Mrazuodolné mučenky

zde můžete probrat vše o pěstování mučenky

Moderátor: Stanley_51

Re: Mrazuodolné mučenky

Příspěvekod kasta » 20 črc 2023, 16:27

to opylovani steteckem nebude vubec jednoduchy, z minulych pokusu nula procent uspesnost. zatimco ty co jsou venku, tak se opylujou samy, fakt asi nejlip sverit to hmyzu. ale nevzdavam to, jeste zitra a pozitri provedu par pokusu.
jinak mam plod na te tucumanensis opylene pylem Kathleentje, z toho by mohly byt dobry semenacky na krizeni s tucumanensis - pokud se teda podari a semena budou zivotaschopny...
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1313
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Mrazuodolné mučenky

Příspěvekod radek.god » 26 črc 2023, 16:17

Martine a jak dlouho cca trva, nez ten plod na "tuca.... " uzraje? Pak sam odpadne?
Jsem stale na 3 cm zelene kouli.
Mam v planu nekam odfrcet a samozrejme bych nerad nasel na zemine v truhliku rozprsklou oslizlou kouli. Premyslim o nejake sitce, ze bych ji pripevnil pod a kolem plodu :-o
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1746
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Mrazuodolné mučenky

Příspěvekod kasta » 26 črc 2023, 16:39

radek.god píše:Martine a jak dlouho cca trva, nez ten plod na "tuca.... " uzraje? Pak sam odpadne?
Jsem stale na 3 cm zelene kouli.
Mam v planu nekam odfrcet a samozrejme bych nerad nasel na zemine v truhliku rozprsklou oslizlou kouli. Premyslim o nejake sitce, ze bych ji pripevnil pod a kolem plodu :-o


Radku, u mě to trvalo necelé dva měsíce (asi 50 dní). Nechal jsem mámě instrukce, takže jí sebrala. Ona na zemi chvilku vydrží, pár dní určitě, ale ta síťka je dobrý nápad. Pak se ještě nějakou dobu scvrkává, ale jak odpadne, je vpodstatě zralá. Taky můžeš zkusit za ní lehounce zatáhnout, třeba už ti zůstane v ruce.
Ta tvoje má průměr 3cm? Jé měl větší, tipoval jsme to tak cca 5cm v průměru a uvnitř bylo 27 semínek, z nichž žádný nevyklíčilo...
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1313
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Mrazuodolné mučenky

Příspěvekod Argout » 28 črc 2023, 16:52

Jak jsem stourala steteckem, mam tam zelenou bambuli cca 3 cm S6
Bez stourani ani jedna.
Nechci chvalit dne pred veceri, ale mam radost.
Argout
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 258
Registrován: 17 dub 2021, 14:21
Bydliště: 220 m n.m., Berounsko

Re: Mrazuodolné mučenky

Příspěvekod kasta » 28 črc 2023, 19:52

mne se caeruley opylujou i samy bez problemu, plody maji velikost mensiho vejce (v Praze je mam teda mensi, tam je sucho). tady na plzensku mam propletenou caeruleu Kasta a Constance Eliott, takze semenacky budou kvest vsemi odstiny ve spektru bila-svetle modra :)
uz mam par pludku i na incarnate, tak doufam, ze stihnou dozrat do konce rijna
jenom tu Fata Confetto ani Kathleentje se mi porad nevede opylit, kvetu uz mely obe dost, smrdlam steteckem nekolikrat denne, blizny obaleny pylem a nic.... ale nevzdavam se :)
Obrázek
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1313
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Mrazuodolné mučenky

Příspěvekod radek.god » 06 srp 2023, 18:38

tak co plody , jak vam rostou ?
ja tu ted nejakou dobu nebyl a koukam, ze se jediny plod nezvetsil E7 ( ale ani neupanul :wink: )
Zadne dalsi kvety v tomto podzimu.
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1746
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Mrazuodolné mučenky

Příspěvekod kasta » 12 srp 2023, 10:54

U mě bohužel jediný plod na p.tucumanensis odpadl nezralý, asi potom, jak jsem jí přesadil do zahrady. Teď jsem chvíli v Praze na intezivnější brigádě, až se dostanu zase na plzeňsko, uvidím, jestli se povedlo něco z poslední vlny opylování na přelomy července a srpna. Ale povedly se opylit první květy incarnaty caeruleou, takže ty by měly stihnout dozrát + teď už kvetou obě incarnaty takže plodů bude určitě víc z volného opylení. Plody vzniklé do poloviny srpna mají šanci dozrát do půlky listopadu, když bude jen trochu příznivější podzim (v to doufám, když jsou letos tak prohřátý oceány).
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1313
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Mrazuodolné mučenky

Příspěvekod MonikaV » 16 srp 2023, 16:48

Mučenko pěstitelé, jestli budete míti nějaké přebytky, mrazuodolných mučenek, tak se hlásím S14 S14 měla bych zájem, děkuji moc S6
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 994
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Mrazuodolné mučenky

Příspěvekod kasta » 16 srp 2023, 18:15

MonikaV píše:Mučenko pěstitelé, jestli budete míti nějaké přebytky, mrazuodolných mučenek, tak se hlásím S14 S14 měla bych zájem, děkuji moc S6


Ahoj, mam tu navic dve z tech mych odolnejsich caerul a zrovna premyslim, ze bych je nekomu venoval :) asi na podzim, az je budu vykopavat ze zahrady...
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1313
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Mrazuodolné mučenky

Příspěvekod MonikaV » 16 srp 2023, 19:54

kasta----jejda tak to by bylo fajn, já se na podzim určitě ozvu S6 S6
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 994
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Mrazuodolné mučenky

Příspěvekod kasta » 16 srp 2023, 23:15

MonikaV píše:kasta----jejda tak to by bylo fajn, já se na podzim určitě ozvu S6 S6


Dobre budu s tebou pocitat. Konec rijna/zacatek listopadu bude idealni. Jsem rad, ze si je vezme nekdo, kdo se o ne bude starat :)
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1313
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Mrazuodolné mučenky

Příspěvekod MonikaV » 17 srp 2023, 21:13

Za mucenku, ktera je mrazuodolna a navic plodi, budu moc rada S6 ( aspon zakryji vyhled na sousedy) dnes mi dosla mucenka Haze, ale nevim jestli to rozdycha, vypada dosti nestastne
Obrázek

Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 994
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Mrazuodolné mučenky

Příspěvekod kasta » 18 srp 2023, 09:47

MonikaV píše:Za mucenku, ktera je mrazuodolna a navic plodi, budu moc rada S6 ( aspon zakryji vyhled na sousedy) dnes mi dosla mucenka Haze, ale nevim jestli to rozdycha, vypada dosti nestastne


Tak super :) P.S. Ta Purple Haze to urcite rozdycha a rychle se rozroste - koukal jsem ze je to taky nejaky hybrid p.caerulea, ty jsou celkove velmi odolne. Taky se pravdepodobne opyluje i s normalni caeruleou.

Za me veliky prekvapeni letos jsou plody p.caerulea Constance Eliott (bila verze), jsou vetsi, maji vic arilu, jsou sladky a seminka nemaji skoro pachut (nebo uz jsem si zvyknul).
Obrázek
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1313
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Mrazuodolné mučenky

Příspěvekod radek.god » 21 srp 2023, 09:31

kasta píše:Plody vzniklé do poloviny srpna mají šanci dozrát do půlky listopadu, když bude jen trochu příznivější podzim (v to doufám, když jsou letos tak prohřátý oceány).

Tak to nevim, ubehl skoro mesic a jediny plod se na mucence sice stale drzi ( zrejme uz jen silou vule :D ) , ale nezvetsuje se ... :(
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1746
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Mrazuodolné mučenky

Příspěvekod kasta » 21 srp 2023, 10:26

radek.god: vydrz dokud neodpadne :) dlouho to vypada, ze se nic nedeje, ale uvnitr to zraje. Samozrejme muze byt i prazdny, nebo odpadnout nezraly, jako se stalo mne ma te tucumanensis. Kazdopadne to poznas az ho po odpadnuti otevres.
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1313
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

PředchozíDalší

Zpět na MUČENKY ( Passiflora )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků