Poncirus trifoliata

zde můžete probrat vše ohledně citrusů

Moderátor: Stanley_51

Re: Poncirus trifoliata

Příspěvekod meyer » 29 bře 2023, 22:50

Několik nových semenáčků, původ z Prahy.


Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
meyer
oficír
oficír
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19 pro 2020, 18:15
Bydliště: Praha 17

Re: Poncirus trifoliata

Příspěvekod meyer » 20 dub 2023, 08:36

Já toho zase mám...., ale postupně.
Stando, ty semenáčky z loňska tebou věnované zdárně přežily zimní období u nás na lodžii a již mají nasazeno na nové výhonky.
Mi jen zajímá, jestli u někoho, koho si také obdaroval :D , takové malé již kvetou nebo jaký je výhled. Díky, počítám dva poslat dál a jeden si nechat ale uvidím dle dalšího vývoje, těch mých letošním od maltézů.
S20
Uživatelský avatar
meyer
oficír
oficír
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19 pro 2020, 18:15
Bydliště: Praha 17

Re: Poncirus trifoliata

Příspěvekod meyer » 10 kvě 2023, 17:26

Tak tyhle semenáče jo, byly jen na lodžii a tam v podstatě letos skoro nemrzlo, pokud ano jen velmi mírně a krátce./-1/. Zato ale na zahrádce to je horší, to se nepovedlo. Nechal jsem tam dvouleté - ale zatím to vypadá že to je pryč, nic se na nich neděje, žádné čerstvé pupeny a výhonky. Jen jeden asi z 5 kusů a to je ještě roubovací materiál zakoupený v Adavu. Zakoupený ve dvou kusech po 100,- Kč loni v červnu společně s bigarádiemi. Takže mám v otevřeném terénu 1 ks, který přezimoval v Praze a na jaře se probudil a funguje v pohodě dále. Přece jen ty mladé rostlinky Ponciru jsou více choulostivější než jsem myslel a doufal. :?
Uživatelský avatar
meyer
oficír
oficír
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19 pro 2020, 18:15
Bydliště: Praha 17

Re: Poncirus trifoliata

Příspěvekod Stanley_51 » 10 kvě 2023, 21:21

meyer píše:Přece jen ty mladé rostlinky Ponciru jsou více choulostivější než jsem myslel a doufal. :?

Vyrostla mi jedna rostlinka před barákem, kde je v zimě nižší teplota než vzadu na zahradě a nedoznala absolutně žádné úhony. Dokonce za celou zimu ani neshodila listy. Velikost cca 12 cm.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Poncirus trifoliata

Příspěvekod dzani696 » 11 kvě 2023, 05:53

Stanley_51 píše:...bez žádné úhony. Dokonce za celou zimu ani neshodila listy. Velikost cca 12 cm.

Ja som pred zimou (s cesnakom) zasadil k plotu semenáčky čo mi ostali,taktiež cca 10cm. Zimu prežili aj s listami.
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 878
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Poncirus trifoliata

Příspěvekod J.K. » 11 kvě 2023, 07:13

Moja rastlina vysadena vonku kvitla vlani prvykrat, ale okrem jedneho boli vsetky bez blizny. Tento rok uz vacsina vyzera normalne.
Obrázek
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 528
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: Poncirus trifoliata

Příspěvekod Hofis » 11 kvě 2023, 08:33

Meyer: Jestli chceš, mám dva semenáče, které jsem měl na roubování a nechytlo se to. Už jim narostly nové výhony, letos byly celou zimu venku ve dvoře, jsou úplně v pohodě, a navíc mám letos stejnou zkušenost jako ostatní, ani neshodily listy. Už pro ně nemám žádné využití. Pokud chceš, můžeš se stavit, dám ti je... :wink:
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3809
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Poncirus trifoliata

Příspěvekod svazenka » 12 kvě 2023, 13:20

Jak přinutit poncirus, aby konečně kvetl? :)
Obrázek
svazenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 177
Registrován: 06 lis 2018, 17:37
Bydliště: Vesnice nedaleķo Veselí nad Moravou 214 m n. m.

Re: Poncirus trifoliata

Příspěvekod Rudolf M » 12 kvě 2023, 13:44

Dát ho do stroje času :) . Ale velký je dost, letos bych ho zalil párkrát silnější dávkou hnojiva s vyšším draslíkem a fosforem a příští rok už to určitě vyjde! :wink:
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1289
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Poncirus trifoliata

Příspěvekod Pedro » 15 kvě 2023, 08:49

Jak píše Ruda, velikost už má, tak by to už nemuselo trvat dlouho :-) A taky doporučuji použít hnojivo s nižším obsahem dusíku a víc fosforu a draslíku, třeba to pomůže. Ale ono to v zemi roste a kvete i bez hnojení 8) . Kdo si počká, ten se dočká.
Obrázek
Pedro
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 256
Registrován: 15 bře 2010, 17:14
Bydliště: Vyškov nadm. v. 254m

Re: Poncirus trifoliata

Příspěvekod meyer » 15 kvě 2023, 09:47

Hofis
Díky za nabídku, ale to bych musel vědět, jaký to má původ. Já se pokouším jen o semenáče z Maltézského chrámu v Praze u Karlova mostu - ten má totiž plody velmi konzumně příznivé, téměř citronové. Třeba z Botanické zahrady Na Slupi to není ono. K tomu bych se možná postupně vrátil, ale zdá se mi, že na přesazení už je v tomto období docela pozdě. Zatím jsem ještě na ty mé "opožděné" v jarním nasazení minulý týden nasadil extrémní zálivku. Zřejmě to mírně pomohlo, mám tam náznaky, že to přece jen žije a něco malého tam rostliny tvoří. S listy přes zimu to bylo u těchto podobné jak popisuješ, vydržely celou zimu a tak jsem prostě doufal.... :) Dnes tady v Praze leje jako z konve - uvidím tedy za pár dní. V každém případě však velice děkuji a rád se dozvím, jaký ten nabízený semenáč má původ.
Díky a pěkný den. Zdravím S20 ¨
Uživatelský avatar
meyer
oficír
oficír
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19 pro 2020, 18:15
Bydliště: Praha 17

Re: Poncirus trifoliata

Příspěvekod Hofis » 15 kvě 2023, 10:36

meyer píše:V každém případě však velice děkuji a rád se dozvím, jaký ten nabízený semenáč má původ.

Tak to se omlouvám, ale původ skutečně netuším. Co z toho vyroste, bude skutečně překvapením. :? Ale stejně se spíše jedná o okrasnou rostlinu, řekl bych, než o něco perspektivního na nějaký větší konzum. :) Takže pokud by někdo z Prahy a okolí chtěl 2 semenáče (výška asi 30 cm) ponciru zdarma, ozvěte se, rád předám... :wink:
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3809
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Poncirus trifoliata

Příspěvekod meyer » 15 kvě 2023, 12:17

ok, když se do konce května nikdo nepřihlásí dej mi vědět. Pak bych to vzal. S20
Uživatelský avatar
meyer
oficír
oficír
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19 pro 2020, 18:15
Bydliště: Praha 17

Re: Poncirus trifoliata

Příspěvekod Hofis » 15 kvě 2023, 15:55

Ok! :)
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3809
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Poncirus trifoliata

Příspěvekod meyer » 31 kvě 2023, 18:12

Dnes posledního května, nakonec si semenáčky přezimující na zahradě v Praze daly po důkladné zálivce říci a postupně se rozběhly, ovšem to ještě není vyhráno. E3 Zvláštní je, že nejlépe se zatím projevil semenáč 3-letý, který loni v létě vypadal, že ještě před zimou chcípl a byl od října do dubna bez listů, jen takový ostnatý pahýlek. Naštěstí nepřekážel a do jara dostal šanci. To byl za kovidu můj 1.pokus a díky bohu to tehdy vylezlo a tenhle kus to přežil. :) S12
Uživatelský avatar
meyer
oficír
oficír
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19 pro 2020, 18:15
Bydliště: Praha 17

PředchozíDalší

Zpět na CITRUSY

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků