anona cherimola

zde můžete probrat vše o pěstování anony

Moderátor: Stanley_51

Re: anona cherimola

Příspěvekod MonikaV » 01 srp 2022, 13:52

Je to porad takove kostatko, ale neskutecne bojujici, minuly tyden zasazeno kroupy a dosti silnym vetrem ktery neustala a spadla na zem- (bohuzel nez jsem se vratila z prace) vsechno tohle vydzela a jeste k tomu nasadila dalsi 4kvety, takze na pozorovani uz mam vice objektu!
Obrázek

Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: anona cherimola

Příspěvekod radek.god » 02 srp 2022, 09:03

S8
Nechapu jak to delas Moniko, ze Ti ta annona kvete ...
Mam 2.5m nbejspise uz nekolik let starou, dole 3cm kminek a nekvete a nekvete :(
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: anona cherimola

Příspěvekod MonikaV » 02 srp 2022, 09:50

Rade, ono asi u neroubované to bude trvat podstatně déle, než zakvete.- vydržat!
( a nejsi sám, já taky koukám, jak taková žoužel nasadila na květ S21 )
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: anona cherimola

Příspěvekod MonikaV » 03 srp 2022, 14:32

Mam jeste dotaz na zkusenejsi pestitele- zastipujete konce vetvicek? Koukala jsem na internet a u anon to povzbuzuje kveteni, a je pravda ze na vetvickach co jsem z jara zastipla se kvety, vytvorily a co nebyly zastipnute nic neni , jen se vetvicka tahne dal, tak nevim je to nahoda nebo ne....
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: anona cherimola

Příspěvekod J.K. » 03 srp 2022, 15:56

Neviem co myslis slovom "zastipovat". Normalny jarny rez, este pred rasenim, alebo zakratenie tohtorocnych vyhonov? Ja pred rasenim rezem na 2- 3 ocka. Vyhony co nemali kvety som koncom maja znovu skratil. Vacsina z nich zakvitla.
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: anona cherimola

Příspěvekod MonikaV » 03 srp 2022, 22:17

J.K. -- na konci větvičky jsem ručně odtrhla poslední lístek (zaštípla :D )na loňských větvičkách, jarní řez nebyl provedený, teprve teď jsem objevila video jak rapidně ořezávají větvičky, aby nasazovaly na květy. ( raději se už ptám, než bych zase podlehla mánií na youtube u manga se mi to nevyplatilo)
Takže mám zkusit na větvičkách, které nenasadily na květ, ještě zkrátit, ať z nich nejsou 50cm slabé větévky?
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: anona cherimola

Příspěvekod J.K. » 04 srp 2022, 06:53

Podla mna je uz dost neskoro na hlboky rez. Nechal by som to teraz tak, ako si urobila. Inak netvrdim, ze rez vyvolava kvitnutie. Skor je to nutnost, aby sa rastlina udrzala v rozumnom tvare a velkosti. Nastastie annonam to nevadi a dobre obrazaju.
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: anona cherimola

Příspěvekod radek.god » 12 srp 2022, 18:26

No ja mam zkusenosti, ze jakmile se serizne nebo zlomi na vrchu, tak uz v rustu z mista rezu nepokracuje a hodi nejakou bocni vetev dole, ktera se stane jakoby dominantni.
Letos je to teda poprve co nove kvety a listy rostou i uplne nahore pod mistem toho rezu/zlomeni.
Jedine o cem spekuluju je to, zda jsem ji nemel dat nekam na vychod nebo do stinu.
Preci jen nejvetsi prirustky mam mezi podzimem a jarem v byte...
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: anona cherimola

Příspěvekod MonikaV » 17 srp 2022, 20:07

Pokus-- 3.8. zakrácená větvička (a už teď 17.8. pozoruji rozdíl,--- začala se probouzet a vyhání lístky S6 ) a na větvičce , která nebyla zakrácena, se stále nic neděje.
Takže budu, krátit..
Obrázek

Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: anona cherimola

Příspěvekod radek.god » 17 srp 2022, 23:13

No ale je otazka co je cilem Moniko.
Me by treba stacilo mit 2.5m rostlinu s x vetvema.
Aby to nelezlo moc fo stran a dalo se to lip prenaset.
Tzn nechat hlavni kmen dorust 2.5m a v te vysce ho ufiknout.
Kdyz ho zkratim treba jen v 50cm, tak ten kmen uz vic nepovyroste a bude hnat z listu akorat bocni vetev (vetve) , ktere ten opuvodni kmen prerostou.
Takze to uz nebude uz nikdy rovne ...
Aspon takhle dopadlo zlomeni vrcholu kmenu u me :-(
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: anona cherimola

Příspěvekod J.K. » 18 srp 2022, 07:29

radek.god píše:Tzn nechat hlavni kmen dorust 2.5m a v te vysce ho ufiknout.

Nezvyknem uz davno na teba reagovat, ale ked vidim napisat takuto sprostost... Netusim v akom apartmane to byvas, ale je super, ked mas okna vysoke 3 - 4 metre S6
Vygoogli si coo znamena vychovny rez a co je to stihle vreteno. Presne to iste, co sa robi s nasim ovocnymi stromami, treba robit aj s annonou. To je cele.
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: anona cherimola

Příspěvekod radek.god » 18 srp 2022, 09:54

No kdysi jsem na Male Strane v Praze mel fakl hodne vysoky strop, i ve Vrsovicich prarodice meli ve starem byte vysoky strop co si pamatuji.
V dnesnim "novem" byte 2.5m strop samozrejme nemam, tak holt bude annona trochu ohnuta a kdyz ji dam pak na balkon, tak tam odhadem tech 2.5 m bude a narovna se to.
Na co mi v malem byte nebo v malem skleniku (ktery nemam) bude strom, ktery rezem bude roky nizky, ale siroky a bude rust mnoho let? Zvlast kdyz jich mam z duvodu zalohy vice, tak je vyhodnejsi mit co nejvyssi a nejuzssi strom.Stejne je mam aktualne i z prostorovych duvodu a mozneho presouvani v metrovem truhliku.Pro me je nejdulezitejsi, aby annona co nejrychleji rostla, vykvetla a plodila a pak az se mi sem nevejde teprve budu resit nakej rez.
Kdyz to zkratim hodne male, tak prijdu treba o rok nebo i vice pestovani, protoze nez rostlina znova doroste to, co jsem ji uriznul, tak to bude nejakou dobu trvat.Nehlede na to, ze nejedna rostlina takovym rezem v mladem veku mi uz chcipla.A tim nemyslim jen annony.
Nechci riskovat, ze ztratim 5 let a budu muset zacinat od nuly jen kvuli nejakemu vychovnemu rezu E1
Ve volne prirode take zadny vychovny rez neprobiha a rostlina funguje tak jak ma 8)
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: anona cherimola

Příspěvekod J.K. » 18 srp 2022, 10:27

Ok, budem pokracovat v ignorovani tvojich prispevkov. Snazilo sa ti tu poradit uz velakrat vela ludi, ale je to skoda namahy...
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: anona cherimola

Příspěvekod pavell » 18 srp 2022, 13:36

Radku myslíš že vyšší rostlina pokvete dřív? To je přece hloupost záleží na stáří a na kondici rostliny, ne na výšce.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: anona cherimola

Příspěvekod MonikaV » 18 srp 2022, 19:23

No, je to těžké, každý má trochu jinou představu, S14 , já už loni snižovala , neboť by mi za chvilku probořil skleník, pro mně ideál,- nízký stromek s tlustým kmenem =
typ broskvových stromu, (ale ještě menší), takže na jaro po opadu listů, budu zastřihávat :D
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

PředchozíDalší

Zpět na ANONA ( Annona )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků