Kanadská borůvka

zde můžete probrat vše o pěstování borůvek

Moderátor: Stanley_51

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Petra75 » 13 říj 2021, 19:39

Ta cena je sice vyšší, ale za tu cenu si koupíš borůvku, která za 1 rok vyroste v dospělý keř, který je obsypaný chuťově výjimečnýma burůvkama, takže ta cena není zas tak vysoká..když si koupíš klasickou borůvku dvouletku za obvyklou cenu 200 kč a více, tak musíš čekat 3 roky než se začne něco vůbec dít..člověk si platí za to, že nemusí 3 roky čekat než se stane zázrak..nedejbože když to pak z nějakýho důvodu zajde :shock: Ty větší borůvky už jsou přece jen odolnější..
Jinak malina od nich je vynikající a ta jejich zakrslá ostružina, která stojí nejvíc, tak to je úplná bomba.. S6 Sladké ostružiny velikosti XL ..nafotím příští rok do příslušné sekce.. :wink:
Petra75
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 358
Registrován: 17 črc 2020, 09:58
Bydliště: Praha-východ, Líbeznice, nadmořská výška 195 m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Lenkalor » 13 říj 2021, 22:24

Pertuš, určitě tu ostružinu nafoť a referuj. U nás jsou ostružiny v kurzu, určitě se sem ještě jedna vejde S6
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1132
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Bullets » 13 říj 2021, 23:08

Ostruzinu u nas v Hornbachu nemeli tak treba pristi rok bude… Jinak koupil jsem na jare sazenicky boruvek z farmy Provodov a musim ricz ze udelaly neskutecny progres behem roku a maji dobry metr ;) tak uvidime jestli budou mit nejaky plod

EDIT: sazenicka byla za 75,- pokud se nepletu
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 567
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Petra75 » 14 říj 2021, 11:55

Lenkalor:
Jasná věc Léňo S6 Jen mi nesmí přes zimu v tom květináči zmrznout..
To by zamrzelo :|

Bullets:
Tu ostružinu mají málokdy, většinou na jaře..ale opravdu stojí za to..pěstuje se ve větším květináči. Pak jsem zvědavá příští rok na tu jejich 2x plodící borůvku Perpetua, obě dvě úrody by zřejmě uzrály..první úrodu jsem teda ostříhala a podruhý začla nakvétat už v červenci, sice jen pár borůvek, ale uzrály :P Tak ji příští rok otestuju a podám na ní reference jak si vede..
Jinak dvouletky za 75 to je dobrý, ale ještě + to poštovný..když je sazenice kvalitní, tak roste dobře prostě od začátku..jak není, tak s ní jsou pořád problémy..mám pár takových problémových borůvek..a některý rostou jak z vody a nic s nima není..dělají mi jen radost :D12 Zatím všechny borůvky koupené ve Spomyšli jsou bezproblémové..ale lepší je si tam zajet osobně než přes e-shop pokud je ta možnost. Opravdu příjemné zahradnictví s velkým výběrem.Ale já ho mám od domova 20 min cesty, takže proto je i pro mně jasnou volbou.
Petra75
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 358
Registrován: 17 črc 2020, 09:58
Bydliště: Praha-východ, Líbeznice, nadmořská výška 195 m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Petra75 » 14 říj 2021, 13:22

Bullets:

Ještě jsem našla fotky borůvky Putte, kterou jsem pořídila letos místo Northlanda, který mi vůbec nešel..měla jsem tam po něm menší místo, proto padla volba na Putte..pěstuje se obvykle v květináči, není prý moc vysoká, takže balkónovka. Má úplně černé plody a velmi sladké v plné zralosti, takže u dětí bude velmi oblíbená. Tak ať máš o čem přemýšlet co si na jaře koupíš :D Koupila jsem jí ve Spomyšli, tam jí mívají často..

Putte:

Obrázek

Obrázek

Lenkalor a Bullets:

Našla jsem nějaké fotky ostružiny Brazelberry, tak je přeposílám do příslušné sekce :wink:
Petra75
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 358
Registrován: 17 črc 2020, 09:58
Bydliště: Praha-východ, Líbeznice, nadmořská výška 195 m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Bullets » 14 říj 2021, 19:20

Já s tímhle forem končím! :D Kde to má člověk pořád dávat? Už teď máme 8 květináčů borůvek + BerryBux + 3 květináče brusinek a 1 malinu :D navíc na zahradě máme ještě 10ks rybízu a 8ks zimolezů, aronie, muchovník, jostu a moooc jahod... :D
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 567
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Petra75 » 14 říj 2021, 20:08

Vítej v klubu :D Já už doma o ty květináče se vším možným zakopávám a to určitě ještě není konec.. S12 Ale další borůvky už ne, to už mám zákaz :lol: Dneska je takových novinek v zahradnictvích, že je úplná škoda to nevyzkoušet a člověk má z toho pak taak velkou radost, když si něco pořídí S6 A malin a borůvek máš pořád nějak málo..já už mám 4 maliny v květináčích a 2 zakrslý ostružiny, jahody a hooodně borůvek, kytky nepočítám :wink:
Petra75
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 358
Registrován: 17 črc 2020, 09:58
Bydliště: Praha-východ, Líbeznice, nadmořská výška 195 m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod mitas » 22 pro 2021, 18:10

V tomto roku bolo skutočne divné počasie.
Jediná čučoriedka ktorej vôbec neopadli listy je u mňa Pink Lemonade a to napriek tomu, že prešla mrazom. Ostatné sorty sú úplne bez listov.
Ako ste na tom vy ?

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
mitas
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 215
Registrován: 01 čer 2020, 21:04
Bydliště: Trnava, Slovenská republika 153 m. n. m. USDA 6b

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod mates » 23 pro 2021, 00:56

To je u PL normálka, ještě pár mrazíků a postupně to opadá. Blbý u ní je, když na přelomu zimy a jara přijdou větší mrazy, to je k. o. pro květní pupeny a je po úrodě, normálním kanadkám ty mrazy nevadí. Jinak ostatní odrůdy mám teď také komplet bez listí, mladé i staré keře.
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 573
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Jožka » 23 pro 2021, 15:08

Mitas- taky mám všechny bez listí, je to normální a v pořádku.
Jožka
generál
generál
 
Příspěvky: 1203
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod nene » 23 pro 2021, 15:15

Nám vůbec neopadaly vloni na podzim vysazené Poppins - a dělá nám to starosti. Starší Poppins, na méně chráněném místě, je už dlouho zcela bez listů.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4237
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod MarekZ » 07 led 2022, 22:22

Zdravim,

Kupili sme dom so zahradou a robim plany, co tam zasadim. Je to rovina pod mensim kopcom (juzna strana) pri Leviciach cca 180m.n.m., vinarska oblast.
Hadal som inspiracie tu na fore a lahko sa da uniest. Musim byt silny a pre zaciatok som si dal limit 5 kusov :) . Ak preziju (alebo nepreziju), tak mozem skusit dalsie.
Nemam so zahradou doteraz velke skusenosti, ale plany su smele. Mali by byt najma odolne, chutne a urodne.
Najblizsi rok budu mat asi len vikendovu starostlivost, takze planujem, ze budu v kontajneroch s bazenom (uvidim ako rychlo sa mi podari urobit kvapkovu zavlahu).

  • neskore (2ks):
    Liberty - lebo "aurora" medzi cucoriedkami
    Chandler - lebo velke plody, dlhe obdobie zberu
    pripadne Darrow, Brigitta
  • stredne skore (1ks):
    Bluecrop - lebo popularna
    pripadne Draper, Toro
  • skore (2ks):
    asi Northland - lebo chuti ako lesna cucoriedka
    a druhu si neviem vybrat, ci ist do klasiky Patriot, Spartan alebo radsej nieco z Bluetta, Duke, Huron

Jedna vec je plan, uvidim, co sa mi podari zohnat (pravdepodobne v taraberry.sk).

Co poviete?
MarekZ
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 34
Registrován: 26 pro 2021, 15:47
Bydliště: Rybnik (okr. Levice) 178 m n. m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Stanley_51 » 07 led 2022, 22:31

MarekZ píše:Zdravim,

Ahoj Marek, vítám tě na kiwifóru. E5
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod MarekZ » 08 led 2022, 18:29

Vdaka Stanley, snad raz prispejem aj niecim uzitocnym :).

Este jedna vec ma napadla. Skusal niekto brusnice ako "zeleny mulc" do kontajnera pod cucoriedky?
Podmienky potrebuju rovnake,len ci si nebudu velmi konkurovat.
Asi by som ich asi mal zasadit naraz, aby som sa neskor nehrabal v zemi a zbytocne neposkodil kanadkam korene.
MarekZ
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 34
Registrován: 26 pro 2021, 15:47
Bydliště: Rybnik (okr. Levice) 178 m n. m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Bullets » 08 led 2022, 18:46

To by byla hrozná džungle když by vyrostla brusinka třeba 20cm a ještě se do toho motala borůvka :)
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 567
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

PředchozíDalší

Zpět na BORůVKY ( Vaccinium )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků