prodejci rostlin

odkazy na prodejce

Moderátor: Stanley_51

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Radim K » 18 led 2022, 20:58

Oni jsou myslím z Bruntálska, tam mohlo být i kolem -25°C, stanice mezi Bruntálem a Opavou vykazovaly i -26°C a jak zmínil Bery, dokonce dvakrát za zimu. To v Ostravě bylo ještě "teplo" s -19 až -22°C dle lokality. Bůh ví, kde to zimovali. Při těchto teplotách vytopit zimoviště, pokud není z tlusté zdi nebo není skvěle zaizolované, je strašně náročné. Většina Cistusů zvládne kolem -18°C, ale ve volné půdě v nepromrzlé zemi. Tahle sazenice očividně zmrzla na kost a v květináči stačí -8, -10°C na zmrznutí sazenice.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Bullets » 16 úno 2022, 10:46

Jaké máte zkušenosti z eshopy www.zahradnictvikruh.cz nebo www.zcstrakovo.cz? Já si nejradši kupuju vše tady u nás ale něco se mi tam líbí a u nás to nemívají právě... Moc těmhle eshopům právě nevěřím když nevidím co pošlou :(
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 553
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Hofis » 16 úno 2022, 13:08

Z Kruhu už nic nekoupím. Ceny jsou sice o něco nižší, ale rostliny jsou ultra malé, žádné silné sazenice. Když to třeba srovnám se Spomyšlí, tak tam dostaneš za o něco vyšší cenu už pěkné vzrostlé rostliny, ušetříš tak 2 roky čekání na úrodu minimálně. Vrcholem bylo, když mi z Kruhu poslali totálně zmrzlé sazenice argut. Jedna už byla evidentně zaslaná mrtvá a druhá, která měla být jako vzrostlejší a byla o to dražší, se z toho nikdy nevzpamatovala a minulý rok po 2 letech snahy o záchranu odešla. Ze Spomyšle mi pak přišly za nižší cenu úplně nádherné sazenice. Tu jednu argutu, co jsem reklamoval hned, mi sice vyreklamovali bez problémů, ale já nechtěl žádné přemrzlé rostliny. S13
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Bullets » 16 úno 2022, 15:29

Jo tak s tím Kruhem to sedí co říkala i švagrovka že jí přišel úplný prcek maliny (snad 10cm max!) takže Kruhu se vyhýbám a mažu veškeré věci z prohlížeče... a to druhé zahradnictví Strakovo? I podle fotek by snad měli mít originály od pěstitelů co jsem tak koukal S21
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 553
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod nene » 16 úno 2022, 15:31

Hofis píše:Z Kruhu už nic nekoupím.

Vítej do klubu :wink:
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod PavelKt » 22 úno 2022, 13:05

Já nakoupil před třemi roky z Kruhu nádherné velké rostliny a hned první rok měly velké přírůstky. Druhý rok jsem ochutnal první švestky a mirabelky.
PavelKt
ouško
ouško
 
Příspěvky: 63
Registrován: 30 črc 2017, 22:54
Bydliště: Klatovy 390 m/n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Bullets » 02 bře 2022, 16:28

Možná to byl ještě svět v pořádku ;) já klidně postnu fotku co poslali za maliníky v hodnotě 250,- KAŽDÝ!!!
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 553
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod pavell » 02 bře 2022, 17:17

Radši malé rostlinky správné odrůdy než větší nějaký šunt. Jak třeba Konvičkovi semenáče.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Bullets » 02 bře 2022, 20:11

Je otázka jestli to je ta pravá odrůda když není pořádně ani vidět rostlinka :D ti konvičkovi jsou přesně jaký eshop ať si dá člověk pozor...
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 553
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Rei » 02 bře 2022, 20:25

Já tedy z kruhu koupil taky maliny a tavolníky a fotku bych nepostnul, protože bych musel fotit na makro :lol: Když to dorazilo, tak jsem myslel, že je to nějáká sranda a že poslali dárek dopředu "novému zákazníkovi" a že hlavní objednávka teprve přijde... Hlavně maliny byli množený asi sekačkou, protože takhle droboučký stonečky jsem ještě neviděl. Jestli někdo trumfnul kruh ve velikosti, tak jen ibylinky, které měli jeden čas "všechno" a byla to jediná paní, které jsem kdy napsal, že ty rostliny jsou "ostuda zahradníka" a hanba by mne fackovala to vůbec někomu dát i zadarmo.. Na fotce byli pěkné rostlinky a když dorazil balíček, tak fíkovník byl semenáč, velikost 2.5cm rostlé někde ve "formičce na čokoládu" a moruše 5cm, ceny-kus cca 160kč E7 Ale zase na obranu Goji byla opravdu velice hezky zapěstovaná a ve formě.
Spomyšl doporučuji, rostlinky všechny ve formě, žádná vyloženě malá, sloupová švestka (Kolonovidnaja), stejně jako hrušeň (Nijiseiki) dokonce řekl bych top forma. Akorát kdysi zklamání z asijské švestky, ale to jsem četl i zde na foru, že je asi běžné..
Rei
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 20
Registrován: 20 úno 2022, 23:00
Bydliště: V kraji Jihočeským 476 m n. m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Lenkalor » 02 bře 2022, 22:03

Rei píše:.. Hlavně maliny byli množený asi sekačkou, protože takhle droboučký stonečky jsem ještě neviděl. .

Pozor aby to nebyla virová metlovitost, z Kruhu před pár přišly takto nemocné maliny kolegovi v práci.
https://izahradkar.cz/zahrada/ovoce/dro ... ne-tresne/
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1124
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Rei » 02 bře 2022, 22:50

Lenkalor píše:Pozor aby to nebyla virová metlovitost, z Kruhu před pár přišly takto nemocné maliny kolegovi v práci.

Děkuji za info. To mne tedy nenapadlo.A už vůbec ne u mladých zakoupených rostlinek, ale když jsem to teď dal hledat na netu, tak to bylo ono. Měli i červenkavé lístečky... Stejnak to letělo na kompost, protože to byli "divný, slaboučký" kousky a jen tak živořily . Původně jsem myslel, že nerostou kvůli tomu, že je třeba přidupal pes, ale teď mi to už dává smysl. Tak jsem zase moudřejší. Děkuji za upozornění E5
Rei
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 20
Registrován: 20 úno 2022, 23:00
Bydliště: V kraji Jihočeským 476 m n. m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Lenkalor » 02 bře 2022, 23:22

Maliny jsem kupovala z e-shopů několikrát, dost často jsou malé, ale to nevadí, rostou většinou rychle. Jenom nesmí být nemocné.
Poslední 3-4 roky jsem nakupovala snad ze všech českých e-shopů ( i jednoho slovenského), kromě konvičkových, ti jsou vyhlášení :D . Ale ve všech došlo alespoň jednou k záměně odrůdy. Mimo prodejstromku s.r.o a stareodrudy pana Peška, kde jsem navíc dostala strom zdarma :D . Dokonce jsem objevila záměnu i u místního prodejce a určitě vím, že nevěděl, že by prodával něco jiného. Nebyla to jeho vina. Prostě to dostal pod tímto názvem.
Ale prodávat viditelně nemocné rotliny, to by si prodejci neměli dovolit. S13
A zapoměla jsem na Tropik.cz- :D tam samozřejmě taky nemám reklamaci, navíc jim děkuji za roub Kumoi S6
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1124
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Rei » 03 bře 2022, 19:37

Já se už převážně snažím kupovat přebytky, odkopky, řízky, nebo rouby od někoho, kdo to má na zahradě a sám ví co mu tam roste.Tak i zároveň podpořím někoho kdo má k rostlinám cit a třeba si on pak pořídí něco co ještě nemá E5
Rei
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 20
Registrován: 20 úno 2022, 23:00
Bydliště: V kraji Jihočeským 476 m n. m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Rei » 08 bře 2022, 16:12

Nenašel jsem nikde kolonku, kde by se dalo poděkovat místním členům a tak bych rád tímto veřejně zmínil Lenkalor která mi poslala balík naprosto vzorně zabalený a to jak z venčí, tak uvnitř a navíc ještě "neplánovaně" ke kopici řízků přidala celou již zakořeněnou rostlinu!
Jako, že na fóru jsou dobří lidé, to jsem věděl, ale že se tu najdou i andělé, to je pro mne nové S14
Navrch velice milá komunikace a vstřícnost! Možná by nebylo marné udělat zde téma: Poděkování
Rei
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 20
Registrován: 20 úno 2022, 23:00
Bydliště: V kraji Jihočeským 476 m n. m.

PředchozíDalší

Zpět na PRODEJCI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků