prodejci rostlin

odkazy na prodejce

Moderátor: Stanley_51

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod pavell » 09 lis 2023, 19:33

Tak ve Spomyšli problém s reklamacemi není, někdy se tam dají sehnat i dobré rostliny ale jinak musím říct slabší průměr. Výběr sice dobrý, ale už jsem musel rostliny několikrát reklamovat. Třeba pistácie jen klacek bez kořenu zapichnutý v podivném balu, stromek broskvoně síly tužky s nádorem jak ořech ,místo schyzandry kustovnice, švestky dvoumetrový klacek síly palce na hoře zastřižený-velká rána jistotně brzy odejde, stromek hrušně s jedním kořínkem.... Ale pokud reklamujete tak nemají problém, nejspíš ví co prodávají. Chce to nakupovat osobně, člověk prostě musí vidět co kupuje.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Flori » 21 pro 2023, 01:02

Na podzim jsem si tu stěžovala na nekvetoucí denivku Stellu. Vtipné bylo, že do týdne po mé stížnosti se objevila poupata, a pak i květy. :DAle podle mě to není Stella, ten stonek je pořád kratký.
Obrázek
Flori
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: 11 zář 2022, 17:39
Bydliště: Žďársko 630m.n.m., Praha 17 360m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod EvaOstrava » 21 pro 2023, 01:16

EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 897
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod kasta » 11 led 2024, 09:51

Vcera dorazily rostliny z Tropiku, vim ze chvalit tady Tropik je noseni drivi do lesa, ale stejne. S PPL to tu bylo cca za 24 hodin, trochu jsem se bal jak budou vypadat ty stalezeleny rostliny v tom mrazivym pocasi (nic choulostivyho, ale stejne....) byly trochu zavadly, ale pres noc se krasne vzpamatovaly a ted jsou uplne svezi. A nejvic potesila slama v baliku, pro me novinka. Takze misto precpanyho pytle na plast nebo papir jsem jeste obohatil kompost :)

Jinak velmi prekvapil zanthoxylum armatum, puvodne jsem ho chystal s dalsimi secuanskymi pepri do moji divoky zahrady, ale je to tak exoticky dekorativni rostlina, ze mi prijde skoro skoda dat ho nekam do dzungle, kde ho nikdo neuvidi, to jeste budu muset promyslet, jestli ho spis nekde nevystavit....
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1308
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod longr » 12 led 2024, 14:15

Taky od nich dorazí vše vždy perfektně zabalené :) Jinak bych doporučil Zanthoxylum nasadit buď někam, kde nebude zavazet, nebo někam, kde jej bude možné snadno a bezpečně stříhat. Mám Z. simulans a je to pichlavá sviňa s velkými přírůstky, ročně z něj ostříhám kolečka pichlavých větví. Kam se hrabe akát (který naštěstí nemám) :)
longr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 383
Registrován: 15 lis 2021, 15:47
Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod kasta » 13 led 2024, 09:17

longr: jo, mam i z.simulans i z.schinifolium (taky z Tropiku), chci je dat k sobe kvuli opyleni. moje prirodni zahrada je na krovi stavena, cim vic krovi a cim vic pichlavy, tim lip :)
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1308
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod longr » 13 led 2024, 10:14

Já mám jen Z. simulans a to plodí samo, přičemž téměř určitě nikdo v okolí nemá jinou rostlinu. Zkoušel jsem hledat info a Z. simulans by mělo být i samosprašné, jak je na tom Z. schinifolium nevím jistě, taky se názory různí. Jedni tvrdí jednodomé samosprašné, jiní dvoudomé.
longr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 383
Registrován: 15 lis 2021, 15:47
Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod kasta » 13 led 2024, 10:57

longr: super, moc dik za info, nazory na internetu ohledne samosprasnosti si hodne odporujou. asi by to tu casem chtelo samostatnou diskusi na tema zlutodrev :)
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1308
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Radim K » 13 led 2024, 15:56

Kasta: Díky! E5
Z. armatum je fakt hodně pohlednej keř, listy drží velmi dlouho a třeba v bratislavský botanický je to taková exotická "pěst na oko" :D . Co se týče sprašnosti, je to u žlutodřevů jako na houpačce. Některé nám taky plodí samotné, jiné mají jednopohlavní květy a mám pocit, že některé si to i "prohazují" dle potřeby. Ale zatím z toho nedokážu udělat vlastním pozorováním rozumnou sumarizaci, snad za pár let. :) .
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1906
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod kasta » 13 led 2024, 16:12

Radim K: ja taky dekuju! jeste bylo vtipny, jak to bylo psany na mamu, zrovna ten den nekde byla, telefon nezastihla, ale jak sla domu, predjela ji dodavka PPL a ridic ji uz evidentne zna, takze zdalky volal: Pani H, jste to vy? A hned ji to strcil do ruky, takze nejrychlejsi mozny dodani :)

Ten zlutodrev fakt prekvapil, na prvni pohled mi pripomel poncirus, pak jsem si uvedomil, ze jsou vlastne pribuzny. Taky jsem se docetl ruzne verze o (ne)samosprasnosti a ze se opyli i mezidruhove, chci to vyzkouset. Uz to tu s nim nebudu zaplevelovat, casem az bude vic zkusenosti, tak muzeme pozadat o zalozeni diskuse na tema zlutodrev, jsou to zajimavy rostliny.
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1308
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Flori » 15 led 2024, 20:52

EvaOstrava píše:Pro porovnání fotka od Havlise
https://www.google.com/search?client=ta ... 6EhWjkCn3M

Děkuji, ta má má i nepatrný jinak tvarovaný květ, není tam to lehké zahnutí okvětních plátků.. tak jako na téhle fotce kvetla Stella právě v botanické zahradě, a proto jsem se rozhodla si ji pořídit.:-)
U té mé mám podezření, že se jedná o odrůdu Daily Bred.
Flori
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: 11 zář 2022, 17:39
Bydliště: Žďársko 630m.n.m., Praha 17 360m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod sato » 24 bře 2024, 16:28

Aj ja chcem prispieť k skusenostiam s nákupom semien z eshopu. Obchod je až v Tartu, Estónsko, ale o to rýchlejśie to vedia doručiť k vám domov (u mňa na 4 deň). https://seemnemaailm.com/
Osobne som zháňal melóny, ktoré v našej oblasti nedostať, avšak už dlho som mal zálusk ich pestovať. S12 Zvyčajne pestujem pre drobca "Crimson sweet" a pre nás najmä "Banana melon", ktorý je ozaj úžasný (viď. https://permaseminka.cz/melouny/229-banana.html)


Mimochodom v ten istý deň som objednával aj zopár vecí v SK pobočke Franchi SK, avšak ani po týždni žiaden tovar nedošiel, hoci objednávka bola ihneď zaplatena... Na zákazníckom účte vysi iba "Čaká na platbu" a ani po 7 dňoch sa na môj mail ohľadom objednávky nik neunúval odpovedať.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
sato
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 10
Registrován: 09 srp 2020, 19:10
Bydliště: Michalovce, Nadmorská výška: 107 m n. m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod mitas » 24 bře 2024, 21:26

A prečo im nezavoláš ? Na ich netovej stránke majú uvedené telefónne číslo.
Uživatelský avatar
mitas
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 215
Registrován: 01 čer 2020, 21:04
Bydliště: Trnava, Slovenská republika 153 m. n. m. USDA 6b

Předchozí

Zpět na PRODEJCI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků