Mrazuodolné mučenky

zde můžete probrat vše o pěstování mučenky

Moderátor: Stanley_51

Re: Mrazuodolné mučenky

Příspěvekod kasta » 24 dub 2024, 10:06

v breznu jsem vysel seminka passiflora X colvillii. po zkusenostech, ze incarnata dobre klici pri teplote 30°C jsem vyuzil toho, ze doma zase trochu topime a provedl pokus o drsnejsi urychleni. spodni cast kvetinace se behem dne docela rozpalila, ale na povrchu bylo tak max 30-35 stupnu. a cca po 4 dnech nahrivani uz lezou prvni :)
Obrázek

Obrázek

Edit: po 24 hodinach, vykukujou dve, bylo tam odhadem 10 zivotaschopnych seminek (ktere se pri namaceni potopily)
Obrázek
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1322
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Mrazuodolné mučenky

Příspěvekod MonikaV » 03 kvě 2024, 15:54

Tak jsem uz e skleniku mucenky vyhodila, jen nevim jestli bude plne dostacujici kvetinac?
Obrázek
cca pred 2 mesici jsem dala zakorenit Viktorii( zatim se moc korinky neprojevuji) a Snow Queen ( ta uz ma korinky)
Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 996
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Mrazuodolné mučenky

Příspěvekod kasta » 03 kvě 2024, 20:33

Moniko, koukam, ze male korinky tvori uz i ta Victoria! Ted uz by to melo byt rychlejsi, je vic slunce a tepla. Peknou konstrukci jsi jim udelala do tech kvetinacu :)

Ja mucenky, ktere letnim venku, davam do 12-15l kvetinacu, to je - alespon pro mne - takovy rozumny kompromis - tuhle vahu jeste v pohode odnesu v zime na pudu nebo do sklepa a tahle velikost uz jim zajisti dost mista pro koreny a je to i stabilnejsi, resp. odolnejsi vuci pripadnymu preliti nebo preschnuti. Ale muze byt i mensi. A uz nikdy nedavam podmisku, kvuli te jsem vloni prisel o Constance Eliott, po vetsim desti shnila.
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1322
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Mrazuodolné mučenky

Příspěvekod MonikaV » 04 kvě 2024, 08:48

(jejda ,az vcil jsem si vsimla, ze se muj odkaz odeslal dvakrat) nejaka chybicka...
Taky podmisky davat nebudu, konstrukce snad jedno obdobi vydrzi, jeste ji chci vrchem provazky spojit ,at se navzajem propletou a tak vytvori mucenkovou strechu :lol:
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 996
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Předchozí

Zpět na MUČENKY ( Passiflora )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků