Hnojiva a postřiky

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod Franz » 01 dub 2023, 18:25

bohužel mospilanem stříká každý a opakovaně a nestřídá to s dalšími přípravky tak je rezistence jistá a na lalokonosce je to slabé
Franz
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 420
Registrován: 28 čer 2012, 07:25
Bydliště: Hranice 240 m.n.m

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod Franz » 02 dub 2023, 18:28

https://www.biotrin.cz/cesti-vedci-vyvinuli-novy-biostimulant-pro-zemedelce/
na trhu by se letos měl objevit velmi zajímavý pomocný přípravek sám vyzkouším a dle výzkumu i doporučím
Franz
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 420
Registrován: 28 čer 2012, 07:25
Bydliště: Hranice 240 m.n.m

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod pavell » 04 dub 2023, 09:58

Stačí hnojit hnojem a nebo kompostem a uvidíš jak ti stoupnou výnosy. Takových nesmyslů už jsem vyzkoušel a je to celkem k ničemu jen vyhazování peněz, ale pokud chceš vyzkoušej, každý na to musí přijít sám.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod caver » 05 dub 2023, 08:01

No, zrovna Franz má zmáklou výživu rostlin jako málokdo. jen tak pro info :D

pavell píše:Stačí hnojit hnojem a nebo kompostem a uvidíš jak ti stoupnou výnosy. Takových nesmyslů už jsem vyzkoušel a je to celkem k ničemu jen vyhazování peněz, ale pokud chceš vyzkoušej, každý na to musí přijít sám.
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 460
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod Franz » 06 dub 2023, 06:57

pavell píše:Stačí hnojit hnojem

Tak buď jsi to nečetl nebo nepochopil přípravek má zlepšit využití dusíku v rostlině, zabránit stárnutí a hlavně snížit odpařování vody ve stresových situacích takže pomáhá hlavně při vyšších teplotách a sníženém množství vody v půdním profilu
Franz
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 420
Registrován: 28 čer 2012, 07:25
Bydliště: Hranice 240 m.n.m

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod kasta » 06 dub 2023, 12:34

Franz píše:https://www.biotrin.cz/cesti-vedci-vyvinuli-novy-biostimulant-pro-zemedelce/
na trhu by se letos měl objevit velmi zajímavý pomocný přípravek sám vyzkouším a dle výzkumu i doporučím


Zajimavy! Ja se letos chystam otestovat (na doporuceni kamarada) hnojivo z brouku s vysokym obsahem chitinu, pry po vstrebani rostlinou to ma velky ochranny ucinek - na msice a smutnice to pry funguje stoprocentne, budu to testovat i na slimaky, to bude vyzva!
https://hnojik.cz/
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1306
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod Lenkalor » 06 dub 2023, 20:50

kasta píše:
Zajimavy! Ja se letos chystam otestovat (na doporuceni kamarada) hnojivo z brouku s vysokym obsahem chitinu, pry po vstrebani rostlinou to ma velky ochranny ucinek - na msice a smutnice to pry funguje stoprocentne, budu to testovat i na slimaky, to bude vyzva!
https://hnojik.cz/


Chci tohle vyzkoušet na citrusy a asi ve skleníku. Mým hlavním nepřítelem jsou puklice ve skleníku a svilušky přes zimu na některých citrusech. Mšice ve skleníku nemáme, máme domestikované dravé vosičky.
Už jsem objednala :D , teď jsou skladem i svlečky, které údajně mají vybudit v rostlinách insekticidní obranu. Jen v tom mohou být částečně i živí potemníci nebo jejich larvy. Tak přemýšlím, jestli je nechám párkrát protočit v mikrovlnce, nebo to propařím. Nerada bych si domů něco natáhla.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1132
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod kasta » 07 dub 2023, 07:51

Lenkalor: kamarad si to svy zahrade-terase hodne chvalil, tak jsem taky zvedavy letos na vysledky. Ty svlecky jsem zatim nekupoval, ale mam uz od podzimu velky baleni toho zakladniho hnojiva, tak s tim budu experimentovat. Konzistenci je to jako suseny logr z kafe, nijak to nesmrdi.

Hlavne jsem zvedavy, jestli to dokaze omezit treba msice na rybizech a ruzich, rad bych i na druhy zahrade uz definitivne zrusil mospilan. Ze to zastavi slimaky, tomu uplne neverim, ale vyzkousim. Na podzim si povime :)

P.S. potemniku v zahrade bych se nebal, ty takhle volne v prirode nemaji sanci prezit, kdyz nejsou primo ve skladu s moukou
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1306
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod Lenkalor » 07 dub 2023, 08:34

Na zahradě ne, ale citrusy mám zatím doma :D
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1132
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod ivan » 03 čer 2023, 07:42

Takmer ihneď po zasadení papriky von mravce tam nanosili vošky, paprika vypadá zúbožene, vôbec nerastie, skúšam (BIO EKO postreky).....Minulý týždeň som postiekal papriku prípravkom ROCK EFECT- výsledok =0,...tento týždeň prípravkom KARANIMBA- výsledok = 0...žiadne vošky neskapali...vyhodené peniaze...máte nejaké skúsenosti z (BIO EKO prípravkami čo zaberajú?)....rôznych škodcov je tu toľko, že keď už pestujeme zeleninu, pokúšam sa o "nechemické" prípravky (otráviť sa nechceme....)....lebo postriekanú papriku cca 7x za sezónu "chem." prípravkami by sme jesť nechceli....
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1785
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod Jožka » 03 čer 2023, 10:55

Ivan- netvrdím že to pomůže každému ale mě zabralo tohle.
Obrázek
Jožka
generál
generál
 
Příspěvky: 1201
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod moonvil » 03 čer 2023, 12:36

Když jsem před týdnem manželce postříkal papriky bio-eko přípravkem Inporo PS, tak shodily všechny listy. Od té doby mám studené večeře.
Takže se asi vrátím k Mospilanu.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4083
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod Josef » 04 čer 2023, 10:06

Protože v žádném případě nejsme fandové nějaké chemie, když tak vyjímečně, proto do sadu brzy na jaře rozvěšujeme na stromy bílé lepové desky a na kmeny oboustranné lepové pásy, no a pochopitelně každý třetí rok natíráme kmeny stromů hašeným vápnem. Neodstraní to všechny škůdce, ale určitě velmi omezí. Stříkáme jen opravdu jen když to už musí být, pouze 1x. Jinak to necháváme na přírodě a ovoce máme vždy dosti a zdravé, jablka máme ve sklepě ještě nyní. Do skleníků podle rady kamaráda proti molicím a mšicím každý rok vysazujeme jednu rostlinu průmyslového konopí už roky a je také po problému. Žádná chemie, žádné postřiky, žádné žluté lepové desky. Někdo tvrdí, že mu to nezabírá, nám a známým opravdu ano. Můžete to také zkusit a možná se Vám také zadaří.
Josef
oficír
oficír
 
Příspěvky: 625
Registrován: 04 bře 2022, 14:01
Bydliště: Žďársko, 560 m.n.m - Vysočina

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod Milan » 04 čer 2023, 10:55

A co jedlou sodu s vodou a jarem ? Loni jsem to vyzkoušel , za 2 dny mšice uschly.
Milan
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 273
Registrován: 28 led 2017, 23:09
Bydliště: Chomutovsko, 327 n.m.

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod ivan » 04 čer 2023, 16:42

Ivan píše:
dík všetkým za rady-
- ešte skúsim- čo radí Jožka (Strážnice je takmer rovnako teplá klíma)- ...
No nie je to úplne tak, bol som v tom, že Strážnice má podobné teploty- ale- sú o dosť nižšie- napr. priemerné mesačné teploty od začiatku roka:
- Strážnice: 3,3°C, 2,1°C, 6,6°C, 8,1°C, 13,7°C
- Nitra: 3,9°C, 3,4°C, 7,4°C, 9,6°C, 15,7°C.....
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1785
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron