Tradiční zelenina :-))

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod dzani696 » 23 črc 2023, 19:47

Spodná rada už pomaly dozrieva.
Obrázek
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 887
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod Satan » 30 črc 2023, 19:56

Strážnické
Obrázek

Obrázek
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod EvaOstrava » 31 črc 2023, 19:28

Nejoblíbenější rajče naší rodiny Goldkrone.
Obrázek
Je hodně sladké, a mé argumenty, že není moc odolné, nikoho nezajímají. Bez něho to prostě nejde.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 975
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod Stanley_51 » 01 srp 2023, 15:37

Obrázek Obrázek
Charlie Chaplin ( obr.1 ) + Purple Bumble Bee ( obr.2 )
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9250
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod Flori » 10 srp 2023, 16:00

U mě zatím jednoznačně nejúspěšnější žluté od Sema Minigold. Po neúspěšných náhodná pozdní koupě, šedé koncem dubna. Přesazení na komunitní zahradu až kolem 5.6.Splnilo očekávání, co jsem letos od rajčat měla.Rostlo jako drak, že dvou rostlinek už bylo tak 20 rajčátek. Vedle mám Hruškové žluté koupené v Hornbachu( není to Perun, ale velmi podobné) aby byla nějaká dřívější rajčátka a také vyrostlo jako drak, plodů zatím asi 10, oba druhy velké množství plodů. Tém prvním nevadí ani polostín ( jedna sazenice je v druhé řadě), rajčátka dozrávají,ale jí, ale rostlina je o třetinu menší. Foto přihodí příště. Mám z nich džungli.:-)
Jinak obří rajčata ze zimního výsevu se vzpamatovala taky až v červnu, tak jich mám několik zase na balkoně, zbytek si mamka vzala do foliáku. Už jsem je odepsala, stejně jako zbytek druhů ze zimního výsevu. Z toho přežila jen nějaká cherry balkonová,jako je Vilma, moc se jim ale nechce uzrávat.
Edit: Přikládám foto alespoň natrhaných rajčátek, po vydatné probírce dětí..A do rána se pochlapil jeden Azték - balkonové cherry- a vypadá to na dvě zralá rajčátka a to včera byla ještě zelená..To oteplení jim udělá dobře. Ráda bych příští rok otestovali Goldkrone, Eva má nádherná cherry rajčata, ale škoda, že je málo odolné..Další vyfocené úrody jsou také skvostné..
Obrázek
Flori
nováček
nováček
 
Příspěvky: 138
Registrován: 11 zář 2022, 17:39
Bydliště: Žďársko 630m.n.m., Praha 17 360m.n.m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod dzani696 » 12 srp 2023, 14:12

Tak vody už bolo dosť aspoň na 2 týždne.
Obrázek

Obrázek
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 887
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod kasta » 22 srp 2023, 09:59

soudečkový rajčata odrůdy Hofis :) ty trsy mě fakt baví! v polykultuře se salátem (byly teda oddělený ale to rajče postupně zarostlo celý záhon :) )

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1407
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod EvaOstrava » 26 srp 2023, 09:47

Výborný rajčatový rok
Obrázek
Poslední dobou pěstuji pouze osvědčená rajčata Cocktail crush a Goldkrone. Letos jsem přibrala i Rubylicious, to jsou ta nejmenší červená. Jsou odolná (snad), hodně sladká rajčátka. Jen neumím poznat, kdy už jsou zralá, a kdy přezralá. Občas se mi při trhání rozmáčkne v ruce.
Asi by to byla nuda, tak mě v květnu roztoči (na nich) přimějí k tomu, abych si přikoupila pro jistotu další, co zrovna v prodejnách ještě najdu. Vybírám hlavně podle toho, jestli už začínají kvést, proto ta hezká pestrost. Ale některá vypadají líp než chutnají (oranžová a hruštičková) - do leča dobrá.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 975
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod dzani696 » 26 srp 2023, 10:06

Ta barevnosť má baví.Chuť sa teda vymyká štandardu ale dá sa to zjesť. Nevýhodou je praskanie. Bežne dosahuje 500g ale nájdu sa aj plody atakujúce 900g.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 887
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod FranTom » 27 srp 2023, 14:27

Masité mám rád do salátu. Vysadil jsem Rose Crush k vuli vyšší odolnosti na plíseň. Jsou pěkné se zajímavou barvou do fialova (na fotce to tak nevypadá). Ale u všech těch masitých velkoplodých odrůd bojuji s nekrozou z nedostatku vápníku. Tak rozmýšlím že už to sadit nebudu. Nějak už mne nebaví běhat s postřikovačem a dodávat vápník skrz listy :(

Obrázek
FranTom
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 46
Registrován: 21 črc 2023, 14:11

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod EvaOstrava » 27 srp 2023, 14:53

Ty černé fleky z nedostatku vápníku mě taky udivují. Kdysi jsem nic takového neznala. Hlavně to dělal Crimson Crush, ale spíše ty rostliny v nádobě. Ty drobné odrůdy to skoro nedělají. Tak se teď snažím přidávat do zeminy dolomitický vápenec a omítku. Letos mi to ale jedna rostlina zase udělala, jestli jsem jí zrovna zapomněla přidat to vápno, netuším. Prý to dělá přehnojení dusíkem, asi to chce nějaké vyvážené hnojení.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 975
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod Stanley_51 » 27 srp 2023, 21:50

Mě to některé odrůdy dělají také ( dokonce i papriky ), přesto že dávám do kompostu drcené vaječné skořápky. Nechápu to.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9250
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod nene » 27 srp 2023, 22:05

My to letos nemáme ani na jediném rajčeti a pro změnu přemýšlíme proč, protože už s tím černáním máme taky hodně zkušeností. Jediné, co je jinak než jiné roky - sousedovi zbyl uleželý kravský hnůj, tak se podělil a my nevěděli kam s ním, tak skončil na podzim ve skleníku. Je ho tam hodně. Nevápnili jsme, ani dusíkaté vápno, prostě nic jiného. Vloni tam byly jahody.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4295
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod Argout » 27 srp 2023, 22:10

Taky to zrejme dela vedro. Ten nedostatek vapniku je vetsinou jen relativni, problem je nejen prebytek dusiku, ale i vedro. Postrik na listy to vetsinou spravi, jen nektere odrudy to holt prozivaji vic.
Argout
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 281
Registrován: 17 dub 2021, 14:21
Bydliště: 220 m n.m., Berounsko

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod dzani696 » 28 srp 2023, 06:47

Ja by som to ani nepripisoval odrode.Papriky sadím vždy po 2 (rovnaká odroda) a na jednom koreňu má 50% nekrózu a zbytok OK. O 50cm ďalej sú oba korene v poriadku. Nebude mať v tom skôr prsty prešlachtenie ? Čo ma sklamalo najviac tak 3 korene z 5 (Lidl) som už vyhodil aj napriek vitálnosti rastliny samotné plody sú nekonzumovatelné.
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 887
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jakomag a 12 návštevníků