Fíkovník

zde můžete probrat vše o pěstování fíků

Moderátor: Stanley_51

Re: Fíkovník

Příspěvekod Hanele12 » 06 črc 2021, 17:19

Hofis no snad se ještě někdo přidá s komentářem. (proč mi nejde vložit smajlík...)
Marek 1970 moc pěkná breba. Já zatím jen Desert King. Naléva se Negronne.

Obrázek
Hanele12
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 725
Registrován: 30 kvě 2019, 21:22
Bydliště: Labská Stráň 350 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod Brano70 » 07 črc 2021, 08:32

Marek1970 píše: Nevie niekto identifikovať ten "Hlohovec", čo by to mohlo byť za odrodu ???


Osborn Prolific?
Uživatelský avatar
Brano70
oficír
oficír
 
Příspěvky: 507
Registrován: 19 úno 2017, 19:38
Bydliště: Žibritov,okr. Krupina(SR),500mn.m.;USDA7a; Rézhegy (Belianske kopce),155 m n.m., USDA7b/8a

Re: Fíkovník

Příspěvekod Marek1970 » 07 črc 2021, 14:21

Braňo myslím, že si trafil do čierneho, takže môj "Hlohovec" asi skutočne bude Osborn Prolific.
Po prečítaní tohto vlákna a prezretí obrázkov na ourfigs začínam byť o tom presvedčený, že je to on.
https://www.ourfigs.com/forum/figs-home ... n-prolific
Ďakujem za identifikáciu.
Marek1970
oficír
oficír
 
Příspěvky: 519
Registrován: 05 lis 2018, 18:14
Bydliště: "kúsok" od Piešťan, cca 160 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod antarian » 07 črc 2021, 19:50

takovy dotaz ohledne odrudy fiku ...
Konkretne se chci zeptat na male ficky Calvy, campaniere (zarodky - ci jak to nazvat)

Jsou nebo nejsou chlupate? Hadam, ze asi chlupate byt nemaji co? A tim padem to bude zrejme hardy chicago a asi jsem to blbe oznacil kdyz jsem je sazel?
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod Hanele12 » 07 črc 2021, 20:05

antarian píše:takovy dotaz ohledne odrudy fiku ...
Konkretne se chci zeptat na male ficky Calvy, campaniere (zarodky - ci jak to nazvat)

Jsou nebo nejsou chlupate? Hadam, ze asi chlupate byt nemaji co? A tim padem to bude zrejme hardy chicago a asi jsem to blbe oznacil kdyz jsem je sazel?


Ano HC mam male chlupaté fíčky. Campaniere mi neplodil nemohu posoudit.
Hanele12
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 725
Registrován: 30 kvě 2019, 21:22
Bydliště: Labská Stráň 350 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod Hanele12 » 07 črc 2021, 20:08

DK zraje. Velké a štavnaté. ETB jsou proti němu ale sladší, hutnější.


Obrázek

Obrázek
Hanele12
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 725
Registrován: 30 kvě 2019, 21:22
Bydliště: Labská Stráň 350 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod moonvil » 07 črc 2021, 21:02

Ten King tam mohl ještě 2-3 dny viset, teploty jsou ideální, je škoda jich nevyužít k dokonalému vyzrání.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4083
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Fíkovník

Příspěvekod Stanley_51 » 07 črc 2021, 21:36

Romano nero získává na objemu, v srpnu by mohl být k zakousnutí.
Obrázek
Také letní násada SD je bohatá, zralá bude o měsíc později, koncem září.
Obrázekanonymous image hosting
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Fíkovník

Příspěvekod Luk » 07 črc 2021, 21:53

antarian píše:Jsou nebo nejsou chlupate?


Zítra nafotím a vložím fotky malých figules Campaniere. Můžeš pak porovnávat.
Luk
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 242
Registrován: 18 dub 2019, 18:23
Bydliště: Břeclav 158 m n. m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod Hanele12 » 07 črc 2021, 21:59

moonvil píše:Ten King tam mohl ještě 2-3 dny viset, teploty jsou ideální, je škoda jich nevyužít k dokonalému vyzrání.

Už ne, bohuzel, dole od oka zacal dost praskat a uz tam byla i takova tmavsi skvrnka, jako minuly rok kdyz zacali ve vlhkem skleniku plesnivet. Snažim se nechat co nejdéle...Tento byl výborný, i slupka sladká rozplývala se. No minulý co jsem utrhla tam ješte viset mohl, neměl ty praskliny ale drcla jsem do něj ramenem tak jsem ho poškodila a tedy vzala.
Venkovní Negronne je menší a nemá tak měkkou slupku to zkusim tedy déle.
Hanele12
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 725
Registrován: 30 kvě 2019, 21:22
Bydliště: Labská Stráň 350 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod Marek1970 » 08 črc 2021, 08:59

Vyzerá to, že mi pravdepodobne pribudol ďalší kandidát na vyradenie - Trojano.
Včera som si všimol, že i u mňa sa začala na plodoch prejavovať nejaká porucha o ktorej pri tomto figovníku píše aj Michal na svojich stránkach.
Nedostatkom vápnika to však podľa mňa nie je, skôr uvažujem, či to nesúvisí s tými extrémnymi teplotami, ktoré i pri plnom vetraní teraz v skleníku sú. Pár breba plodov som vyhodil a uvidím, či to bude neskôr pokračovať pri dozrievaní aj na hlavnej násade, ak áno tak jeho dni sú zrátané.
Marek1970
oficír
oficír
 
Příspěvky: 519
Registrován: 05 lis 2018, 18:14
Bydliště: "kúsok" od Piešťan, cca 160 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod dzani696 » 08 črc 2021, 10:28

Aktuálny stav "Francesco"
Obrázek
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 878
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod moonvil » 08 črc 2021, 11:00

Marek1970 píše:Vyzerá to, že mi pravdepodobne pribudol ďalší kandidát na vyradenie - Trojano.
Včera som si všimol, že i u mňa sa začala na plodoch prejavovať nejaká porucha o ktorej pri tomto figovníku píše aj Michal na svojich stránkach.
Nedostatkom vápnika to však podľa mňa nie je, skôr uvažujem, či to nesúvisí s tými extrémnymi teplotami, ktoré i pri plnom vetraní teraz v skleníku sú. Pár breba plodov som vyhodil a uvidím, či to bude neskôr pokračovať pri dozrievaní aj na hlavnej násade, ak áno tak jeho dni sú zrátané.


Mas to Trojano v zemi nebo v kontejneru? Jsem si temer jisty, ze u me slo o dusledek prebytku vody v tezkem jilovem podlozi, udelalo to vice rostlin a jen ty volne v zemi ve skleniku. Mas foto?
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4083
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Fíkovník

Příspěvekod Luk » 08 črc 2021, 12:59

antarian píše:Konkretne se chci zeptat na male ficky Calvy, campaniere (zarodky - ci jak to nazvat) Jsou nebo nejsou chlupate?

foto Campaniere
Obrázek
Jsou na něm malé štětinky, ale to je i na jiných odrůdách.
Luk
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 242
Registrován: 18 dub 2019, 18:23
Bydliště: Břeclav 158 m n. m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod Marek1970 » 08 črc 2021, 13:36

moonvil píše:Mas to Trojano v zemi nebo v kontejneru? Jsem si temer jisty, ze u me slo o dusledek prebytku vody v tezkem jilovem podlozi, udelalo to vice rostlin a jen ty volne v zemi ve skleniku. Mas foto?

V skleníku pestujem všetky figovníky okrem SD v do zeme zapustených 60l a 90l samozavlažovacích maltovníkoch s objemom vody 8l až 12l, takže všetky figovníky sú počas roka okrem zimy koreňmi permanentne vo vode. Tie postihnuté figy čo som odtrhol, už nenafotím lebo po rozpolení som ich vyhodil ale mal by som mať na Trojane ešte 2-3 ks nedozretej breby, takže ak sa to objaví aj na týchto zostávajúcich kusoch tak to odfotím, ak nie tak uvidím čo bude robiť potom hlavná násada. Večer to skontrolujem. Iné figovníky v skleníku okrem Trojana mi ale nič také nerobia. Skrátka vo finálnej fáze dozrievania sa na šupke objavili "škvrny" (u mňa nielen pri oku figy ako to je na fotke zo 17.09.2019 v sekcii ficárium) a figa už nedozrela, tie škvrny neboli vzhľadom úplne totožné s tým čo je na fotke vo ficáriu. Na Trojane som mal tento rok asi 10 ks breby, 3-4 ks bolo v pohode a už sú zjedené, asi 3 ks som včera večer vyhodil kvôli tej "poruche" ktorá sa objavila až v úplne záverečnej fáze zretia po zväčšení plodu tesne pred úplným dozretím a pár kúskov (2-3) by som tam ešte mal mať, takže problém je len s časťou plodov. Minulý rok žiaden problém s plodmi na Trojane nebol, včera som si to všimol po prvý krát pri oberaní plodov v skleníku. Neviem voda by to teoreticky mohla byť ale potom Trojano musí byť citlivejšie na premokrenie koreňov oproti iným odrodám.
Marek1970
oficír
oficír
 
Příspěvky: 519
Registrován: 05 lis 2018, 18:14
Bydliště: "kúsok" od Piešťan, cca 160 m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na FÍKOVNÍKY ( Ficus )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron