Fíkovník
Moderátor: Stanley_51
Re: Fíkovník
Cena dobrá, a co chut´? Není to moc rozmáčené?
-
mirka
- čestný člen ( přispívající )

- Příspěvky: 1622
- Registrován: 12 úno 2015, 20:17
- Bydliště: Zlín 230 m.n.m.
Re: Fíkovník
Jsou výborné, koupila jsem poslední 3 ks. Ale mám ve sklepě ještě co jsem dělala svůj fikový kompot. Chtěla jsem to porovnat. Oba jsou chuťově výborné. 
Re: Fíkovník
Tak to je super,až na ně narazim ,koupím.,
-
kaossik
- admirál

- Příspěvky: 1595
- Registrován: 30 pro 2018, 16:38
- Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fíkovník
Pupeny se vytvoří kdekoliv kde byl list.Hanka Ř. píše:Když řežete fíkovníky, kde přesně děláte řez? Já se do toho bojím stříhnout, protože vlastně nevím, jak bude rašit, když nevidím pupeny (jen ten horní, který by šel pryč).
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
Re: Fíkovník
Koukni na tento odkaz https://www.plnazahrada.cz/clanky/rez-f ... -navod.php ,je to tam perfektně popsané i s fotem.Hanka Ř. píše:Když řežete fíkovníky, kde přesně děláte řez? Já se do toho bojím stříhnout, protože vlastně nevím, jak bude rašit, když nevidím pupeny (jen ten horní, který by šel pryč).
-
Milan Kulka
- nováček

- Příspěvky: 120
- Registrován: 29 led 2024, 19:53
Re: Fíkovník
tak na tom moc breby nebude, jak vidím
jihozápadní Slovensko, Zemianska Olča 112 m. n. v.
-
Hanele12
- čestný člen ( přispívající )

- Příspěvky: 661
- Registrován: 30 kvě 2019, 21:22
- Bydliště: Labská Stráň 350 m.n.m.
Re: Fíkovník
Tak mám letos takové dilema, kdy přesunout ze sklepa do skleníku. Loňské roky šli 15.3 no pak jsem musela přidávat zateplení skleníku a pritapet, když byly noční mrazy. Kdybych to posunula, ve sklepě je těsně pod 10 stupňů, a dala je tam déle tak bych se vyhnula jejich stagnaci při výkyvech teplot a oni by to stejně dohnaly růstem, když už bude tepleji. A teď nevím... Podpořit teď pomalé raseni, nebo počkat a pak pojedou. Mám teď 6 kusů v podkroví a to je na jižním okně rychlost.
-
EvaOstrava
- čestný člen ( přispívající )

- Příspěvky: 1498
- Registrován: 11 lis 2021, 17:14
- Bydliště: Slezská Ostrava
Re: Fíkovník
Re: Fíkovník
Evo to je řízek z té rostliny na fotce?
-
EvaOstrava
- čestný člen ( přispívající )

- Příspěvky: 1498
- Registrován: 11 lis 2021, 17:14
- Bydliště: Slezská Ostrava
-
EvaOstrava
- čestný člen ( přispívající )

- Příspěvky: 1498
- Registrován: 11 lis 2021, 17:14
- Bydliště: Slezská Ostrava
Re: Fíkovník
Ty fíkovníky množené in vitro mívají jiný vzrůst, to jsem pozorovala i u Konvičkovníků i Peretty, jako pavouk. Větve rostou více vodorovně, ale v zemi a po vystříhání se začnou zvedat. Peretta měla výhonků mnohem více, a před těmi 7 lety jsem vůbec netušila, co to s ní je. O tom jsem se dočetla teprve předloni. Doporučují vystříhat výhony a nechat minimum nebo jen jeden. Někdo si tyto typy rostlin nechává jen na řízky, protože někdy dlouho trvá, než začnou plodit (někdy ale ne), a jejich řízky údajně plodí hned.
https://www.ourfigs.com/forum/figs-home ... e-cultures
https://www.ourfigs.com/forum/figs-home ... e-cultures
- dzani696
- velitel

- Příspěvky: 865
- Registrován: 10 srp 2018, 20:26
- Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.
Re: Fíkovník
Evo,a už ti plodil ten pôvodný Little miss? A jak dlho mu to trvalo? Ja ho mám zo Spomyšlu a nevyzerá že by mal plodiť.
Jano
-
EvaOstrava
- čestný člen ( přispívající )

- Příspěvky: 1498
- Registrován: 11 lis 2021, 17:14
- Bydliště: Slezská Ostrava
Re: Fíkovník
Já jsem si ho koupila předloni a tentýž rok měl jeden plod. Loni ale vůbec nic, ani moc nerostl. A brebu letos taky nenasadil.
-
kaossik
- admirál

- Příspěvky: 1595
- Registrován: 30 pro 2018, 16:38
- Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fíkovník
Všechny fikovníky na balkóně jsou už narašené, tak jsem zahájil pokus o eradikaci zavlečených "fig mites ". Dneska jsem postříkal Vertimecem, za 14 dní to proložím Ortecem a pak ještě vertimec až budou malé plody hlavní násady. Tak uvidíme...
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata






