noční mrazy. Kdybych to posunula, ve sklepě je těsně pod 10 stupňů, a dala je tam déle tak bych se vyhnula jejich stagnaci při výkyvech teplot a oni by to stejně dohnaly růstem, když už bude tepleji. A teď nevím... Podpořit teď pomalé raseni, nebo počkat a pak pojedou. Mám teď 6 kusů v podkroví a to je na jižním okně rychlost.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
Příspěvky: 1498
Registrován: 11 lis 2021, 17:14
Bydliště: Slezská Ostrava

Re: Fíkovník

Příspěvek od EvaOstrava »

Little miss figgy in vitro a její řízek- mají jiný vzrůst i velikost, a řízek na rozdíl od původní rostliny se plodit snaží. Bylo by fajn, kdyby držela brebu i v květináči.
Obrázek...Obrázek
pavell
desátník
desátník
Příspěvky: 986
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Fíkovník

Příspěvek od pavell »

Evo to je řízek z té rostliny na fotce?
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
Příspěvky: 1498
Registrován: 11 lis 2021, 17:14
Bydliště: Slezská Ostrava

Re: Fíkovník

Příspěvek od EvaOstrava »

Ano, to je loňský řízek z rostliny v bílém kbelíku.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
Příspěvky: 1498
Registrován: 11 lis 2021, 17:14
Bydliště: Slezská Ostrava

Re: Fíkovník

Příspěvek od EvaOstrava »

Ty fíkovníky množené in vitro mívají jiný vzrůst, to jsem pozorovala i u Konvičkovníků i Peretty, jako pavouk. Větve rostou více vodorovně, ale v zemi a po vystříhání se začnou zvedat. Peretta měla výhonků mnohem více, a před těmi 7 lety jsem vůbec netušila, co to s ní je. O tom jsem se dočetla teprve předloni. Doporučují vystříhat výhony a nechat minimum nebo jen jeden. Někdo si tyto typy rostlin nechává jen na řízky, protože někdy dlouho trvá, než začnou plodit (někdy ale ne), a jejich řízky údajně plodí hned.
https://www.ourfigs.com/forum/figs-home ... e-cultures
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
Příspěvky: 865
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Fíkovník

Příspěvek od dzani696 »

Evo,a už ti plodil ten pôvodný Little miss? A jak dlho mu to trvalo? Ja ho mám zo Spomyšlu a nevyzerá že by mal plodiť.
Jano
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
Příspěvky: 1498
Registrován: 11 lis 2021, 17:14
Bydliště: Slezská Ostrava

Re: Fíkovník

Příspěvek od EvaOstrava »

Já jsem si ho koupila předloni a tentýž rok měl jeden plod. Loni ale vůbec nic, ani moc nerostl. A brebu letos taky nenasadil.
kaossik
admirál
admirál
Příspěvky: 1595
Registrován: 30 pro 2018, 16:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Fíkovník

Příspěvek od kaossik »

Všechny fikovníky na balkóně jsou už narašené, tak jsem zahájil pokus o eradikaci zavlečených "fig mites ". Dneska jsem postříkal Vertimecem, za 14 dní to proložím Ortecem a pak ještě vertimec až budou malé plody hlavní násady. Tak uvidíme...
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
Odpovědět