zvířecí nájemníci

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod Lenkalor » 11 črc 2023, 17:16

Obrázek
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1136
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod nene » 11 črc 2023, 18:04

Kuku..kuku.... :wink: I když tahle zase tak moc chlupatá není :) .
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4273
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod Lenkalor » 11 črc 2023, 18:27

Hodně rychlá housenka. Normálně housenky neničím ( jenom běláska na zahrádce a drvopleně všude), ale když jsem si našla co to je, tak jsem jí ukončila bytí. :(
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Bekyn%C ... hlav%C3%A1
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1136
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod nene » 11 črc 2023, 18:55

Dobrá volba.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4273
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod Josef » 15 črc 2023, 09:13

Tak zvládli jsme snad letos slimáky, večer jich nasbírat s baterkou kolem 150 - 200 nebyl problém, pak přišly mandelinky na brambory, tento rok katastrofa, nikdy jich tolik nebylo, no a nyní svádíme zatím neúspěšný boj s hryzci a a všemi dalšími hraboši ze sousedních neudržovaných zahrad a polí. Jedy kupované v ZZN dávané do děr už nefungují, el. plašiče na baterky o ničem, plechovky a větrníky, pasti... nezabírají. Co se zalévá, to je podryté a okousané. Pustili se do všeho a stále jich přibývá. U nás chráněni všichni dravci, sedí kolem snad na každém druhém stromě, ale asi nemají o ně zájem. Jo slepice, kačena, zajíc, bažant, koroptev, to si rády dají. Má někdo vyzkoušený dobrý jed do děr na tyto potvory? Poraďte...
Josef
oficír
oficír
 
Příspěvky: 646
Registrován: 04 bře 2022, 14:01
Bydliště: Žďársko, 560 m.n.m - Vysočina

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod Lenkalor » 21 črc 2023, 22:54

Včera jsem se musela smát. :D Ráno jsem našla v jedné téměř prázdné nádrži čerstvě vylétlého kosa. Vody tam měl tak pod břicho, ale sám by nevylezl. Protože vím, že jsou to kosata o které se stará samice, která vyloženě chodí okolo nás na metr, dva a nosí hmyz a žížaly, které nechápu kde nasbírá v tomhle suchu, tak jsem ho vyndala a nechala jsem ho se zvukově projevit. Řval, co mu zobák stačil :)
Hned přilétla kosice a chovala se jako kvočna, žádný respekt k pánu tvorstva ( jakože ke mě). Normálně mi nadávala :lol:
Tak jsem mladýho pustila, hned běžel pryč, máma za ním, ale pak se ještě vrátila a znovu mi něco vyčítala. Řekla jsem jí, že víc jich nemám a ať je ráda, že jsem ho vyndala. Ale asi nepochopila. Tak jsem dělala, že jsem moudřejší a že ustupuji.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1136
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod kasta » 22 črc 2023, 19:33

zatím to tu ještě kvete a žije, ale vážně už potřebujeme déšť...
chtěl jsem vyfotit ještě pestřenku sršňovou, ale byla moc rychlá :-(

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1376
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod Lenkalor » 24 črc 2023, 17:38

Rehci v altánu.

Obrázek

Obrázek
Akorát máme trochu zadělaný krb :?
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1136
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod kasta » 03 srp 2023, 21:15

dědečku,dědečku! babočka minerál :)
Obrázek
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1376
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod minka » 05 srp 2023, 13:43

Letos jsem viděla pouze 2 motýly. A ještě k tomu bělásky :wink:
Uživatelský avatar
minka
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 366
Registrován: 04 čer 2013, 09:58
Bydliště: jindřichohradecko 475m/n.m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod kasta » 05 srp 2023, 14:28

minka píše:Letos jsem viděla pouze 2 motýly. A ještě k tomu bělásky :wink:


hmm, taky si všímám, že je toho hmyzu letos nějak míň, myslím, že to červencový sucho se na něm hodně podepsalo. u nás nějaký motýli jsou, ale proti jiným rokům slabota :(

Obrázek
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1376
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod ivan » 10 srp 2023, 07:07

..."narodilo" sa nám 6ks ježkov S6 - hniezdo majú pod prístreškom na drevo...slimákov ešte zatiaľ títo mladíci žrať nevedia (skúšal som im dať)- ale chytil som veľkého 2cm čierneho chrobáka a už jeden z nich ho zožral :lol: - síce ešte asi nemajú zuby ale cca po 15 min. sa mu ho podarilo zožrať :lol: ...sú malí (cca 5-6cm) a ledva ešte chodia :lol: - len musím chodiť po záhrade tak, že sa stále pozerám pod nohy (motajú sa tam, kde nemajú :P )- matka je cez deň v hniezde a vydáva zvuky- čím ich láka naspäť aby sa vrátili do hniezda- raz ich je vonku 6 ks- o chvílu len traja...na večer nie je už ani jeden vonku- len cez deň...
Obrázek
...ak by mali požrať všetkých slimákov, čo máme, museli by mať veľkosť min. ako jazvec :lol:
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1824
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod nene » 10 srp 2023, 07:29

Taky máme ježky na zahradě, už několik roků, netušíme, co žerou, ale slimáci to bohužel nejsou :( . Milují kočičí granule a škvarky :D .
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4273
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod ivan » 10 srp 2023, 08:12

nene píše:Taky máme ježky na zahradě, už několik roků, netušíme, co žerou, ale slimáci to bohužel nejsou :( . Milují kočičí granule a škvarky :D .

nene- aj my ich máme roky na záhrade- bol som v domnení, že žerú aj slimáky(podľa literatúry ich majú žrať :lol: )...ale najväčší žrút hmyzu je krtko (ten pri "svojej práci"- pri kopaní spotrebuje veľa energie- tak žerie veľa)- začiatkom mája som ráno chytil v plantách mladého krtka- cca 8cm- (urobil som pokus) dal som ho do vedra a dával mu počas dňa slimákov(bolo po daždi - malých slimákov bolo veľa)- za pár hodín ich zožral viac ako 20ks- takých cca 2-3cm :shock: ....dostal druhú šancu- večer som ho vypustil ďaleko mimo záhradu...
fotka je neostrá- žerie veľmi rýchlo- a foťák si s tým nevedel poradiť :lol:
Obrázek
- naozaj je krtko užitočný- len je vždy tam, kde by byť nemusel....a aby požral to množstvo slimákov- musel by mať veľkosť min. jazveca...
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1824
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: zvířecí nájemníci

Příspěvekod Jožka » 10 srp 2023, 11:08

Na zahradu se mě nastěhoval krtek a začal páchat škody. Dnes jsem mu vyhlásil válku a po vzoru jednoho videa na netu jsem nstražil past, tak uvidím jestli to bude fungovat.
Jožka
generál
generál
 
Příspěvky: 1216
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků