Passiflora incarnata

zde můžete probrat vše o pěstování mučenky

Moderátor: Stanley_51

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod radek.god » 09 kvě 2024, 20:13

kasta píše:moje incarnaty na nejvyhrevnejsim miste, urychlovane minisklenikem z plexiskla. jsem si az dnes uvedomil, ze tam musi mit odpoledne i pres 40 stupnu, evidentne jim to vubec nevadi

Mam caeruelu ve foliovniku na jiznim balkone a bylo tam i 45°C a zadne znamky poskozeni :o .
Pri takove teplote uz ale usychaly napr fejchoy a loni na to 100% zarvala obe Ugni Molinae.
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1791
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod kasta » 14 kvě 2024, 10:31

tak uz se mi probouzi i nejstarsi incarnata, asi o tyden driv nez loni. taky ma minisklenicek na urychleni a fakt to funguje, na tretim miste sklenicek neni (nebyl) a rostliny tam zatim nic. tak jsem je jeste narychlo prekryl starym akvariem.
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod Hofis » 15 kvě 2024, 11:13

Martine, tak ta incarnata od tebe už si užívá po adaptaci pěkně plného slunce, začíná se rozjíždět. :wink:
Obrázek
Foto: Praha-Motol, 13.05.24

Vypadá to, že jsem to akorát trefil, protože jsem včera kousek vedle objevil pravděpodobně rašící kamarádku a mám pocit, že ještě i kousek vedle se klube další. Takže letos to i bez jakékoliv pomoci raší celkem slušně brzo... :)
Obrázek
Foto: Praha-Motol, 14.05.24
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3852
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Passiflora incarnata

Příspěvekod kasta » 15 kvě 2024, 12:21

To vypada dobre Honzo, kdyz neprijde jeste nejaka apokalypsa (snad uz letos ne!) tipuju, ze se dockas zralych plodu.

Tady na plzensku je vse opozdenejsi (viz ty kosatce), tak si standartne vypomaham tema minisklenikama a je to znat. Na nejvyhrevnejsim miste pod plexisklem uz se rozjizdi vsech 7 nove zasazenych rostlin. Puvodni incarnata Nr.2 pod plexisklem uz taky pekne jede (sousedni, trochu ranejsi Nr.1 je bohuzel opravdu mrtva, co se da delat). U techle dvou starych incarnat jsem pozoroval, jak se kazdy rok probouzely malicko driv, nevim nakolik to souvisi s tim jak se rostlina pod zemi zvetsuje a nakolik se prizpusobuje stanovisti

dalsi 4 rostliny na celkem vyprahlem miste, bez sklenicku, zatim nic. tak dostaly to akvarko a uvidim. trochu jim stini prerostla ruze, ale pocitam ze tohle misto stejne zrusim a rostliny presunu primo k domu, jen musim prelozit chodnicek z betonovych dlazdic, aby tam vznikla vhodna spara a tam je zasadim, to bude naprosto nejlepsi misto, co tu muzu najit.
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Předchozí

Zpět na MUČENKY ( Passiflora )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník