Odroda Pawpaw-Asimina triloba. Ktorá dozreje aj na severe?

zde můžete probrat vše o pěstování pawpaw

Moderátor: Stanley_51

Re: Odroda Pawpaw-Asimina triloba. Ktorá dozreje aj na sever

Příspěvekod Davidoff » 20 dub 2020, 16:48

Uz je asi dost neskoro ale skusim....nezvysili sa niekomu vruble skorych odrod golden PA,mango alebo summer delight som v 500 m.n.m a mam len primu mary johanson flo a sunflover a to je ako citam vsetko dost neskore este nerodili a neviem ci to stihne dozriet mam par semenacov tak by som to este skusil navrublovat, umna este nerasia.
Davidoff
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 36
Registrován: 09 pro 2019, 18:10
Bydliště: Kosice- okolie 500 m.n.m

Re: Odroda Pawpaw-Asimina triloba. Ktorá dozreje aj na sever

Příspěvekod amy80 » 03 říj 2021, 17:59

Byla bych ráda za názory zkušenějších...

Mám Primu, pátým rokem, první 2 roky byla v květníku, teď třetí rok v zemi... moc teda neroste, a pár plodů dala dokud byla v květníku, v zemi letos ani loni plody (pokaždý měla 2 :lol: ) nedozrály... Momentálně už je komplet bez listů.

Zvažuju že jí vyměním za nějakou rannejší odrůdu, ale co jsem tak pročítala tohle téma, tak mi vychází že rozdíl v dozrávání mezi nejrannějšími odrůdami a Primou je tak cca 2 týdny... tak si říkám, má v mých podmínkách vůbec pěstování asiminy šanci, aspoň rannější odrůdy, nebo ani to ne?
Máte někdo zkušenost s výměnou Primy v chladnějších oblastech?

Jsme v cca 400mnm lokální mrazová kotlina...
amy80
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 626
Registrován: 13 črc 2014, 10:15
Bydliště: Praha - východ cca 400 mnm

Re: Odroda Pawpaw-Asimina triloba. Ktorá dozreje aj na sever

Příspěvekod Stanley_51 » 03 říj 2021, 22:18

amy80 píše:Máte někdo zkušenost s výměnou Primy v chladnějších oblastech? Jsme v cca 400mnm lokální mrazová kotlina...

Mám Primu a jsem v 520m.n.m a zatím jsem s dozráním problém neměl. Přitom jsem v klimaticky skoro nejnepříznivější oblasti Česka. A pokud nedozraje na stromě, dozraje doma s jablkem. No problem.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Odroda Pawpaw-Asimina triloba. Ktorá dozreje aj na sever

Příspěvekod Radim K » 04 říj 2021, 02:31

My jsme 466 m a Primy nám zrají od konce září do začátku října, takže pohoda. Letos si dávají na čas, ale už jsou trochu poddajné. Je ale pravda, že jsme v jednom z nejteplejších míst středních poloh.
Stando, věř mi, že bys svých 520 m nevyměnil za takových bruntálských 520 metrů :lol: . Tam je tak o 1,5°C chladněji.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Odroda Pawpaw-Asimina triloba. Ktorá dozreje aj na sever

Příspěvekod antarian » 04 říj 2021, 08:26

Stanley_51 píše:Mám Primu a jsem v 520m.n.m a zatím jsem s dozráním problém neměl. Přitom jsem v klimaticky skoro nejnepříznivější oblasti Česka. A pokud nedozraje na stromě, dozraje doma s jablkem. No problem.


Takze nechat na strome do doby nez bude hrizit prvni teploty pod 0 a pote otrhat a dat na jablka pokud to jeste neni zrake a pak uz jrn cekat jestli to dojde.

Ja mam tedy zatim plody jen overlease a rekl bych ze jsem v teple oblasti (normalne), ale tenhle rok nejsou zrale jeste ani broskve (tak mesic zpozdeni)

Vubec je to takove zajimave, veci co byli ranejai stihli dozrat casove relativne dobre, pak ale prislo to chladnejsi obdobi leta a vsechno co by v tu chvili dozravalo treba s 14 dennim odstupem zatim vubec nedozralo a misto 14 dni je to uz mesic a pul a furt to neni zrale.

Nejlepe to vidim na asijske hrusce a tech broskvich, kde mohu porovnat s predchozimi roky.

Pawpaw bych mel prvne
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Odroda Pawpaw-Asimina triloba. Ktorá dozreje aj na sever

Příspěvekod Stanley_51 » 04 říj 2021, 08:30

Radim K píše: Stando, věř mi, že bys svých 520 m nevyměnil za takových bruntálských 520 metrů :lol: . Tam je tak o 1,5°C chladněji.

No tak tam už je to dané i názvem - BRUNTÁL. S13
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Předchozí

Zpět na PAWPAW ( Asimina )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků