Nalezeno 9393 výsledků hledání

od Stanley_51
03 čer 2026, 22:13
Fórum: ANONA ( Annona )
Téma: Annona Emarginata
Odpovědi: 6
Zobrazení: 107

Annona Emarginata

Na přání založeno nové téma Annony. S6
od Stanley_51
29 kvě 2026, 22:20
Fórum: VŠE OSTATNÍ
Téma: Aktualní počasí
Odpovědi: 26497
Zobrazení: 7001775

Re: Aktualní počasí

Na západě dnešní minimum 2,1°C, takže do toho přízemáku už moc nechybělo. Poté ovšem opět krásný skoroletní den. Jen kdyby ten déšť... S12
od Stanley_51
28 kvě 2026, 10:22
Fórum: VŠE OSTATNÍ
Téma: Gratulace
Odpovědi: 2603
Zobrazení: 804496

Re: Gratulace

Dnešním oslavencem je Ivan, tak přeji všechno nejlepší k narozeninám do Nitry. S20
od Stanley_51
23 kvě 2026, 09:21
Fórum: TOMEL ( Diospyros )
Téma: mrazuvzdorné odrůdy kaki
Odpovědi: 761
Zobrazení: 560034

Re: mrazuvzdorné odrůdy kaki

nene píše:
22 kvě 2026, 23:56
Cangzhou máme naroubovánu a probudila se, ale je namrzlá, špatně nám roste,
Já jsem rouboval Cangzhou do své Sosnovské již poněkolikáté a nikdy se to nechytlo. Poslední roubování 2 rouby Dar sofievky naopak vypadají slibně, tak se modlím S12 snad to vyjde.
od Stanley_51
22 kvě 2026, 22:21
Fórum: PRODEJCI
Téma: prodejci rostlin
Odpovědi: 1187
Zobrazení: 892860

Re: prodejci rostlin

Pepa_77 píše:
21 kvě 2026, 21:03
Ahoj všem,
Ahoj, vítám tě na kiwifóru. E5
od Stanley_51
20 kvě 2026, 22:25
Fórum: FÍKOVNÍKY ( Ficus )
Téma: Fíkovník
Odpovědi: 17394
Zobrazení: 6755744

Re: Fíkovník

To jsou ty květináče, které miváš vedle skleniku? V zimě zůstávají venku? Jo, to byly ty velké kontejnery. Nechával jsem je venku běžně každou zimu a dosavadní mrazy okolo -12°C přežívaly v pohodě. Jenže nikdo nepředpokládal ( ani aladin ), že tu jednu noc se sejdou všechny negativní faktory - mráz...
od Stanley_51
20 kvě 2026, 09:17
Fórum: VŠE OSTATNÍ
Téma: Mespilus germanica - mišpule německá
Odpovědi: 345
Zobrazení: 198704

Re: Mespilus germanica - mišpule německá

Moje mišpule Royal od Jiřího (nene) konečně roste jaksepatří. Loni měla ubohé tři plody a vypadala, že to má za pár. Letos to vypadá - zatím- velice slibně. I stromek se pěkně rozrostl.
Obrázek
od Stanley_51
20 kvě 2026, 09:07
Fórum: ANONA ( Annona )
Téma: anona cherimola
Odpovědi: 677
Zobrazení: 527410

Re: anona cherimola

Vyfotil jsem dnes stav mojí největší cherimoyi, další tři jsou asi poloviční.
Obrázek
od Stanley_51
19 kvě 2026, 22:29
Fórum: FÍKOVNÍKY ( Ficus )
Téma: Fíkovník
Odpovědi: 17394
Zobrazení: 6755744

Re: Fíkovník

Já mám s fíkovníky vyřešeno definitivně, - 18,5°C nepřežil ani jediný. Takže dnes byl den úklidu, vše vysypat z pěstebních kontejnerů a šup do kontejneru na bioodpad. S13
od Stanley_51
19 kvě 2026, 22:23
Fórum: ANONA ( Annona )
Téma: anona cherimola
Odpovědi: 677
Zobrazení: 527410

Re: anona cherimola

Já jsem ale nepsal o zimování, alébrž že už je mám od začátku května venku - na dešti a v otevřeném prostoru. Naprosto bez újmy. Zimuji je samozřejmě doma v nevytápěném pokoji ( cca 13°C ).
od Stanley_51
19 kvě 2026, 22:18
Fórum: VŠE OSTATNÍ
Téma: Vliv globálního oteplování a počasí na vegetaci
Odpovědi: 542
Zobrazení: 204687

Re: Vliv globálního oteplování a počasí na vegetaci

Honzo, hezky jsi to popsal a já to teď shrnu do jedné věty ( vztaženo na Tachov ). Zmrzlo mi skoro všechno.
od Stanley_51
15 kvě 2026, 09:10
Fórum: ANONA ( Annona )
Téma: anona cherimola
Odpovědi: 677
Zobrazení: 527410

Re: anona cherimola

radek.god píše:
14 kvě 2026, 23:37

Obe mam vsechny delsi dobu venku , tzn urcite daly opakovane +4°C ...
Mám cherimoyi venku již od začátku května a přežívají v pohodě i teploty okolo 0°C Všechny mají nasazeno spoustu poupat, tak jsem zvědav, zda se něco ujme.
od Stanley_51
13 kvě 2026, 08:51
Fórum: FÍKOVNÍKY ( Ficus )
Téma: Fíkovník
Odpovědi: 17394
Zobrazení: 6755744

Re: Fíkovník

No typ listu tomu odpovídá, přesně takové hluboce vykrojené má můj SD. Ovšem na 100% ti to nikdo takhle nepotvrdí. Je potřeba vidět i plody.
Obrázek
od Stanley_51
13 kvě 2026, 08:44
Fórum: KIWI ( Actinidia )
Téma: Actinidia arguta
Odpovědi: 4212
Zobrazení: 2232729

Re: Actinidia arguta

Jedna z jejich variací nazývána Jumbo - Ambrosia - dříve Mafil, se zde moc na Vysočině u nás neosvědčila, slabá násada květů, časté padání plodů, slabší odolnost k mrazům, vymrzání kmenů ap...Potvrzují to i některé zde články jeho pěstitelů v jiných lokalitách. Jsou možná jiné lokality, kde se této...
od Stanley_51
12 kvě 2026, 08:40
Fórum: VŠE OSTATNÍ
Téma: Gratulace
Odpovědi: 2603
Zobrazení: 804496

Re: Gratulace

Dnes slaví narozeniny šlechtitel kiwi Jan Kola ( vrana ). Tak Honzo, všechno nejlepší, hlavně zdraví a stálou chuť do života. S20