Vaccinium ashei a krizenci
Moderátor: Stanley_51
-
modra7
- desátník

- Příspěvky: 993
- Registrován: 08 kvě 2024, 17:59
- Bydliště: Brno, zahrada - Velké Pavlovice
Re: Vaccinium ashei a krizenci
Oooo, tak takový trh bych chtěla zažít! Kde to bylo? Je pravda že jsme nedávno byli na veletrhu rostlin (ale byly to na 99% pokojovky) v Brně na výstavišti a koupili Musa basjoo asi za 200,- a dnes přišel musa basjoo ze zahradnictví za stejnou cenu, ale asi třikrát nebo čtyřikrát menší. Kdyby člověk dopředu tušil..
-
Sidney
- nováček

- Příspěvky: 143
- Registrován: 04 pro 2024, 23:39
- Bydliště: Uherskohradišťsko, 222 m.n.m., USDA 7a
Re: Vaccinium ashei a krizenci
Uherské Hradiště. Kdyby byly zajímavé odrůdy, tak bych něco vzal, ale byl jen ten Chandler. V zahradnictví jsem pak viděl malé chcípáky (tak 30 cm) za 280...
-
modra7
- desátník

- Příspěvky: 993
- Registrován: 08 kvě 2024, 17:59
- Bydliště: Brno, zahrada - Velké Pavlovice
Re: Vaccinium ashei a krizenci
Tak co, dorazila ti ta Powder Blue?
Já bych tak velké rostlině Chandlera neodolala, ten můj je totiž mnohem menší
. Nevíš jak velké květníky (tedy předpokládám že jsou to takové ty zednické maltovníky) používá ten chlapík z videa, cos posílal?
Já bych tak velké rostlině Chandlera neodolala, ten můj je totiž mnohem menší
-
Sidney
- nováček

- Příspěvky: 143
- Registrován: 04 pro 2024, 23:39
- Bydliště: Uherskohradišťsko, 222 m.n.m., USDA 7a
Re: Vaccinium ashei a krizenci
Dorazila, prakticky stejná jako ta tvoje. Jen jsem nepochopil balení, krabice cca 170 cm a vyplněná ani ne 1/3. Objednával jsem i nějaké menší (Reka, Hort. Pettite,...) a ty už byly o poznání lepší.modra7 píše:Tak co, dorazila ti ta Powder Blue?
Tomáš má na tom videu většinu borůvek v 45l maltovnících, ty menší ve 20l.
-
trampolina
- škvrně

- Příspěvky: 47
- Registrován: 23 kvě 2021, 22:03
-
modra7
- desátník

- Příspěvky: 993
- Registrován: 08 kvě 2024, 17:59
- Bydliště: Brno, zahrada - Velké Pavlovice
Re: Vaccinium ashei a krizenci
Gratuluju ke krásné růžové úrodě! Jak je tedy stíháš? Jen to co je suché a příliš husté?
-
trampolina
- škvrně

- Příspěvky: 47
- Registrován: 23 kvě 2021, 22:03
Re: Vaccinium ashei a krizenci
Starší větve, které bych u normální kanadských borůvek celé odstranil, tak tady nechám zhruba 3 ty větve, mají 4 - 5 let. A nových větvi nechám zhruba 3 - 4. Ono je nevýhoda, že na loňských prakticky není nic a na predlonskych je něco málo, ale ty jsou zase nejkvalitnější. Takže ve finále tam těch větví musím mít více, než u klasických borůvek.
Re: Vaccinium ashei a krizenci
Dobrý den má niekto kupenú čučoriedku z Limbachu Rabbiteye Vaccinium virgatum Titan alebo Krewer

