Pawpaw - Asimina triloba

zde můžete probrat vše o pěstování pawpaw

Moderátor: Stanley_51

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod ivan » 06 kvě 2024, 21:02

MikeDundee píše:... Ty pozdnější teď opylují jedinci zlatohlávka (napočítal jsem 4 brouky na jedné rostlině), nevím jestli létali ze stromu na strom.

...tie potvory u nás žerú kvety - a aj všetky plody(nektarinky, broskyne, jablká,...a v minulosti keď tu rodili marhule- tak aj tie :lol: ...)- či opelujú ?- nemyslím si...
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1822
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod nene » 07 kvě 2024, 12:30

U nás taky tak, zlatohlávci jsou škodná, vykusují a okusují plůdky v jakémkoli stádiu a na čemkoli.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4271
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod longr » 07 kvě 2024, 13:01

Zlatohlávek zlatý (Cetonia aurata) se živí pylem a zralými plody. Na květ asiminy jde proto, že je na pyl bohatý. Přitom ale může i opylovat. Larvy v kompostu mám rád, pomáhají kompost tvořit. Když chystám substrát do květináčů, tak larvy vyhazuju, aby náhodou nežraly kořeny. Ono si je něco najde. Mám dva poloochočené kosáky, ti se nechají krmit žížalami a musím dávat pozor, abych je nezašlápl. Ti si s chutí dají i ty vykrmené larvičky.
longr
člen
člen
 
Příspěvky: 400
Registrován: 15 lis 2021, 15:47
Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod nene » 07 kvě 2024, 15:00

Naši zlatohlávci, jak se tak cpou tím pylem, tak očividně nehledí na to, co ještě přikousnou, určitě nežijí jen z pylu, okoušou kde co, když se přemnoží, tak třeba na révě udělají slušnou paseku....Rozeznat larvu zlatohlávka od chrousta nedokážeme, takže i když se prý neživí živými kořeny, tak ta chroustí ano.
Taky máme za sebou období - to je krásný brouk, ale to platí tak pro dva, tři exempláře, ne pro padesát.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4271
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Předchozí

Zpět na PAWPAW ( Asimina )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník