Chcete me?:-)

zde můžete obchodovat, vyměňovat atd.

Moderátor: Stanley_51

Re: Chcete me?:-)

Příspěvekod sasman » 12 led 2020, 17:15

Daruji následující fíkovníky. Preferuji osobní odběr (Zlínsko).

Bornholm – větší rostlina, EBT mi přijde o něco lepší a musím některé rostliny vyřadit kvůli místu. Rostlina má nasazeno poměrně hodně breba pupenů.
Francuesco - přebytek z řízkování
Naposledy upravil sasman dne 16 úno 2020, 12:39, celkově upraveno 1
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: Chcete me?:-)

Příspěvekod paloo » 08 úno 2020, 08:51

Nechce niekto semenáče Jackfruitu :?:
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Chcete me?:-)

Příspěvekod sasman » 31 říj 2020, 20:02

Především z důvodu nedostatku místa musím omezit počet fíkovníků. Nechávám si maximálně 1 rostlinu od každé odrůdy a vyřazuji odrůdy, které mě neuspokojují. Tím pádem dávám k dispozici několik starších rostlin - většinou 2-3 leté (velikost je snad zřejmá ze srpnové fotky níže, aktuálně je tak hnusné počasí, že se mi ani nechtělo jít ven to vyfotit). Možný je pouze osobní odběr, u prostokořenného DK bych možná zvážil zaslání poštou, ale až někdy později - leden apod... Volné jsou tedy následující odrůdy (pokud není uvedeno jinak, je volná 1 rostlina):

Desert King – daruji 1 větší rostlinu + asi 10 malých prostokořenných sazenic, které jsem "náhodou" namnožil. Odrůda má velmi dobré fíky (loni byly naprosto delikátní), ale zatím jsem nepřišel na vhodný způsob pěstování této San Pedro odrůdy...
Francuesco - nechávám jen jednu rostlinu.
LSU Gold - dobré fíky, ale nechce se mu plodit - průměrná sklizeň 1-2 fíky za sezónu, takže jde pryč. Má příliš bujný růst, takže není vhodný ani do skleníku, ani podle mě do volné půdy - bujný růst = nevyzrává dřevo - je to jediná rostlina, která mi ve volné půdě úplně vymrzla. Nepředpokládám, že by někdo chtěl tuto odrůdu...
Hardy Chicago - bohatě plodí, chuťově dobré, ale fíky jsou menší. Nechávám jen jednu rostlinu.
Plachta - nechávám jen jednu rostlinu.
Jaune d´Escoussans - Velmi plodná, ale fíky mi nechutnají, proto jde pryč.
Stanley´s Dalmatian - menší mladá rostlina, zatím neodzkoušená. Vzhledem k velmi pozdnímu zrání jsem ji měl v mé okrajové oblasti spíše jako zajímavost. Jde pryč kvůli nedostatku místa ve foliovníku.
Zlín Pod kaštany - docela zajímavá odrůda, ale kromě první sezóny jsem jí nevěnoval dostatek pozornosti, takže výsledky nebyly nějak extra. Chtělo by to si s ní trochu "pohrát".


Obrázek
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: Chcete me?:-)

Příspěvekod sasman » 28 pro 2020, 18:45

Kdyby měl někdo zájem, tak vyřazuji některá semena:

Rajčata:
Crimson Crush F1 - 2 s
Black Truffle - 7 s
Eagle heart - 10 s
Batyanya - 5-10 s
Puzata hata - 10 s
Thick cheeks - 10 s
Sokrovišče Inkov (The Inca Treasure) F1 - 3 s

tykev fíkolistá 5 s
Atlas F1 - 3 s
Azman F1 - 2 s
nějaký ruský meloun - název je azbukou a nechce se mi hledat překlad :D 5 s

perilla směs barev
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: Chcete me?:-)

Příspěvekod Pokuston » 29 pro 2020, 18:23

Proč Crimson Crush F1 -není tak odolné jak se nekde píše?
Pokuston
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 343
Registrován: 01 bře 2009, 15:29
Bydliště: okr. UH

Re: Chcete me?:-)

Příspěvekod sasman » 02 dub 2022, 12:47

Kdyby někdo měl zájem, tak daruji cca 50 hlíz mečíků. Hlízy jsou střední až velké velikosti. Původ hlíz je Rýpar. Jde o odrůdy s velmi dobrým zdravotním stavem v mých podmínkách - pěstuji je cca 5-10 let a během prvních 2-3 let jsem vyřadil odrůdy náchylné na choroby. Důvodem, proč se jich zbavuji, je, že se už soustředím jen na užitkové plodiny. Preferuji osobní odběr, ale dalo by se asi domluvit i na odeslání poštou.
Obrázek
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: Chcete me?:-)

Příspěvekod jaroslav » 20 dub 2022, 20:31

Nabídka literatury.
Vzhledem ke svému věku pomalu končím s aktivním pěstováním subtropických rostlin, kdyby měl někdo zájem o zejména citrusářkou literaturu, nabízím to, co jsem postupně nashromáždil. Dnes je samozřejmě vše aktuálně na internetu, ale třeba si v zimě listovat historií rad pěstování subtropů bude pro někoho mít význam. Nejlépe osobní odběr v okolí Uh.Hradiště, třeba až budete mít cestu poblíž, abyste si mohli vybrat co potřebujete. Cena dohodou. K dispozici jsou sešity CITRUSÁŘE vydávané v Brně panem Šamlou, dále Subtropy od J.Šamly A a B, Užitkové rostliny tropů a subtropů od Pavla Valíčka, Citrusy od A do Z I., a II. od p. Šamly, Citrusy krok za krokem – Hans-Peter MAIER, Začínajícím citrusářům – Sv. Kodytek, Citrusy – M. a Thorsten Klockovi, Užitkové rostliny jižních zemí – F.Pospíšil, Pestujeme južné ovocie –slov. I v čestině Vl.Truhlář , Atlas cizokrajných rostlin –J.Mladá, Fr.Procházka. Citrusy jak si je vybrat – Sigid Hansen, Palmy –Josef Kulhavý, Domácí oranžerie – Truhlář, Subtropy- pěstitelský rádce II – Šamla.
KONTAKT: mobil 602 774 258, e-mail: fspuh@seznam.cz
jaroslav
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 19
Registrován: 21 říj 2009, 16:24

Re: Chcete me?:-)

Příspěvekod sasman » 01 říj 2022, 16:39

Kdyby měl někdo zájem, tak daruji větší rostlinu fíkovníku Desert King v kontejneru. Vzhledem k velikosti rostliny je možný pouze osobní odběr (Zlínský kraj).
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: Chcete me?:-)

Příspěvekod caver » 09 říj 2022, 18:36

Ahoj,

věnuji velkou rostlinu (10+ let) Passiflora alata, kvetoucí, bezproblémová a přebytky letošních semenáču Solanum quitoense (narančila). Předání v Hranicích, snad i v Olomouci.
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 459
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Chcete me?:-)

Příspěvekod Missi » 10 lis 2023, 12:10

Kdyby měl někdo zájem, tak daruji větší rostlinu fíkovníku Laradek. Stáří cca 8 let, je zasazen v zemi. Nutný vlastní odvoz z Prahy 9, s vykopáním pomůžem. :wink:
Obrázek

Obrázek
Missi
ouško
ouško
 
Příspěvky: 54
Registrován: 17 srp 2007, 11:47
Bydliště: Praha 10

Předchozí

Zpět na BAZAR ROSTLIN A SEMEN

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník