Aktualní počasí

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Pavel_CZ » 08 pro 2022, 18:06

U nas zatim nemrzlo, coz je teda neco. Dokonce dneska hlasili -3 a bylo +2.5. Na utery ale -10C, uz jsem radsi zabednil citrusy a sapoty a nachystal topeni. Male fiky jsou zamulcovane a kvetinace schovane. Jestli bude tak brzo -10, tak docela nestesti pro me
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 409
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ivan » 09 pro 2022, 09:39

moonvil píše:Mráz ať si klidně přijde, co je to nějakých -12, -15 stupňů v prosinci...
Hlavně ať během toho něco spadne. Zatím to teda bohužel vypadá, že všechna ta zábava se odehraje hodně východně od nás. Ale někoho to jistě potěší - co Ivane, 50cm sněhu bude dobrý základ pro začátek jara, ne?

Moonvil- žiadnych 50cm snehu nespadne u nás určite (to tu nebolo niekoľko desaťročí- a toľko nenapadne ani spolu za celú zimu....- ale bolo by to fajn S6 S6 )-v predpovedi máme na dnes zrážky dažďové (cca 22mm)- je teraz +3°C+ fúka nepríjemný V vietor a- pršať dnes má pri +4°C- pršať malo už od rána- zatiaľ sa to posúva na poobedie- dúfam, že niečo spadne....a v nedeľu pri cca +1°C má spadnúť 7mm zrážok- v snehu- uvidíme ( 22+7mm zrážok by potešilo)...a dlhodobo avizované ochladenie má doraziť k nám od nedele....tieto t. rozhrania vedia prekvapiť aj sklamať- napr. vlani o takomto čase u nás nasnežilo cca 10-15cm snehu(bol to jediný sneh za celú zimu)- a všade východne cca už 2km od nás už len pršalo- sneh nebol žiaden- (pri tom rovnaká nadmorská výška).....a t. rozhrania vedia aj sklamať, že zrážky sa posunú zväčša východným smerom- a tu nespadne nič....
- a radšej nech mrzne teraz- v zime - ako v apríli do kvitnúcich a odkvitnutých stromov....
- inak priebeh tejto neskorej jesene a začiatku zimy bol zatiaľ u nás netradičný- bolo veľa inverznej oblačnosti(žiadne jasné noci)- tak mrzlo veľmi málo a slabo- dokonca krásne kvitnú aksamietnice- celé leto boli zúbožené- vycicané od roztočov a zožraté od rôznych škodcov- rozbehli sa až v októbri- a teraz krásne kvitnú...(z figovníkov tečie ešte latex)....aj palmy, oleandre máme ešte vonku(aj ďatlovník)- síce sú pod altánom- ale cez víkend ich už zazimujem...
Naposledy upravil ivan dne 09 pro 2022, 10:26, celkově upraveno 6
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1790
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Hofis » 09 pro 2022, 10:03

Pavel_CZ píše:U nas zatim nemrzlo, coz je teda neco. Dokonce dneska hlasili -3 a bylo +2.5. Na utery ale -10C, uz jsem radsi zabednil citrusy a sapoty a nachystal topeni. Male fiky jsou zamulcovane a kvetinace schovane. Jestli bude tak brzo -10, tak docela nestesti pro me

Jj, už jsem taky o víkendu radši všechno zakryl, to ochlazení se rýsovalo delší dobu. Ta poloha toho rozhraní sice byla (a stále ještě i je) poměrně nejasná, ale že něco přijde, bylo nasnadě. Dokonce jsem včera i schoval poslední nejodolnější kýblovky na zimoviště, příští týden by skutečně mělo solidně přituhnout.
Nene: Těch -17°C mi teda přijde už opravdu dost přestřelených. Maximálně někde v údolích při bezvětří a vyjasnění, třeba u nás ve VDF, :) bych to za těchto podmínek i mohl očekávat, ale někde na vršku bych to viděl tak na -12 max. -13°C ať nežeru. No uvidíme, nakolik se později v týdnu vyjasní, to bude samozřejmě rozhodující faktor. Na tu sněhovou nadílku jsem celkem zvědavý... :D
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3809
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Josef » 09 pro 2022, 10:55

Dávám za pravdu Ivanovi, že téměř skoro ve stejné nadmořské výšce je to v různých lokalitách s tím počasím jiné. Je to rapidně vidět i tady na Vysočině, co vesnice, tak je to odlišné a stačí jen pár kilometrů. Když sjedu od Žďáru nad Sázavou směrem k Velkému Meziříčí, je to pořád Vysočina, ale V.M bez sněhu, jen bláto a deštivo, zase jiný svět. Posunete se kousek směrem nahoru ke Žďáru nebo Novému Městu a všechno je jinak. Také tu ti starší vzpomínají na zimy, kdy v tuto dobu zde byl metr sněhu a jen led a sníh. Možná nám tato zima ukáže po delší době zase svoji sílu a dopravním prostředkem se stane v zimě zase i sněžný skůtr. Nechejme se překvapit.
Josef
oficír
oficír
 
Příspěvky: 626
Registrován: 04 bře 2022, 14:01
Bydliště: Žďársko, 560 m.n.m - Vysočina

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod kaossik » 09 pro 2022, 11:41

U nás se dnes většina modelů překreslila a obecně jsou o dost mírnější, jeden ale naopak tvrdí-21°C :-D


Obrázek
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1184
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Diana.Jerem » 09 pro 2022, 13:41

Písecko je krásně bílé, předevčírem napadlo snad 15 cm sněhu, ale všude byla totální břečka a bahno. Dnes je celkem umrznuto, nejnižší teplota byla -5, takže to zatím jde... Chvilinku dokonce vykoukl i Oskar... S19
Michala
Uživatelský avatar
Diana.Jerem
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 850
Registrován: 13 úno 2013, 12:01
Bydliště: Písecko, 500 m n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Rudolf M » 09 pro 2022, 15:13

U nás dnes bláto ztvrdlo, vypadá to na druhý ledový den letošní zimy. Předpovědi dost ubraly co se týče srážek, ale zase je víc rozprostřely, takže bychom úplně na sucho nemusely být ani my. Následující 4 dny budou hodně drsně u Josefa, možná že tak, jak to u nás pamatuju naposled jako dítě. U nás bychom se mohli vejít do -10°C a pár cm sněhu. Respektive s tím počítáme, nezazimovali jsme palmy :? .
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1289
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Pavel_CZ » 09 pro 2022, 21:28

Tak predpoved se trochu zlepsuje. Uz nehlasi -10, ale jen -7, tak snad to nebude takova sleha :)
Ja mam rad takove ty zimy, kdy je minimalka -6, to se pak nemusim bat, ze mne zase vsechno bude rasit na jaro od korenu
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 409
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod nene » 09 pro 2022, 22:01

Jo, vypadá to, že se ruský Míša jen překulí na druhý bok a bude pokračovat ve spánku, zatím se asi nikam nechystá.
U nás taky ubrali, nejhůř -10°C, ale z předpovědí je vidět, že stejně nic není jisté, mění se tak, že se na ně spolehnout nedá. Takže se posichrovat a čekat, jak to dopadne. U nás naštěstí napadlo trochu sněhu a ještě drží, je těsně kolem nuly. Jak píše Josef - takové normální počasí je to letos.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4237
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod moonvil » 10 pro 2022, 10:15

Tak to vypadá, že tu nakonec nespadne ani vločka a rovnou přejdeme do holomrazů, aby to vytáhle ze země ty poslední zbytky vody, co tam v profilu 0-10cm ještě zůstaly. Jdu zalívat než mi zamrznou hadice :?
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4083
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Stanley_51 » 10 pro 2022, 11:34

Já mám zahradu tak zamokřenou, že jsem čekal na mráz, aby se po ní dalo vůbec chodit. Takže včerejších -5°C konečně zprůchodnilo cestu fíkovníkům v kontejnerech do kůlny na zimní pobyt. Ovšem nastávající holomrazy až do -10°C mě moc netěší. S13
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Jožka » 10 pro 2022, 13:14

U nás včera pěkně popršelo, předpověď byla na -10°C a už ubrali na -7°C tak snad se to nevyplni.
Jožka
generál
generál
 
Příspěvky: 1203
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ivan » 10 pro 2022, 17:41

...ešte na začiatku decembra sme mali 376mm- dnes už 400mm "hranica" prekonaná S6 ...dnes posledné "práce" na záhrade- vypúšťanie vody zo závlahy, zazimovanie- prenášanie paliem, oleandrov, lokvátu...+ "prenášanie" plodov kaki a kivi zo záhradného domku do šachty...a záhrada môže spať zimným spánkom...nato, že za posledné dni fajn popršalo- trávnik nečvachtá- všetko sa do suchej íloviny vsiaklo (aspoň povrchové sucho zažehnané)- ....dnes bolo ešte +5,5°C- pri "normálnom" vetre- od zajtra to už má byť horšie- severák s nárazmi 75km/h- pri teplote 0°C- pocitovka bude ako v antarktíde- samozrejme u nás budú holomrazy(ako vždy)...
Naposledy upravil ivan dne 10 pro 2022, 19:21, celkově upraveno 1
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1790
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod kasta » 10 pro 2022, 19:10

já jedu zítra zazimovat všechno, jako by mělo být opravdu těch -15. vloni jsem se sice pak po podobných předpovědích vždycky dobře bavil, když byly nakonec pokaždé asi tak tři pod nulou, ale lepší, než když je to opačně.... a tolik toho zase nemám
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1308
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Rudolf M » 10 pro 2022, 22:33

Nakonec bude rozhraní úplně jinde, než si modely myslely, takže ze srážek bude pěkný prd. Ale zase aspoň napršelo u Ivana S14 .
U nás už malují modely na úterý -10°C ale snad by to mohla být nejnižší teplota celého týdne, tak snad jim nejde předpověď teplot stejně, jako předpověď srážek :lol: :? .
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1289
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 návštevníků