Fíkovník

zde můžete probrat vše o pěstování fíků

Moderátor: Stanley_51

Re: Fíkovník

Příspěvekod moonvil » 30 zář 2021, 19:38

vanhelsing02 píše:Aai na webu bych nestahl obrazek s rukou trochu blbe rypani(Moonvil)


Teď vůbec nechápu co řešíš. Z toho tvého příspěvku prostě není absolutně jasné co potřebuješ. Jestli je to tvoje fotka, tak tu odrůdu máš.
Já fakt tvoji ruku nepoznám.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4135
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Fíkovník

Příspěvekod Hanele12 » 30 zář 2021, 20:36

Kaossik

Tak to gratuluji ke skvělé možnosti degustace. Moje obalené Negronne, PTN i NIN ZS a další stále nic...a takové je ve skleniku teplo. No v noci to klesá.
Hanele12
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 729
Registrován: 30 kvě 2019, 21:22
Bydliště: Labská Stráň 350 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod kaossik » 30 zář 2021, 21:48

Hanele12 píše:Kaossik

Tak to gratuluji ke skvělé možnosti degustace. Moje obalené Negronne, PTN i NIN ZS a další stále nic...a takové je ve skleniku teplo. No v noci to klesá.


Myslím, že začnou dozrávat každou chvíli. Negronne mi začal 24 dnů po RdB a Jaune.
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
generál
generál
 
Příspěvky: 1202
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Fíkovník

Příspěvekod gr81 » 01 říj 2021, 11:27

vanhelsing02 píše:Neni to Negrone ale Violette Dauphine.

Tu maj tady https://www.zahradnictvikruh.cz/vyhleda ... g=fikovnik
:)
gr81
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 248
Registrován: 13 zář 2020, 14:05
Bydliště: Praha

Re: Fíkovník

Příspěvekod moonvil » 01 říj 2021, 11:34

Negronne letos supr - samozřejmě s výpomocí skleníku. Tato odrůda má právě ty správné předpoklady pro dokonalé vyzrávání ve vlhčím prostředí, tzn. poněkud pevnější slupku a zavřené oko. Navíc nepraská. Chuťově u mě v TOP5.

Obrázek
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4135
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Fíkovník

Příspěvekod kaossik » 01 říj 2021, 12:18

No u mě mu nepomohl ani zasklený jižní balkón, halt ty sumy tepla u nás v 420 m.n.m. je v průběhu roku menší, ale na balkóně může za dobrého počasí zrát klidně až do začátku listopadu, takže jsem zvědav kolik toho sklidim, násada je velká. Jak zasvítí slunce, je tam 30°C za chvíli, ale jak přijdou listopadové inverze je s tím konec. Tenhle fíkovník budu ovšem od letoška pěstovat jinak, zimní řez ob rok a pěstování na brebu a možná i jarní úrodu (nezralé plody přezimují), při minimech -5°C není problém ani s nevyzrálými výhony.
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
generál
generál
 
Příspěvky: 1202
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Fíkovník

Příspěvekod Hanele12 » 01 říj 2021, 15:57

Tady je foto mého. Krásně roste a nasazuje zárodky breby. Ostatni fikovniky uz růstový pupen maji uzavřený a některé i shazuji listy. Za stejných podmínek...

Obrázek

Můj letošní objev Trnavský velkoplodý. Užasně vitalni a hlavně plodná rostlina. Uvidím, zda plody udrží do jara.


Obrázek

A teď to negativum LSU Gold. Násada krásná, ale asi je mu u mně moc chladno, fiky nesladké. Kdyby uzrály do sladka byla by to vyborná odrůda s velkymi plody. Ten vyřadím. Stejně jako EBT, ty říznu na jaře na brebu a kdyz to nebude fungovat jdou.Palava v zemi žloutnou i vsechny větsi plůdky, cca do 0,5 cm co z nich mohla být breba...


Obrázek
Naposledy upravil Hanele12 dne 01 říj 2021, 16:15, celkově upraveno 1
Hanele12
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 729
Registrován: 30 kvě 2019, 21:22
Bydliště: Labská Stráň 350 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod Hanele12 » 01 říj 2021, 16:12

moonvil píše:Negronne letos supr - samozřejmě s výpomocí skleníku. Tato odrůda má právě ty správné předpoklady pro dokonalé vyzrávání ve vlhčím prostředí, tzn. poněkud pevnější slupku a zavřené oko. Navíc nepraská. Chuťově u mě v TOP5.

Obrázek


Krásná úroda. Asi zůstane v příštím roce ve skleníku celé léto. Když vidím ty moje foto jak stojí jak vojáci pořád nahoru podél kmene a porovnám s fotkou tak se asi letos už ráj nedočkám můžu tedy doufat že uzrají na jaře .Obdivuji krásně zapěstované stromky. Které jsou ještě chuťově v Top 5? Já jsem moc zvědava přísti rok na NdC.
Naposledy upravil Hanele12 dne 01 říj 2021, 16:18, celkově upraveno 1
Hanele12
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 729
Registrován: 30 kvě 2019, 21:22
Bydliště: Labská Stráň 350 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod kaossik » 01 říj 2021, 16:16

Hanele12 píše:Tady je foto mého. Krásně roste a nasazuje zárodky breby. Ostatni fikovniky uz růstový pupen maji uzavřený a některé i shazuji listy. Za stejných podmínek...


Z tohoto důvodu jsem letos vyřadil BT, loni krásně nasadil v průběhu června a koncem září na stejném stanovišti s Negronne, Jaune, RdB a Campaniere najednou zežloutl a schodil listy a krátce poté i plody, zatímco ti ostatní jmenovaní vydrželi zelení do začátku listopadu a v celém průběhu října ještě v klidu dozrávaly plody.

Hanele12 píše: Krásná úroda. Asi zůstane v příštím roce ve skleníku celé léto. Obdivuji krásně zapěstované stromky. Které jsou ještě chuťově v Top 5? Já jsem moc zvědava přísti rok na NdC.


U mě nevidím žádný kvalitativní rozdíl mezi rostlinou Negronne co byla na balkóně celé léto a mezi tou co šla na léto na čerstvý vzduch, obě začaly dozrávat zhruba nastejno. Pokud je cíl podzimní úroda, tak spíše zaštípnout už za 5. listem a odstraňovat nové výhony, mě ale nevadí, naopak to možná považuji za výhodu, že nasazené plody mohou dozrát až na jaře, kdy člověk běžné fíky nesklízí :-)
Naposledy upravil kaossik dne 01 říj 2021, 16:22, celkově upraveno 1
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
generál
generál
 
Příspěvky: 1202
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Fíkovník

Příspěvekod Hanele12 » 01 říj 2021, 16:21

kaossik píše:
Z tohoto důvodu jsem letos vyřadil BT, loni krásně nasadil v průběhu června a koncem září na stejném stanovišti s Negronne, Jaune, RdB a Campaniere najednou zežloutl a schodil listy a krátce poté i plody, zatímco ti ostatní jmenovaní vydrželi zelení do začátku listopadu a v celém průběhu října ještě v klidu dozrávaly plody.

No mám je ve skleníku takhle na podzimní dozrání poprvé tak by mě zajímalo když jsou tak krásně zelené listy a rostou jestli tomu pak necháváte volný průběh a prostě i v tom skleníku postupně Ta teplota klesne oni z žloutnou a padají a nebo je na to třeba nějaká jiná technologie pak je budu stěhovat do sklepa
Hanele12
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 729
Registrován: 30 kvě 2019, 21:22
Bydliště: Labská Stráň 350 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod JančiZV » 01 říj 2021, 16:40

Na porovnanie peretta, RdB, no name Jersey. Beriem späť čo som tvrdil o perette že nie je chutná, tento rok je top.
Obrázek
JančiZV
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 356
Registrován: 30 bře 2014, 12:16
Bydliště: Zvolen 299m.m. SR

Re: Fíkovník

Příspěvekod gr81 » 01 říj 2021, 19:09

Sklidil jsem zatím největší fík. Netušíte ale čeho?
Koupeno jako žlutý obr, ale podle fotek na netu to moc nevypadá.
Má takové tmavší, jakoby voskové listy a pěkně vzpřímený růst.
Bohužel ve skleníku shazuje a nebude moc raný. Tohle byl první plod, ikdyž tak 5 dolů opadalo, než šel v červenci ven.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Porovnání s listem BT

Obrázek

Byl takový mdlý, bez chuti. Ale třeba je to tím počasím.
gr81
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 248
Registrován: 13 zář 2020, 14:05
Bydliště: Praha

Re: Fíkovník

Příspěvekod Luk » 01 říj 2021, 19:41

První letní násada venkovní Pálavy / Přibický 57g, trochu bledá ale sladká byla hodně.
Obrázek
Luk
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 245
Registrován: 18 dub 2019, 18:23
Bydliště: Břeclav 158 m n. m.

Fikovnik

Příspěvekod Lie » 02 říj 2021, 11:05

Zdravím
Poznáte někdo tento fik?
Zakoupeno jak Dalmacie. Ale nevypadá. Velice bujny růst. Má opravdu velké listy. I vypadá že plodi velké plody.
Obrázek

Obrázek
Lie
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 9
Registrován: 01 říj 2021, 10:41

Re: Fíkovník

Příspěvekod kaossik » 02 říj 2021, 13:21

Mě ten fíkovník přijde takový divný, ty tenké větvičky, možná bych spíše tipoval, že má příliš mnoho dusíku. Odrůdu si hodnotit netroufám.
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
generál
generál
 
Příspěvky: 1202
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

PředchozíDalší

Zpět na FÍKOVNÍKY ( Ficus )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků