Aktualní počasí

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod kaossik » 25 čer 2022, 08:17

Tak v Praze mají rekord i 100 mm u nás 56 mm, číselně to vypadá dobře, ale v reálu to bohužel nic neřeší. Půda v tom stavu v jakém byla nemá šanci toto nějak výrazně pojmout, většina odteče Vltavou do moře. Význam to má akorát pro ty, co mají velké kapacity na jímání dešťové vody pro zálivku, jinak jsme do týdne tam, kde jsme byli...
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1184
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Lenkalor » 25 čer 2022, 08:41

Tak u mě nakonec celkem 9 mm. No, jsem ráda i za to.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1134
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Radim K » 25 čer 2022, 08:49

moonvil píše:Brutální...
Gratuluji všem, kterým bylo naděleno!
Od zítřka to vypadá na nekonečnou řadu třicítek. Budu se snažit, abych aspoň udržel naživu některé rostliny, ovoce v sadu je již pro letošek ztraceno (teda až na pár muchovníků a moruší, co tam teď ještě oberu).


Můžeme si podat ruce E5 . Úrodu odpískávám, stejně jediný nesubtropický, co neopadává, jsou muchovníky, který letos žerou fógli stylem jako ještě nikdy předtím. A moruše, které jsou zasazeny severně od obří stodoly a mají zastíněný kořeny, těm se daří. Včera 4 mm, dnes 4 mm a supertropy incoming S14

Lenko, to zní celkem fajn. U nás máme na pozemku i bažinu v nejnižším místě pod úrovní hladiny rybníka (bývala trvalá, postupně přechodná, loni po mnoha letech zase trvalá) a letos vyschla na konci května a vysadili jsme do ní na jaře skupinu velkých Taxodium distichum, které jsme v té někdejší bažině museli už 8x prolít vodou a furt je to málo. Půda je na beton i tam. :shock: Přitom v době sázení v dubnu jsem si říkal, jestli tam na ně tý vody není moc.

Jinak jižní Čechy, stř. Čechy a část severních teda krásná zálivka.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1907
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod kasta » 25 čer 2022, 08:59

Radim K píše: Včera 4 mm, dnes 4 mm a supertropy incoming S14
Jinak jižní Čechy, stř. Čechy a část severních teda krásná zálivka.


Taky jsem vás sledoval a fakt smůla jak se vám to vyhnulo a točilo se to těsně kolem. Přes Prahu to šlo od jihu na sever a teď to jde ještě zpátky...
U nás na plzeňsku to bylo podobný, ale naštěstí včera odpoledne se tam trefila pěkná bouřka, takže o 10mm víc než u vás (asi 18mm celkem). Berounsko hezky zalito, kolem 25mm tam určitě padlo. Praha bez komentáře, tady vody dost.
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1315
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod antarian » 25 čer 2022, 09:01

Tak u nas 30mm problem byl v tom ze nas to stale obtekalo a bud koncili mraky z jihu a nebo naopak ze zapadu:-)

Ale i tak je to slusne a lepsi nez nic. Kazdopadne byt o 30 km zapadneji nebo jizneji tak jsem kolem 60mm :-)
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod mates » 25 čer 2022, 09:15

Tady 14mm. Lepší než drátem do oka, ale čekal jsem víc. Vypršelo se to cestou přes Stč. kraj. Možná ještě nějaká naděje na srážky v úterý a středu, jinak to bude hnus, pekárna na stojato.
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 573
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Jožka » 25 čer 2022, 09:25

U nás krásných 5mm ale nestezujem si, lepší než nějaká katastrofa.
Jožka
generál
generál
 
Příspěvky: 1205
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod lipoti » 25 čer 2022, 10:33

U nás se to nakonec po půlnoci přes ty hřbety Brd dostalo a točilo se to nad námi, do rána napadlo přes 30 mm (víc můj měřák nezvládne..), nepršelo příliš intenzivně, takže se voda snad zvládala vsáknout. Úrodu, co neopadala v květnu, to asi prozatím zachránilo. Tak snad ještě naprší i vám, které to tentokrát vynechalo, to sucho zní hrůzostrašně.
lipoti
nováček
nováček
 
Příspěvky: 188
Registrován: 22 led 2021, 19:27
Bydliště: Běleč u Litně, 280 mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod mates » 25 čer 2022, 14:55

Tak nakonec ještě cca od půl desáté drobným zahradnickým deštěm napršelo dalších 7 mm, dohromady 21 mm, takže už trochu spokojenost. Přál bych aspoň tohle tam, kde dostali málo.
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 573
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod MartinS » 25 čer 2022, 17:57

Napriek tomu, ze nam modely nedavali velke sance na zrazky, nocna burka priniesla prijemnych 13 mm. Tymto sme sa dostali za jun na 100,5 mm :shock: Co je v mojej lokalite vynimocny uhrn. Pre porovnanie, za jun 2021 som nameral 3 mm. Tie vykyvy z roka na rok su neskutocne. Junovy normal mame okolo 65 mm pre porovnanie.
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 903
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Hofis » 25 čer 2022, 18:01

No, skoro se sem bojím napsat, po tom zmaru, co jsem si tu u některých členů přečetl... :( Pravdou ale je, že zahrada v Praze je pro několik příštích týdnů zachráněna, protože tu u mě od včerejška spadlo neskutečných 70,6 mm. Takže celkově za červen zatím 122 mm, což dělá vlastně prakticky polovinu z dosavadního ročního úhrnu 245,4 mm. S8 Takže stačil jeden takový den a jsme tu v Praze de facto na dlouhodobém průměru. :) A přišlo to akorát včas na to, aby se snad ještě slušně stačily nalít i meruňky, těsně před dozráním, o ostatní vegetaci ani nemluvě. Ale má to i jednu nevýhodu, zítra budu muset posekat zahradu. Myslím ale, že to pro tentokrát přežiju. S14

kaossik píše:Tak v Praze mají rekord i 100 mm u nás 56 mm, číselně to vypadá dobře, ale v reálu to bohužel nic neřeší. Půda v tom stavu v jakém byla nemá šanci toto nějak výrazně pojmout, většina odteče Vltavou do moře. Význam to má akorát pro ty, co mají velké kapacity na jímání dešťové vody pro zálivku, jinak jsme do týdne tam, kde jsme byli...

Jakube, nevím jak jinde, ale ode mě se toho do Vltavy teda moc nedostalo, protože ten průběh byl naprosto ideální. Začalo to mírnou bouřkou včera kolem třetí hodiny s úhrnem asi 7 mm, ta to krásně namočila a půda byla perfektně připravená na ten další déšť. Navíc ta včerejší noční bouřka sice vypadala hrozivě, blýskalo se a dunělo to jak u Verdunu, ale spadlo z toho asi 12 mm zcela bez nějakých nevyžádaných jevů, jako třeba nedej bože kroupy nebo tak. No a pak už to byl více méně vydatný zahradní déšť s občasnými přestávkami na vsáknutí. Myslím, že snad ani ve snu by mě nenapadlo nic lepšího na pomalu usychající zahradu. Zde je vidět ten průběh na sloupcovém diagramu, naprosto optimální.
Obrázek

PS: Trochu mi kalilo radost to, že toho moc nenapršelo ve VDF, za celou tu dobu něco málo přes 6 mm. No nakonec tam ale teď odpoledne přišla celkem pěkná bouřčička s dalšími asi 8,5 mm, takže i tam to dohromady dalo necelých 15 mm. Takže nakonec úplně absolutní spokojenost. :)
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3813
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Radim K » 25 čer 2022, 20:01

Honzo, to je sen! S9 Velká gratulace!

U nás se, v rámci nucené zrychlené evoluce, vodní rostliny stávají rostlinami souše :lol: .
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1907
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Hofis » 25 čer 2022, 20:29

Jo, Radime, přesně tak, sen. :) Akorát mě mrzí, že to zasáhlo jen takový relativně úzký pruh území. Chvíli jsem i včera fakt věřil, že když už né od jihu, tak se to k vám dostane alespoň z toho západu až severozápadu a i to tak chvíli vypadalo. Ale jste nějaký zakletý území, zase se to kousek od vás začalo rozpadat... S13
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3813
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod kaossik » 25 čer 2022, 20:39

No u nás nakonec napršelo 105 mm, ale i když průběh byl celkem ideální nevěřím, že půda jak beton dokáže za jeden den vsát takový objem vody. Když byl nedávno ten celkem slušný déšť kdy napršelo asi 25 mm, tak bylo vlhké asi jen prvních 5-10 cm půdy. Zatím sleduji srážkoměr z dovolené online, ale nevěřím dokud si nerýpnu rýčem.
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1184
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod mirka » 25 čer 2022, 21:11

U nás konečně zapršelo přišlo to od jiho východu S6
mirka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1533
Registrován: 12 úno 2015, 21:17
Bydliště: Zlín 230 m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 104 návštevníků