Fíkovník

zde můžete probrat vše o pěstování fíků

Moderátor: Stanley_51

Re: Fíkovník

Příspěvekod vaclav sejkora » 28 dub 2024, 18:15

U mě bylo -2 a vypadají podobně, věřím, že se rozjedou.

Obrázek

Obrázek
vaclav sejkora
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1851
Registrován: 15 črc 2007, 12:07
Bydliště: moravský písek, 177 m.n.m

Re: Fíkovník

Příspěvekod kasta » 29 dub 2024, 09:34

muj BT v Praze pred domem. nevim, jak to dokazal, ale je uplne bez omrznuti. zralou brebu ocekavam do zacatku prazdnin :)
Obrázek
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1350
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Fíkovník

Příspěvekod EvaOstrava » 29 dub 2024, 09:47

Začínám mít pocit, že BT asi budou odolnější, a tím na brebu vhodnější. Loni mi Konvičkovníky, což mohly být BT, udržely brebu i v květináči. Pálava v zemi ve folovníku teď omrzla, breba byla (je) velikosti hrášku i menší. Myslím, že s ní rostlina udělá krátký proces. Takže loni i letos se neosvědčila. Škoda, že zatím byly mé pokusy s očkováním neúspěšné. Přinejhorším Pálavu zlikviduji, a na to výborné místo budu dávat květináčovky. :?
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 925
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: Fíkovník

Příspěvekod kaossik » 30 dub 2024, 07:53

Tak to já mám úplně opačnou zkušenost, BT vždy brebu shodil a Pálava vypadá, že bude mít letos první dva kousky, které udrží. Ale ono to může být dost individuální co se rostlin týká.
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1192
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Fíkovník

Příspěvekod EvaOstrava » 30 dub 2024, 09:34

Moje Pálava v květináči jednu brebu stále statečně drží, ostatní zavčasu shodila. Loni mi dost velkou brebu částečně shodila i Pálava v zemi. Určitě je to hodně závislé i na podmínkách, i BT mohou být různé. Konvičkovníky mohly být kdovíco, navíc byly namnožené in vitro, což zase může dávat trochu jiné vlastnosti.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 925
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: Fíkovník

Příspěvekod kaaja-el » 30 dub 2024, 15:09

Otázka asi hlavně na Hofise: Jakpa si vede Pražský Venkovní? Omrzl? Brebu drží?
Uživatelský avatar
kaaja-el
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 187
Registrován: 23 dub 2022, 10:00
Bydliště: Nýřanská černouhelná pánev, 350mnm.

Re: Fíkovník

Příspěvekod Tom » 30 dub 2024, 15:38

Když čtu Pálava, jsem zvědav jak dopadne moje krásná násada :D ve skleníku i venku,zatím je to krása,ale tyto teplotní změny...ze sněžení do léta, ale je to nádhera.. :D
Nějaké fíky v květináčích mám ještě ve skleníku a jedou...no potom opatrně zvykat venku...
Tom
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 21
Registrován: 16 dub 2024, 16:10
Bydliště: Vsetín 402 m.n.m

Re: Fíkovník

Příspěvekod kasta » 30 dub 2024, 15:55

kaaja-el píše:Otázka asi hlavně na Hofise: Jakpa si vede Pražský Venkovní? Omrzl? Brebu drží?


Omrzl, viz Hofisuv posledni prispevek ve vedlejsim tematu "Vliv globalniho oteplovani a pocasi na vegetaci"

Je to zvlastni, jsem kousek od nej (bliz do centra teda) a podle stavu myho fikovniku tady snad vubec nemrzlo....
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1350
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Fíkovník

Příspěvekod JirkaL » 30 dub 2024, 20:55

Tak odbalen a breba skáče ven. Zabalen přežil mrazíky.
Obrázek
JirkaL
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 30
Registrován: 10 dub 2024, 09:42

Re: Fíkovník

Příspěvekod Hofis » 30 dub 2024, 22:07

Můj schválně zpožďovaný BT speciálně pěstovaný na brebu letos vypadá zatím celkem dobře. V tom teplém průběhu jara mi začal rašit už na zimovišti i totálně bez zálivky, asi ještě našel nějakou zbytkovou vodu v substrátu, i když fíkovník při zimování po shození listů už dál vůbec nezalívám. Vytáhl jsem ho teď v sobotu a od té doby je na zvykačce ve dvoře. Je tam celý den stín a takové stabilnější klima. A průběžně teď postupně zalévám, což má za následek bleskový start. No uvidíme, kolik z toho nakonec udrží. Jakmile se zamračí, přenesu ho na finální stanoviště, a pak se teprve uvidí, kolik toho udrží a kolik dozraje. Nakonec za něj třeba ještě budu rád, protože to budou jediné slušné fíky tento rok (třeba)... :?
Obrázek
Foto: Praha-Motol, 30.04.24
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3835
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod kaossik » 02 kvě 2024, 00:05

Na rychlených kontejnerech už jsou vidět náznaky fíků u Campaniere, Jaune i RdB. To bude letos fikový hukot :-o
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1192
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Fíkovník

Příspěvekod JirkaL » 02 kvě 2024, 11:11

Tak to vypadá, že to asi bude Panache. I podle listu to vypadá. A musím zaklepat, má se čile k světu.
Obrázek

Obrázek
JirkaL
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 30
Registrován: 10 dub 2024, 09:42

Re: Fíkovník

Příspěvekod Hanele12 » 03 kvě 2024, 15:03

Na rychlených fikovnících od poloviny března v podkroví už jsou fíky cca 4mm. U přenesených ze sklepa do skleniku se objevují špendlikove hlavičky. Bez topení by to tedy nedaly, druhý nevytapeny sklenik omrzlo vše. Venkovní přes několik vrstev textilií i fólie omrzlo vše včetně krásné breby u Desert Kingu. Bylo tu teď před 14 dny -5,8... Tuto cestu jsem definitivně opustila a budu všechny fikovniky držet v zimě ve skleníku a sklepě. Skleník nevytapěný polykarbonát a ještě zabalené do netkanky přežilo RdB s nevyhráli výhony, i Negronne a ostatní bez problémů. Tak uvidíme, jaké bude léto a sklizeň
Hanele12
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 726
Registrován: 30 kvě 2019, 21:22
Bydliště: Labská Stráň 350 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod EQS » 05 kvě 2024, 07:24

Vcera som som siel celkom nahodou okolo figovnika na Haburskej v Bratislave:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

a nasledne celkom cielene okolo Race - chcel som si trosku odrezkov narezat ale niekto ma vyrazne predbehol.. este na jesen to bol celkom statny strom.. teraz uz len torzo s hromadou vyhonkov od korena.. bude z toho pekny ker S8

Obrázek
EQS
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 26
Registrován: 31 srp 2022, 11:57
Bydliště: Svätoplukovo, okres Nitra (146 m n. m.)

Re: Fíkovník

Příspěvekod nene » 05 kvě 2024, 11:21

Oni to v té Rače řežou pravidelně každý rok, ale tentokrát to vzali teda pořádně. :shock:

Moc dobré fíky to jsou. Hurá, příští rok bude klacků spousta :) .
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4263
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

PředchozíDalší

Zpět na FÍKOVNÍKY ( Ficus )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků