zakořenění růžice

zde můžete probrat vše o pěstování ananasu

Moderátor: Stanley_51

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod Jožka » 29 kvě 2021, 22:02

Moniko- přesadil jsem ho do většího květináče, je zakoreneny v minulém roce. Kořínky pustil docela ochotně, byla to jen taková zkouška.
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1176
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod MonikaV » 30 kvě 2021, 12:33

Jožko- tak tenhle ananas mám cca 3týdny ve vodě a stále nic, ale budu čekat čekat a čekat, buď opět shnije nebo zakoření jiná možnost není :P
Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod Jožka » 30 kvě 2021, 18:03

Moniko- já jsem ho měl del než tři týdny, a nesmí být moc ponořeny ve vodě a vodu měnit aby byla čerstvá. A pak začal pouštět kořínky.
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1176
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod PavelP » 02 čer 2021, 11:48

Jožka píše:Moniko- já jsem ho měl del než tři týdny, a nesmí být moc ponořeny ve vodě a vodu měnit aby byla čerstvá. A pak začal pouštět kořínky.


Souhlasím, můj poslední kus pustil kořínky do vody až po 6 týdnech. Už jsem ho chtěl vyhodit, ale nakonec to zvládnul. Jak říká "Jožka", vody ve sklenici nemusí být moc, stačí na dně, případně aby se hladina těsně dotýkala spodku růžice. V plné sklenici vody spíše uhnije.
PavelP
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: 07 dub 2019, 20:17
Bydliště: Rosice u Chrasti, Chrudimsko, 260 m. n. m.

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod radek.god » 21 srp 2021, 10:20

Pred par lety zakoreneny 2-3 ruzice, min jeden z ananasovniku je z odnoze , ale zatim nekvetly :-(
Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod Jožka » 21 srp 2021, 20:18

Obrázek
Skoro dvouletý..
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1176
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod J.K. » 21 srp 2021, 20:44

radek.god píše:Pred par lety zakoreneny 2-3 ruzice, min jeden z ananasovniku je z odnoze , ale zatim nekvetly :-(

Obrázek

Uz som ti to pisal na predoslej strane, ale asi zbytocne. Rastiny co mas na fotke v jednom kvetinaci, ti nezakvitnu nikdy. Mozes cakat aj desat rokov, ak by sa toho dozili. Ja to chapem, ze clovek chce mat vsetko co niekde vidi, ale toto je cesta akurat tak k permanentnym sklamaniam. Moja "rada" je zamysliet sa, ake rastliny maju v tvojich podmienkach aspon nejaku sancu na uspech a venovat sa poriadne im. Ostatne nekompromisne zrusit. Trapenie desiatok druhov na malom a nevyhovujucom priestore prinasa radost akurat obchodnikom, od ktorych kupujes. Napr. mucenky. Sam musis vidiet, ze v byte vyzeraju otrasne. Nie su pouzitelne ani ako dekoracia. A samozrejme nikdy nezakvitnu. Nedokazu to ani v sklenikoch s hrubsim polykarbonatom. A este ktomu "venovat sa poriadne": znamena to nastudovat si o rastline co sa da, urcit jej nejake miesto a potom sa aj snazit, aby sa do toho miesta vosla. Stale spominas vysku rastlin - tu meter, tam 2 alebo 3. Vsak to je nic absolutny nezmysel. Ak rastlinu pestujem pri okne, nemozem ju nechat rast na hore jeden vyhon, ale snazim sa ju rozvetvit hned dole. Od vysky predsa nezavisi, ci bude plodit.

Ale aby som este nieco k tym ananasom. Ak maju zaplodit, su to velmi velke rastliny. Treba pocitat jeden az jeden a pol metra priemer. Ked sa natlacia k oknu, tak z kruhu sa da urobit zhruba polkruh, ale menej nie. Kazda rastlina potrebuje vlastny kvetinac. Ja zakorenujem male rozety v malickych 7x7cm, potom presadim do 1L ruzaku a dalsi rok na jar do finalneho kvetinaca. Nemusi byt extra velky. Priemer 20 - 25cm staci na plod, nad ktorym budu na FB hikat :) Ci ma rastlina vhodny substrat je vidno podla listov. Ak su tenucke ako na tvojej fotke, rastlina zivori. Zdrava rastlina druhy rok pusta listy siroke 5 - 7cm.
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod MonikaV » 22 srp 2021, 11:15

Jožko, pěkně ti jde
Radku opravdu je přesaď, ať má každý svůj květináček S14
A já se taky dočkala, růžice spustila dva slaboučké kořínky a tak jsem jí dala do hlíny a už jsem jí před měsícem musela přesadit do většího květináče --kořínky se draly ven!
Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod Jožka » 22 srp 2021, 19:27

Moniko- určitě se dočkas plodů, jednou se to podařit musí.
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1176
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod PavelP » 16 zář 2021, 11:54

Rostliny potřebují hodně prostoru! Když je dám ven, chce každá tak 1,5x1,5m volného místa. Přes zimu je nacpu v pracovně k oknu a ještě jim přisvětluji při stálé teplotě 18-22st. Pokud mají přes zimu nižší teplotu jak cca 12-13st, přestanou růst a jsou náchylné na uhnívání. Přihnojuji tyčinkami do květináčů + 2-3x za léto tekuté hnojivo univerzal.

Moje rostlina zaplodila po skoro 5 letech, druhá stejně stará ještě nic.
Plod jsem sklidil ne úplně zralý (začal z nějakého důvodu v jednom místě hnít), přesto byl úžasný :)
Obrázek

Obrázek

Obrázek
PavelP
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: 07 dub 2019, 20:17
Bydliště: Rosice u Chrasti, Chrudimsko, 260 m. n. m.

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod Jožka » 27 zář 2021, 16:18

Obrázek
Nový přírůstek, uvidím jak se mu bude dařit.
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1176
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod kaossik » 01 lis 2021, 23:34

radek.god píše:Ananasovnik pestuju cca 5-X let .
Mozna zakorenil i pred 13 lety, ale to je historie a uz takto stare annasovniky nemam.
Ani nevim jak dlouho je vlastne mam :shock: .Jeden je z odnoze, jinak vse z ruzice z plodu ze supermarketu.
Byly to takove ty stredni kolem 30 Kc v akci.60 za ananas fakt nedam S13
U pritelkyne zrovna ted zatim neuspesne zkousim zakorenit 2 ruzice.Jina mi tam pred rokem zakorenila, ale presazenim do nevhodne rychle vysychajici zemiy uschla.
Po mesici me absence v Troji a tedy bez zalevani jsem je zrovna dnes s annonami, opunciemi, pitahayou, no vlastne temer se vsim presouval ze zasklene lodzie do bytu.Z prostorovych duvodu jsem je dal vsechny 4 uz nekdy na jare do jednoho asi 40+ cm kvetinace.Ze stejnych duvodu obcas zkratim delku tech listu.Maji 60+cm , mozna vic.To je na maly jednopokojovy byt proste moc :-(
A vysledek k dnesnimu dni za X let ? - nekvetly a neplodily ani jednou E7 S13
Ano uznavam, nepouzil jsem zadnou chemii na nastartovani kveteni/plozeni.
A prezimujou v byte kde je kolem 20°C , jsem tam ale nepravidelne, takze vetsinou ani v zime netopim.
Sousedi topi, takze trochu tepla tam jde od trubek od topeni.
Byly na stole za tou jizni lodzii, kam na ne slo svetlo, ale mel jsem je i na zemi u postele, kde moc svetla neni.
Chapu, ze to asi neni teplotne idealni, ale jednak by se nevesly na chodbu a hlavne jsem BOHUZEL v CR a na relativne velkem sidlisti.Nechat tam ananasovniky nebo cokoliv vyjde na stejno, jako bych je hodil do popelnice :-(
Ananasovniky MINUS :|
Ale jako nevzdavam to, vim, ze to jde - staci fotky nejen na kiwiforu.Znamy mel ten baby ananas za jiznim oknem a zaplodil mu.
Mozna to chce zkusit jiny druh ananasu S21
Nekdy si asi ten maly koupim a zkusim ho dat zakorenit :-)
Zitra sem hodim fotku tech 4 velkych


Mě plodil sám od sebe, bez jakékoliv chemie. Na chodbě v paneláku přežil 2 zimy úplně v pohodě, takovou obludu s metrovými listy nikdo nechtěl.

Zimování při 20°C je moc, potřebuje trochu míň, aby v zimě, kdy není světlo nevegetoval. Prostě ho dej na tu chodbu po čas, kdy na lodžii mrzne. Jinak k 0°C přežije bez problémů.
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1158
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod radek.god » 02 lis 2021, 11:14

kaossik píše: Jinak k 0°C přežije bez problémů.

Aha, to jsem necekal S21 - diky za radu S20 .
To jsem ho tam mohl na te zakrytovane lodzii nechat az do Silvestra :-)
Vcerejsi fotka :-) (zatim nejak nefunguje zobrazeni / uploadovani )

Obrázek

7.11: Update :
- tak posledni 2 ruzice nic moc.Jedna v miniparniku v perlitu se rozpadla, asi moc vlhko
- druha je v misce s kulatym otvorem asi 2cm nad hladinou vody, dole asi 3cm nad spodkem ruzice byla zelena plisen, to jsem orezal, ale zatim nekoreni
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod Jožka » 26 kvě 2022, 22:17

Vypadá to že ananas jde do květu.
Obrázek
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1176
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod MonikaV » 27 kvě 2022, 13:30

Jozko a to je ten co jsi zasadil minuly rok? Jinak super!! S9 Mne udelal odnoz a roste pouze ta.
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

PředchozíDalší

Zpět na ANANAS ( Ananas )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník