Pawpaw - Asimina triloba

zde můžete probrat vše o pěstování pawpaw

Moderátor: Stanley_51

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod lipoti » 02 říj 2021, 16:50

Jožka: Měla by to být Prima. Dnes jsem to sledoval a slunce se na ně momentálně dostane odpoledne od tří hodin.
lipoti
nováček
nováček
 
Příspěvky: 188
Registrován: 22 led 2021, 19:27
Bydliště: Běleč u Litně, 280 mnm

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Jožka » 02 říj 2021, 17:42

Lipoti- Prima mě už pěkně zraje, slunka má taky méně protože stíní sousedův ořech, počítám že během příštího týdne budu mít sklizeno.
Jožka
generál
generál
 
Příspěvky: 1203
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod lipoti » 02 říj 2021, 18:06

Jožka: To bude ten výškový rozdíl 100 m. Ale snad ještě vydržíme chvíli bez mrazů a i naše rodina se dočká... (Jen aby pak nebyla zklamaná.)
lipoti
nováček
nováček
 
Příspěvky: 188
Registrován: 22 led 2021, 19:27
Bydliště: Běleč u Litně, 280 mnm

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod nene » 02 říj 2021, 18:22

lipoti: Sklízíme pawpaw při prvním náznaku měknutí (mírně se zaboří špička palce), tak nám chutná nejvíc. Maximálně ho pak nechat den, dva v chladu. Většinou je to tak, že je pawpaw pořád tvrdé a pak najednou (rozmezí pár hodin) změkne. Pokud přehlédneme první náznak měknutí a necháme pawpaw na stromě s tím, že za dva dny jsme zpátky, tak pak už většinou leží pod stromem (už jsme se naučili balit pawpaw do pytlíčku a přikolíčkovat ho k větvi). Přezrálé, nebo po pár dnech doma, nám až tak moc nechutná, je nahořklé.
Takže - nezoufejte, je krásný podzim, mělo by to dozrát. To, že se plod nezvětšuje, nic neznamená, větší už nebude.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4237
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod lipoti » 02 říj 2021, 19:23

Nene: To zní jako šikovný návod. Díky.
lipoti
nováček
nováček
 
Příspěvky: 188
Registrován: 22 led 2021, 19:27
Bydliště: Běleč u Litně, 280 mnm

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Jožka » 04 říj 2021, 18:16

Poslední plody Pawpaw.
Obrázek
Jožka
generál
generál
 
Příspěvky: 1203
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod antarian » 05 říj 2021, 08:42

tak prvni plod jiz zacina meknout :-D pri zatlaceni prsem se zabori. Tak premyslim jestli ho nemam rovnou sklidit nebo jestli jeste pockat :-D (kazdopadne to nejsou ty nejvetsi, ale meknou spis ty mensi)
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod nene » 05 říj 2021, 09:01

Kouzelný překlep :lol:
Sklidit. :wink:
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4237
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Prcek » 05 říj 2021, 19:04

Nabízím plody asiminy. Výměna za ,,něco,, dle domluvy.
Prcek
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 314
Registrován: 21 dub 2013, 18:40
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod antarian » 06 říj 2021, 16:14

tak jsem ochutnal a myslim, ze by bylo vhodne nechat plod jeste dozral .... byl mekci, ale ne moc :-D
1) velke semena a duziny moc nebylo :-D (co se pecek/semen tyce tak na nich take nejaka duzina zustala - zrejme prave z duvodu nedostatecne zralosti)
2) chut po pravde uplne nedovedu posoudit - nebylo to vylozene spatne pokud by toho bylo vice :-D ale v tomto malem mnozstvi to bylo takove nevyrazne a to mozna bylo zpusobene tim, ze by bylo vhodnejsi nechat ho jeste trochu dozrat, ale nevydrzel jsem.
3) konzistence jako kaki co uz jde vybrat lzickou (ale zacatek, kdy je to mozne)

No uvidime, jestli jeste neco dalsiho dozraje (hlavne ty vetsi, kde by mohlo byt i co ochutnat. Snad neprijde mraz)
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Hofis » 06 říj 2021, 19:14

Já se u asiminy řídím čichem. Jakmile začne intenzivně vonět, je vhodná ke konzumaci. I plody, které jsou tvrdé jako kámen, dojdou v pohodě doma v teple z oknem. Neriskoval bych možné přemrznutí.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3809
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod antarian » 06 říj 2021, 21:35

Hofis: Ok asi to tedy behem par dnu dotrham ... Jinak to prave ani moc nevonelo a chut byla zkratka taky takova nevyrazna a slaba. Zatim se ty predpovedi diametralni lisi na jednotlivych serverech tak budu cekat a az budou hlasit 2 stupne nad nulou v noci tak to radeji otrham :-)

Jeste taky dotaz pro ostatni, protrhavate nejak plody? Jde o to, ze mi ted prijde rozumne zkratka ty nejmensi pludky co moc nerostou z toho clusteru vytrhat (beztak tam jsou velke semena a mala duzina a prijdou mi tim padem zbytecne a pokud je vytrham tak bude o to vic energie pro ten zbytek)
Kazdopadne nevim jestli muzu selektivne protrhavat blbe rostouci plody z clusteru? Zkratka 2 velke v clusteru nechat a dalsich treba 3 male vytrhnout pryc. Predpokladam, ze zrejme casem az stromek vyroste tak zvladne vyzivit asi vice plodu a treba i vetsich, ale nyni jsem mel na mini stromku, relativne hodne plodu a 2 vetsi a zbytek je opravdu malinky.
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Hofis » 06 říj 2021, 23:13

antarian píše:Jinak to prave ani moc nevonelo,,,

Tak to chtělo ještě nechat chvíli odležet, vyplatí se to,,, :wink:
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3809
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod antarian » 11 říj 2021, 14:47

tak jsem vse otrhal jestli to dozraje (mozna trochu predcasne nakonec ma byt docela teplo)

kazdopadne ten plod co byl uz mekci kdyz jsem ho utrhl, zacina po 2 dnech opravdu pekne vonet. (vune je prijemna). Jeste asi den pockam a zitra bych to vyzkousel. Kazdopadne je malinky tak to bude spis takova cucaci jednohubka kolem tech semen. Ale snad na tom nejakou chut ucitim.
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Hofis » 11 říj 2021, 15:25

Hlavně ho nenech zhnědnout, to už pak není moc dobré. Jakmile voní, okamžitě sežrat... :P
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3809
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

PředchozíDalší

Zpět na PAWPAW ( Asimina )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků