Actinidia arguta

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Flori » 05 kvě 2023, 00:08

Díky moc za rady, Arguty byly zakoupeny u Starkla jako pár, tedy samičí a samčí rostlina, omlouvám se, že jsem to napsala nepřesně..Zlikvidovat je chtějí i rodiče, že nemají plody. Nákup byl můj nàpad, tak musím vymyslet, co s tím.:D. Několik květů bylo, ale jen na jedné rostlině.Jinak jsem pražská náplava, odchovaná tvrdou Vysočinou :-) , takže je pro mě novinka spíše pražské zahradničení..
Flori
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: 11 zář 2022, 17:39
Bydliště: Žďársko 630m.n.m., Praha 17 360m.n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Josef » 05 kvě 2023, 11:16

Flori: arguty nyní, Vysočina, skoro 600 m.n.m, Samec Weiki a Domino, jedou zde výborně.
Obrázek

Obrázek
Josef
oficír
oficír
 
Příspěvky: 628
Registrován: 04 bře 2022, 14:01
Bydliště: Žďársko, 560 m.n.m - Vysočina

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Flori » 06 kvě 2023, 09:17

Také už jsou ty naše v podobném rozpuku, jen abychom se konečně dočkali květů a třeba i plodů..:D Budu asi shánět ještě k babičce na zakrytí velké nádrže na vodu, ale tam bych chtěla spíše samosprašné, tak bych mohla zkusit Weiki, pokud k tomu dojde. Jo a slepice nahrabaly nějaký hnůj od malin ke kořenům argut, takže to může být také důvod nekvetení..:-( hned jsem odstranila.
Flori
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: 11 zář 2022, 17:39
Bydliště: Žďársko 630m.n.m., Praha 17 360m.n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod radek.god » 16 kvě 2023, 12:40

Tak ted jeste vymyslet kam a jak daleko od sebe je dat, prostoru na slunci/svetle je malo.
Vidim to nekam k plotu pod strom do stinu/polostinu.
Plot / stena baraku smerem na jih se mi u kiwi v nadobe moc neosvedcilo (rizky chciply vsechny a 40cm kupovana arguta i pres pravidelnou zalivku temer uschla.... :shock:

Pokud je to necitelne, tak je tam

1 Ks KIWI SAMICE + SAMEC Actinidia arguta ´Scarlet September
1 Ks s Kiwi Actinidia arguta SAMICE ´Ananasnaya´
1 Ks Kiwi Actinidia arguta SAMICE ´Purpurna Sadowa´
1 Ks Kiwi Actinidia arguta SAMEC (takze bych mel mit dva samce, aspon mam zalohu :P
1 Ks KIWI SAMOSPRAŠNÉ Actinidia arguta ´Issai´
1 Ks KIWI SAMICE Actinidia arguta ´Geneva´
1 Ks KIWI SAMICE Actinidia arguta ´Chang Bai Giant´

Obrázek


Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1746
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Josef » 16 kvě 2023, 16:57

Radku, arguty nemůžeš pěstovat v PET lahvi, u plotu, pod stromem, ve stínu ap. Přečti si tady na tomto Fóru o tom nějaká doporučení, jej jich tady spousta ohledně argut i kolomikt a najdeš zde veškeré odpovědi na své otázky. Jestli chceš mít z nich nějakou úrodu, tak vyžadují celoroční péči, pak je to radost, pokud na jaře nezmrznou. Ale i tomu se dá částečně předejít. Nepíšeš jaké vedení chceš volit - drátěnka, T-vedení, pergola, kombinace drátěnky a T-vedení ... Tohle je velice důležité pro Tebe a pak můžeš uvažovat o dalších věcech - vzdálenost výsadby, výška vedení a hlavně přemýšlet jednoduchost, snadný přístup k rostlinám při střihání, dělá se několikrát za rok, dosažitelnost - pokud možno bez žebříku ap. Výběr sazenic máš perfektní no tak už se do toho jen pustit. Přeji Ti hodně úspěchů ve Tvém pěstování tohoto ovoce. Ať se Ti daří.
Josef
oficír
oficír
 
Příspěvky: 628
Registrován: 04 bře 2022, 14:01
Bydliště: Žďársko, 560 m.n.m - Vysočina

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Lenkalor » 16 kvě 2023, 18:24

Josefe, myslím, že Radek upgradoval na novou verzi a už se nesnaží pěstovat rostliny venku v pet lahvích. :D Jenom doufám, že už si pořídil i pořádný rýč, aby rostlinám usnadnil start. :D
Radku, arguty zasaď určitě na slunné místo, aby uzrály.
Kolomikty já mám i na severovýchodní stěně stodoly a v pohodě rostou, kvetou a zrají. Takže mohou být i v polostínu. Asi mohou být kdekoli, ale přidej k nim trochu rašeliny.
Nemusí to být tolik jako k borůvkám.
Edit- no jo, je tam něco psáno o nádobách, ale doufám, že to byla minulost.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1134
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod radek.god » 17 kvě 2023, 11:48

@Josef
@Lenkalor
- dekuji Vam obema za rady S20
* Ad PET lahve - nemam dostatek takovych tech vyssich "citrusovych" kvetinacu, jsou holt drazssi, takze proto 2L PET od coly, ktera je pevnejsi, takze vic vydrzi, dobre se prenasi a nezabira v zime v byte do sirky tolik mista.Jinak ji pouzivam jen na kliceni asimin a manga, drive jsem v ni mel citrusy a vyborne se hodi jako vrchni kryt pro zvyseni vzdusne vlhkosti.Jo a mam pak uz jen fejchoy, ktere jsem i s tou PET zakopal do zeme, pro pripad, ze by tam chcipaly, tak abych neposkodil vykopavanim koreny.V miste, kde mam vse venku je bohuzel ne moc dobra puda, ktera zbyla po stavbe baraku.Prirovnal bych to k pude na poli E7
Pro predstavu hloubeji nez do 20 cm se nedostanu, je to tvrde jak kamen.S "armadnim" bytelnym mini rycem jsem se dostal max do 30cm :shock: Takze v PET mam dobrou zeminu a nejlepsi koreny se probojuji skrz dno do te ne moc dobre pudy.Jinak v PET mam roky jednu z annon, ale to je tak vse.
* Ad to vedeni Josefe, nemam popravde tuseni :o , proto jsem to nepsal.
Jake mam moznosti ? Jizni plot skrtam, je to nejvice zadane misto, to by me ostatni najemnici sezrali a je tam plno.Uz takhle tam mam 2 vina, ktera se asi za par let poradne rozrostou .Pak zbyva zapadni plot.Kdyz stojim pred plotem, tak predemnou ( za plotem ) jsou nizssi asi 3m budovy a za zady ( tedy pred plotem) je vysoky barak z vychodu a po leve strane z jihu je mohutny orech a tresne.Cesky receno, slunce tam nejde vetsinu roku vubec S13 .V miste u zapadniho plotu, kde je aspon trochu slunce z vychodu , mam prave tu jednu argutu , fejchoy, akebii , goji, rybiz apod.Napravo od toho mista je vysoky orech, takze stin.Takze jsem myslel , ze ty kiwi dam k te stavajici argute uplne k 2m plotu, ktery pouziji jako oporu.Moje predstava byla, ze bych tam to kiwi pripevnil a ze by se tak nejak pnulo spise do stran po plotu.Respektive od te slunecne casti plot pokracuje na obe strany pod orechy ve stinu.Soused tam navic dal modrin a ten se nebezpecne rozrusta :-( Tam mam nekde ted Annony a pitahaye, prave kvuli tomu celorosnimu stinu.Tak jsem myslel, ze proste zaberu treba do sirky 10m plotu a dam tam ty kiwi a ze jak se rosrostou, tak se postupne budou opylovat.Mam teda na balkone 2 samce argut a 1 kolomikty, tak to by snad melo stacit na tech 10m.Jeste mam 2 mista, kam s kiwi.Prvni me napada zed toho baraku, okna tam nejsou, moc tam nefouka, to by nemelo nikomu vadit.Mozna krome borce se sekackou, kteremu by se tam asi blbe sekalo travu.Nicmene tam nemam jak udelat oporu, proste bych musel nejak doufat, ze se to casem rozroste nejen do vysky , ale hlavne do sirky a bude to takove housti, ktere bude drzet samo o sobe.Uz si nevybavuji, zda to kiwi v te zahrade v Malesicich nedrzelo na vysoke zdi zamku/vysoke budovy prave samo od sebe nebo zda tam nekdo nedal do te zdi skoby a kiwi k nim nepripevnil.Pak by to asi slo na tu jizni stranu k baraku.Jenze ta ma na sirku tak 3-5m a hlavne tam maji ostatni lide balkony cca 2m nad urovni zeme.V lepsim pripade by to kiwi nekdo ufiknul na svem balkone, v horsim by je z toho balkonu vytlacilo a mohl bych dostat taky pres rypak nebo by moje veci mohla pritelkyne vyhodit i se mnou oknem ven :? Jo a je tam samozrejme v lete vyhen a toho se bojim, aby mi to tam i v zemi neuschlo.Loni mi tam sly dobre rajcata, papriky a kiwano.
A pak me napadla jeste jedna moznost.Asi nejrozumenjsi :shock: .Mezi baraky je pergola.I dle stavu lavicek ji nikdo nikdy nepouzil/nepouziva a je umistena na vychod.Z jizni strany je bohuzel barak, takze odpoledne tam na slunce muzu diky vysce baraku zapomenout.Je to kolem zanesene nejakym nizkym cca 50cm krovinovym plevelem s cervenymi bobulemi.Nevim jak se to jmenuje, ale to by mi nevadilo.Zemina tam bude asi spatna, proste ta ze stavby.Takze je otazka, kdybych vykopal v tom housti rekneme nekolik 20x20x20 cm der a nacpal do nich v nejake 0.5-1m vzdalenosti ta kiwi, jak by to tam prosperovalo a jestli je tam dat uz ted nebo az na podzim.Vysku pergoly odhaduji tak na 2.5-3m
Nez napisete "dej je tam hned", tak ve vychodnim svahu, cca 20 m od toho blize k plotu, jsem dal loni na jare do zeme hromadu asimin, drinu, akebie, incarnaty a 99% tam i pres zalevani uschlo/chciplo S13 .V soucasne dobe mi tam pres zimu uschly 2 fejchoy (ale zrejme to mely spocitane uz v dobe vysadby ) , protoze dalsich cca 10 fejchoi tam ted obrusta listy, prezil jeden drin nebo co a jsou tam 2 angresty nebo rybizy a za nimi je mensi orech obrostly stejnym houstim jak jsem psal.V housti o neco vyse jsem nakonec ukryl jednu akebii trifiliatu a jednu quinatu.Moc tam nerostou, ale neni tam takova vyhen a prezily tam zimu.
Jako jasny, chtelo by to vlastni zahradu/pozemek, ale to je cenove v Praze a okoli nerealne a nedam pres mego za hajzlbudku v nedaleke blizke zahradkarske kolonii, kde je pozemek jen pronajaty a kde se ma stavet naka silnice nebo dalnice.Takze muzu ocekavat, ze druhy den po koupi by mi mesto vypovedelo najem a at si tu "hajzlbudku " odvezu kam chci, ze lidi chteji jezdit.Tohle se stalo se zahradkou v Praze rodicum za komancu, ted tam jsou panelaky.Proste musim brat co je a hledat zpusob jak to udelat tam, kde to jde.
Jeste premyslim samozrejme ohledne zalohy, takze chci z kazde rostliny kiwi kousek ufiknout a dat to do vody zakorenit.Musim se podivat, kdy mi Lenka loni posilala ty rizky kiwi, aby to pak stihlo jeste do zimy zakorenit v nejake zemine.

Ad udrzba nemam vubec tuseni co me ceka, je tezke si to predstavit, kdyz mam jen metr vysoky slahoun kiwi a zbytek 30-40 cm rostlinky v malem kvetinaci. 8) Urcite mam predstavu kiwi drzet na 2-2.5m m vysky a ne blbnout nekde se staflema nebo shanet na sidlisti zebrik.U te slunne casti plotu by nemelo jit pres metr do sirky, spise radeji mene, do stran je mi to jedno a u pergoly nebo zastinene casti plotu je to jedno.... Mno sousedka tam vlastne ma u plotu tulipany, malou ruzi a mame tam jahody :P :P :P :|, ale pod tim orechem ZATIM nic celorocniho neni :wink:

P.S.: Moniko ryc jeste nemam, zatim zneuzivam dobrotivost a naradi sousedu, ale odkladam si do prasatka korunku po korunce, takze jednou ten vlastni ryc prijde :o A diky za tip s raselinou, mozna tady zbytek jeste mam.
Kiwi mam zatim na balkone v puvodnich kvetinacich, a jak Monika uvadela tu raselinu, tak tam mam i 2 kanadske boruvky, 2 kanadske brusinky , 2 1 schizandru a nejvetsi peklo bude asi vymyslet kam dam na sidlisti 2 moruse

Nejak se to nakupilo :shock:
ted koukam 244 stran prispevku jen v sekci arguta, tak to mam do Vanoc co delat E3

Update : hlavne koukam ted na ty fotky Josefovych argut - Josefe nevim kolik let to trvalo, nez narostly do takovych rozmeru , ale vzpominam si, ze v jednom nedalekem zahradnictvi se jim kiwi pnulo kolem stanku s pokladnou.... Tzn zadny maly kerik, hodne prostoru a nutna opora :?
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1746
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod radek.god » 17 kvě 2023, 12:08

MarekZ píše:Asi pred 3-4 tyzdnami som kupil a zasadil ken's red a genevu do zahrady. Prve 2 tyzdne vyzerali fajn. Minuly tyzden som su na geneve vsimol obschnute listy. Je to spalene od slnka? Zem som skusal, sucho nema.
Ken's red este vcera vyzeral zdravo. V noci malo primrznut a teraz rano je nejaky zveseny.

Marku a jak to vypada ted s Tvym kiwi po zasazeni ? Koukam, ze mas stejne odrudy, me prisly teda vcera a zasazeno jeste nemam, takze mrazy snad uz v Praze nebudou, ale pocasi zatim nic moc.
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1746
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Josef » 17 kvě 2023, 19:54

Radku, arguty tady na Vysočině pěstuji už více jak 25 let, pak se přidaly kolomikty a co se týká deliciosy a chinensis, tak s těmito odrůdami žádné zkušenosti zatím nemám. Doposud mě zatím nenapadlo se ve výšce kolem 600 m.n.m zde o pěstování těchto odrůd ani pokoušet. V posledních letech se i počasí na Vysočině trochu zlepšilo, myslím tím průběh posledních zim, tak díky Milošovým radám a jeho pěstitelských úspěchů, i jiných úspěšných pěstitelů těchto odrůd, se možná objeví odrůda, která bude vyhovovat i těmto trochu složitějším podmínkám. Přeji Ti, aby se vše zdařilo k Tvé spokojenosti a měl jsi také radost z pěstování tohoto vynikajícího ovoce.
Josef
oficír
oficír
 
Příspěvky: 628
Registrován: 04 bře 2022, 14:01
Bydliště: Žďársko, 560 m.n.m - Vysočina

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod MonikaV » 18 kvě 2023, 00:03

Ahoj Radku, tak po přečtení tvého článku - stejně nevím, kam ty arguty vlastně dáš, - člověče - to je tak na založení sadu :D :D
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 994
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod kasta » 18 kvě 2023, 10:16

radek.god: ja bych si tedy misto ryce poridil krumpac a udelal tam zahonek. jestli tam neni beton, musi to jit. tohle pestovani v minikvetnicich nema smysl. ja kdyz mam neco v nadobe, kvuli mrazuvzdornosti, tak minimalne 10l ale radsi 20 at ma kytka misto pro koreny a vetsi objem substratu, kde se aspon chvilku udrzi vlhkost. a mnozstvi nadobovek mam jen omezeny, i tak je v lete problem to kazdodenne uzalivat...
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod radek.god » 19 kvě 2023, 09:54

Josef píše:Přeji Ti, aby se vše zdařilo k Tvé spokojenosti a měl jsi také radost z pěstování tohoto vynikajícího ovoce.

Diky moc Josefe i za rady, take Ti ( a samozrejme vsem ostatnim pestitelum ) preji uspesne pestovani a hlavne bohatou urodu S20


kasta píše:radek.god: ja bych si tedy misto ryce poridil krumpac a udelal tam zahonek. jestli tam neni beton, musi to jit. tohle pestovani v minikvetnicich nema smysl. ja kdyz mam neco v nadobe, kvuli mrazuvzdornosti, tak minimalne 10l ale radsi 20 at ma kytka misto pro koreny a vetsi objem substratu, kde se aspon chvilku udrzi vlhkost. a mnozstvi nadobovek mam jen omezeny, i tak je v lete problem to kazdodenne uzalivat...

Ty mnoha litrove kvetinace vetsinou u me skonci spatnym odhadem mnozstvi vody pri zalevani a naslednem velmi pomalem vysychani, uhnitim korenu a chcipnutim rostlin.Predevsim v zime mam problem to odhadnout.Kiwi jsem mel asi pred par lety v puvodnim kvetinaci a samozrejme zimu v nem neprezilo.Asi arguta a mam dojem, ze bylo na zimu spise na zykryte lodzii, nez v byte.Tehdy nebyla moznost jej dat ven.Nekde psaly, ze doporucuji pro kiwi udelat diru 40x40x40 cm a pak neco ze se nesmi mulcem zakryt na zimu ten krcek.Mulcovaci kuru jsem nahazel kolem fejchoi a nevybavuji si, zda vubec a pripadne kolik jsem toho nasypal/nenasypal kolem kiwi.Mel jsem ale jen 1 velky pytel na vsechny rostliny, takze toho asi moc nebylo.Ale prezilo.Kazdopadne kopat 11x diru 40x40x40 se mi nechce.To je uz zrale na bagr / kontrolovanou detonaci :x

MonikaV píše:Ahoj Radku, tak po přečtení tvého článku - stejně nevím, kam ty arguty vlastně dáš, - člověče - to je tak na založení sadu :D :D

Ahoj Moniko, jasne, sad je v planu :-) Mini sad fejchoi ma uz slusne naslapnuto, tak ted je na rade kiwi. :wink:
Stale nejsem rozhodnut, zda ten polostin/stin u stavajiciho kiwi nebo se pustit odvazne na tu pergolu.Zacnu asi navstevou sklepa a lahvemi od okurek na zakoreneni rizku ve vode kvuli zaloze/namnozeni sadu :o a pak se vydam nenapadne s malou lopatkou na geologicky pruzkum kolem pergoly
Idealni by byla pergola i plot soucasne pro pripad, ze by se nekde neco nepovedlo :lol:
Jinak to kiwi co mam u plotu je Arguta a naka odruda "Rogów" ( aspon je tedy rozdilna od tech co jsem ted koupil :wink: ) , prodane loni jako samosprasne, ale na webu ctu, ze je Rogów cizosprasne a doporucuje se samec Weiki
A ted se v tom vyznejte S21
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1746
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod kasta » 19 kvě 2023, 10:38

radek.god: podle me, cim vice substratu je v kvetinaci, tim je prostredi stabilnejsi a tim vic toleruje ruzny chyby v zalivce ap. Kdyz je neudrzis na zivu ve velkym kvetniku, tim spis je neudrzis nazivu v malym. Nejlepsi je samozrejme volna zem. No ale ja ten tvuj pristup stejne moc nechapu celkove - souhlasim, ze 11 jam 40x40 by se mi kopat taky nechtelo, takze bych radsi koupil a poradne do zeme zasadil jen dve rostliny, nez jich 11 utrapil v PET lahvich. A za usetreny penize bych si mohl koupit jeste i ten krumpac. A do velkych kvetniku bych dal tak maximalne kolomikty, nekam kde nevyschnou. No tak aspon drzim palce....
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod radek.god » 19 kvě 2023, 13:40

kasta píše:radek.god: podle me, cim vice substratu je v kvetinaci, tim je prostredi stabilnejsi a tim vic toleruje ruzny chyby v zalivce ap. Kdyz je neudrzis na zivu ve velkym kvetniku, tim spis je neudrzis nazivu v malym. Nejlepsi je samozrejme volna zem. No ale ja ten tvuj pristup stejne moc nechapu celkove - souhlasim, ze 11 jam 40x40 by se mi kopat taky nechtelo, takze bych radsi koupil a poradne do zeme zasadil jen dve rostliny, nez jich 11 utrapil v PET lahvich. A za usetreny penize bych si mohl koupit jeste i ten krumpac. A do velkych kvetniku bych dal tak maximalne kolomikty, nekam kde nevyschnou. No tak aspon drzim palce....


Martine, kiwi samozrejme nebude v 2L PET a to ani jako ze bych je dal i s tou PET do zeme.stejne ted enmam tolik lahvi.Mozna leda tak koncem roku rizky s dlouhymi koreny (pokud se mi to povede zakorenit - pred chvili jsem je dal do vody, takze za 2-3 mesice uvidim teprve koreny ). A do 2L PET pujdou asi az pote, co prokoreni treba vetsi kelimek od jogurtu nebo neceho.Rozhodne tam nepujdou na leto (to se mi silne neosvedcilo) a pokud tak leda nekam do stinu.Samozrejme opet, co prezije, pujde ve finale ven a na jine misto, nez matecni rostliny.Vse co jsem ted bral je planovano trvale ven :-), doma by to chciplo a hlavne bych to doma kvuli prostoru pres zimu neukecal.Koupit jen 2 rostliny se pri cene postovneho nevyplati a ted si vem, ze mas samce a samici a jeden Ti chcipne nebo se nepotkaji v kveteni.Navic chci variabilitu, proto vice ruznych rostlin.Od Lenky jsem mel loni na semena plod Scarlett September a musel bych najit nazev te zelene odrudy mini kiwi.Kazdopadne obe byly vynikajici, takze tam jsem sel u te Scarlett september +/- majisto a i me laka ta netradicni cervena barva kiwi. E10
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1746
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod radek.god » 19 kvě 2023, 14:52

Tak pergolu budu muset zavrhnout :-(

Je komplet obrostla nakym houstim, prakticky ji neobejdu.Kolem ni a v ni je dole beton/asfalt nebo naka dlazba ci co.
A zemina pred dlazbou a pod tim houstim bude tvrda a sucha jako kamen.Jako kdyby to bylo moje, tak neresim, housti jde pryc a poradim si, ale takhle :-( Do toho nejdu, nemam chut a ani zpusob jak a cim.
Bliz k plotu je svah, kde je neco navezeneho a na tom stejne housti/plevel.Tam me chciply akebie i mucenky vc incarnat.
Takze kolem te pergoly bude podle me to same.

Obrázek

Obrázek

Takze kiwi pujdou asi ruzne k zapadnimu plotu k tomu stavajicimu Arguta Rogów.Stejne loni nezakvetou ani nezaplodi, tak snad aspon zakoreni a budu je holt drzet kolem 2+m vysky

Obrázek
kiwi Roglów u prostredni bambusove tyce

Obrázek
kiwi Roglów za levou bambusovou tyčí u plotu
Naposledy upravil radek.god dne 19 kvě 2023, 20:42, celkově upraveno 1
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1746
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků