Kanadská borůvka

zde můžete probrat vše o pěstování borůvek

Moderátor: Stanley_51

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Bullets » 15 dub 2022, 14:24

Já myslím že pokud to není nějaký zakrslík můžeš ji normálně naložit plnou dávku :) ale určitě tady napíšou zkušenější ;)
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 569
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Petra75 » 16 dub 2022, 00:26

Antarian:

Brazelberry boruvky a pak jeste Brazelberry malina a ostruzina, vse to jsou rostliny vhodne svym nizsim a zakrslym vzrustem pro pestovani v kvetinacich, prodava je Hornbach. Ted jsem je videla vsechny prodavat v Hornbachu v Praze-Černý Most. Ale i jinde v Hornbachu by mely být.
Berry Bux pestuji venku, jen ji nechavam pres zimu u jizni steny domu.
Petra75
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 358
Registrován: 17 črc 2020, 09:58
Bydliště: Praha-východ, Líbeznice, nadmořská výška 195 m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod jurajJ55 » 17 dub 2022, 18:08

Akú dávku siranu amonneho by ste mi odporúčali na rastliny ktorý boli sadene na jar pred rokom?
jurajJ55
ouško
ouško
 
Příspěvky: 60
Registrován: 23 kvě 2021, 14:39

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod antarian » 30 dub 2022, 12:33

Tak jsem byl v hornbachu a maji tam uplne vsechny blazerberry odrudy (maliny, ostruziny i boruvky)

Vazne jsem si chtel vzit jelly bean ale proste za 739 sem s ni jezdil po kramu a nakonec ji vratil a vzal jsem si substrat a dalsich 7 berrybux za 119 a dam si projekt je dat do skalky (mam tam jedno hluchy misto s plevelem, tak se tesim az budu 2x1 m vykopavat a davat tam raselinu :-)
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Bullets » 30 dub 2022, 12:41

Jako souhlasím že vstupní náklady jsou vysoké a u borůvek jsem taky odolal a úplně nám stačí klasiky co rostou hezky a přitom na farmě stály 70,- kus :) kde jsem ale neodolal je ostružina protože jinou květináčovku jsem nesehnal a podle referencí je prý moc dobrá :) malinu mám z loňska kdy stála cca 400,- a byla obsypaná chutnými plody ;) takže věřím že i ty borůvky budou chutné a obsypané
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 569
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod antarian » 30 dub 2022, 13:17

Tu ostruzinu jsem drzel :-) ta je za 719, ale mam toho mraky na zahrade, vubec me to nechutna je to kysely dokud to fest nezmekne (neni to matné - nebo jak to mam popsat) a jen to musim furt strihat :-) a malin mam mraky.

Lakalo me to kvuli tem referencim tady :-) ze by to mohla bejt orvni dobra ostruzina co nakonec nencham na keri zplesnivet.

Jinak tu berrybux, mate nekdo zasazenou venku? Prezije to aspon to co fikovniky, respektive radeji vic, protoze ty kdyz vymrznou tak stejne od zeme pojedou znova :-)

Jinak jelly bean me fakt lakala a i ty dalsi:-) ale ja bych musel zkratka koupit vsechny a to sem radsi nevzal nic. Kdyby meli za 119 male tak jich naberu klidne 15. (Ale s boruvkama se mi zatim fakt nedarilo a nechce se mi to testovat ma kerokach za 700)

Jako radsi ale nepocitam kolik jsem uz za zahradu dal :-))) zene by se asi protaceli panenky kdyby vedela kolik tech cca 130 stromku ovocnejch stalo a nejlepsi je kdyz se obcas zepta a ja si musim vymejslet :-)

Jeste jsem tam teda koukal na tu pink lemonade, ale to bylo takove rosti ze jsem to nechtel brat.
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Bullets » 01 kvě 2022, 08:59

Doma právě ostružiny a maliny nemáme a nechci tím "zaplevelit" zahradu navíc pro prcky beztrnnou odrůdu trhat přímo z květináče na terase je prostě TOP :D aktuálně jsme v nájmu a hledáme už naše bydlení takže výhoda že si člověk může ovocnou zahradu jednoduše přemístit :D akorát ty rybízy a zimolezy hold vyryju :D
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 569
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod antarian » 01 kvě 2022, 09:44

Nejhorsi je ze od vcerejska furt premejslim jestli se pro ty tri boruvky nestavim ...

Jen si furt rikam...

2200 za 3 boruvky... to bych z nich musel sklidit tak 10
kilo boruvek kdyz nepocitam hnojivo a hlinu a kvetinace :-))) a to me to driv chcipne :-) ale jako jasny, tyhle plni i nejakou dekorativni funkci...

No sem zvedavej jestli odolam :-)))
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Bullets » 01 kvě 2022, 11:46

Já mám v tomhle jasno :D mám děsně silně vyvinutou slabou vůli co se týče zahradničení :D
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 569
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod EvaOstrava » 01 kvě 2022, 14:28

Co je doma, to se počítá. Obzvlášť při téhle inflaci. :)
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 916
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Bullets » 01 kvě 2022, 14:41

My máme květináče téměř kolem celé fasády :D prcci si pak budou moc vybrat co utrhnou a to je to co mě dělá happy. Navíc jak říká EvaOstrava co je domácí se počítá a ještě chuťově lepší než z obchodu :)
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 569
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod antarian » 01 kvě 2022, 14:47

No dokoupil jsem dalsi tri at mam celou kolekci :-)))

Ale perpetua a malinu a ostruzinu nemam :-)))

U te maliny jsem si rikal dat to nekde do pudy tak budu mit deset novejch kazdej rok.
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod mirka » 01 kvě 2022, 16:42

Dnes koupila borůvku: Denise Blue v Albertu za 69,90,-
Obrázek

Obrázek
mirka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1538
Registrován: 12 úno 2015, 21:17
Bydliště: Zlín 230 m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Lenkalor » 01 kvě 2022, 17:32

Denise Blue jsem kupovala do skleníku, aby se opylovala s Pink Lemonade a Powder Blue. Ale včera jsem ji přesadila ven na záhon (už odkvetlou). Pěkně rostla, ale málo kvetla. Druhé dvě odrůdy jsou obalené, Pink Lemonade je také už skoro odkvetlá.
Ale jinak nám Denise Blue velmi chutná, je ranná a má velké plody.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1134
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Petra75 » 02 kvě 2022, 14:38

antarian píše:No dokoupil jsem dalsi tri at mam celou kolekci :-)))

Ale perpetua a malinu a ostruzinu nemam :-)))

U te maliny jsem si rikal dat to nekde do pudy tak budu mit deset novejch kazdej rok.


U tech boruvek Brazelberry je podle myho Peach Sorbet nejchutnejsi, ma tropickou prichut pri plnem vyzrani.. Pink Breeze ma nejvetsi plody a obe dve maji okrasne listy. Nejmene me z nich oslovila BerryBux, protoze ty jeji plody jsou na muj vkus jsou malinky. Perpetua plodi take 2x za rok, v cervnu a pak v září.Ma mensi plody.
Jinak vsechny Brazelberry jsou vhodne do kvetinacu, maji mensi vzrust a jsou plne mrazuvzdorne..Ta jejich cena je vyssi, protoze se jedna jiz o dospele rostliny, ktere rostou pouze 1 rok a pak uz jen hodne plodí..Cena rostlin je plne adekvatní a jejich koupe nelituji.
Tu jejich malinu a ostruzinu take doporucuji.Ostruzina plodi 2x za rok.
Petra75
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 358
Registrován: 17 črc 2020, 09:58
Bydliště: Praha-východ, Líbeznice, nadmořská výška 195 m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na BORůVKY ( Vaccinium )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků