Návod na pěstování kiwi

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod milos 51 » 10 bře 2023, 12:23

ceratoph2: A o jaké roubování se přesně jedná ? Jarní - tvrdé do tvrdého ? Letní - tvrdé, loňské rouby do měkkého zeleného a nebo zelené do zeleného ?
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod ceratoph2 » 10 bře 2023, 13:32

milos 51 píše:ceratoph2: A o jaké roubování se přesně jedná ? Jarní - tvrdé do tvrdého ? Letní - tvrdé, loňské rouby do měkkého zeleného a nebo zelené do zeleného ?

Zkoušel jsem tvrdé řízky na jaře i zelené na začátku léta. Ty zelené skoro vypadaly že se chytí, ale nakonec povadly - u zelených jsem nechal vždycky kousek listu na řapíku.
U těch jarních mi odumřela kůra v okolí řezu...
ceratoph2
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 12
Registrován: 10 bře 2023, 08:15

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod milos 51 » 10 bře 2023, 13:50

Úplně nejlíp jde roubovat tvrdými loňskými rouby do zelených letorostů . Máš možnost udělat a poslat fotky a nebo spojit se přes Whats App ? Máš letošní rouby na další pokus ?
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod haco » 10 bře 2023, 16:58

milos 51 píše:Úplně nejlíp jde roubovat tvrdými loňskými rouby do zelených letorostů . Máš možnost udělat a poslat fotky a nebo spojit se přes Whats App ? Máš letošní rouby na další pokus ?


potvrdzujem, ujatelnost v mojich amaterskych podmienkach bola ca. 70-80%. odporuca sa hned po narezani razstepu a vytvoreni klinka zvlhcit rezy par kvapkami vody.
haco
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: 06 bře 2019, 22:27
Bydliště: Trencin

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod ceratoph2 » 11 bře 2023, 09:25

milos 51 píše:Úplně nejlíp jde roubovat tvrdými loňskými rouby do zelených letorostů . Máš možnost udělat a poslat fotky a nebo spojit se přes Whats App ? Máš letošní rouby na další pokus ?

Děkuji, posílám SZ.
ceratoph2
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 12
Registrován: 10 bře 2023, 08:15

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod ceratoph2 » 11 bře 2023, 09:29

potvrdzujem, ujatelnost v mojich amaterskych podmienkach bola ca. 70-80%. odporuca sa hned po narezani razstepu a vytvoreni klinka zvlhcit rezy par kvapkami vody.

Díky za info, tvrdé na měkké jsem ještě nezkoušel, kdyby se ujal aspoň jeden, budu spokojený. S12
ceratoph2
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 12
Registrován: 10 bře 2023, 08:15

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod Stanley_51 » 11 bře 2023, 12:18

ceratoph2 píše: Díky za info, S12

Ahoj vítám tě na kiwifóru. E5
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod milos 51 » 19 bře 2023, 17:38

Už to tu jednou bylo . Srbský návod na pěstování kiwi .
Zajímavé je letní řízkování polovyzrálými zelenými řízky . Používá práškový stimulátor . Minuta 5.35 - 7.50
A další zajímavost je letní očkování 9.10 - 11
https://www.youtube.com/watch?v=em4tlXIE_as&t=2s
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod Josef » 22 bře 2023, 11:06

Tak včera jsem prohlížel plodící kiwi arguty a kolomikty, jak jsou na tom s rašením. Tak u argut jsem nenašel zatím jediný zelený náznak pupene a to jak na drátěnce, tak i ani na T vedeních. A to ani na starém samci více jak 20 let Weiki arguty. Při střihnutí se ukázala kapka mízy asi až po 1 hod a konec. U kolomikt se na drátěnce už začínají ukazovat maličké náznaky rašení. Ale opravdu jen nepatrné. Při střihnutí, tam už se kapka mízy ukáže za malou chvíli. Ale pořád výborné, neteče, zatím spokojenost s jarním rašením, spíše naštěstí nerašením. Tady na Vysočině čím déle posouvám jarní střih, letos až tento měsíc, tak se mně zdá, že je to pak s oddálením rašení podstatně lepší, než když jsem stříhal v prosinci nebo lednu. Miloši, myslím na Tebe a ještě jednou děkuji za vše, co jsi mně poslal. Ať se všem jen a jen daří.
Josef
oficír
oficír
 
Příspěvky: 587
Registrován: 04 bře 2022, 14:01
Bydliště: Žďársko, 560 m.n.m - Vysočina

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod J.K. » 22 bře 2023, 12:41

Ja som skusil vcera navrublovat par vrublov do deliciosy. Na ockach ziadny naznak rasenia, ale tecie to uz extremne. Keby som teraz rezal, boli by vykvapkane diery v zemi a rastlina by radost asi nemala :? Stale mi pride lepsie strihat pred zimou. Rany su zaschnute a malokedy nieco vyraznejsie tecie. Oneskorenie rasenia robim zakryvanim svetlym materialom u deliciosy, polohou vysadenia u drobnoplodych.
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod nene » 22 bře 2023, 13:08

Taky to na severu děláme jako J.K. Stříháme na podzim, protože na jaře nám to brzy raší. Letos nás ale právě před týdnem překvapily arguty, museli jsme střihnout větev a neteklo ještě vůbec nic. Jindy touto dobou už to je po střihu jak vodovodní kohoutek, jsou na plném slunci. Nejspíš to bude tím, že vloni jsme na podzim stříhali smrčkový živý plot a všechen odpad, větvičky, jehličí, jsme nastlali k argutám, skoro do půl metru toho bylo. Takže mimořádně pořádná nastýlka, většinou tam toho máme méně. Čímž se snažím vyjádřit myšlenku :D , že ano, nastýlání a přistínění funguje dobře, používáme to všude, na jahody, maliny, fíkovníky.....pod vrstvou materiálu je u kořenů ve srovnání s okolím pořádné chladno. Nenastlali jsme ale kiwi na jihu s tím, že je většinu dne ve stínu - a už vykukují lístečky :( .
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4175
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod haco » 06 dub 2023, 18:55

pri kiwi sa mi potvrdzuje ze poloha a sposob vedenia je klucova pre prevenciu jarneho namrznutia. po preluskani tohto fora som pred par rokmi vysadil argutu aj velkoplode kiwi k severozapadnej stene garaze, s tym ze je vedene za dratenkou na 25 cm dlhych konzolach. vdaka tomu chinesky este nie su vyrazne narasene, ale kedze argutam uz vytrcali listky musel som prekryt vedenie netkankou. po dvoch poslednych nociach s teplotou -5 stupnov prezilo asi 50 % ociek argut a chinesky su bez ujmy. vo volnom priestranstve by to bola konecna

Obrázek
Obrázek
haco
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: 06 bře 2019, 22:27
Bydliště: Trencin

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod milos 51 » 02 kvě 2023, 09:11

U zelených letorostů drtím konce - špičky . Jenom rozdrtit ,neuštípnout ! Zhruba za pátým listem od posledního květu . Vývoj letorostu se zastaví a všechno jde do květu a plodu . Nedrtím jenom ty letorosty ,ze kterých chci mít větve na příští rok .
Obrázek
Obrázek
Obrázek
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod haco » 02 kvě 2023, 18:22

Staci potom tych ca 10 listov na utiahnutie plodov? Mas to na priamom slnku, ci v polotieni? Tam bude asi rozdiel kvoli miere oslnenia, ci?
haco
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: 06 bře 2019, 22:27
Bydliště: Trencin

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod milos 51 » 03 kvě 2023, 10:28

Haco : To drcení špiček není můj nápad ,přivezl to z NZ pan Fridrich už před deseti lety . Někde je tu dokonce fotka dřevěných drtících kolíčků . Nikdy jsem nepřemýšlel jestli to ty listy utáhlou nebo ne :D Ale vždycky to utáhly . Pokud to neuděláš hlavně v té horní řadě -nahoře ,tak ta rostlina tam udělá letos silné výhony -pruty . Protože to tlačí všechno nahoru a nebo na konec . Úplně stejně jak vinič . A hlavně - ty spodní větve začne pouštět . Postupně začnou usychat . Je to normální liána ,ty to tak dělají . Hodně lidí si myslí ,že deliciosa roste jak fazula ,ale to je mohutná rostlina . Starella roste asi 5 m od domu směrem na sever . Na jaře je stíněna domem . Ale sousedi mají deliciozu nasazenou úplně opačně otočenou na jih -a bez problému roste a rodí . Na jaře zastíníš kmen proti sluníčku a pohoda .
Obrázek
Ještě jsem vyhrabal tu fotku drtícího kolíčku . U nás na jihu to drcení už jde . Musíte počkat ,až letorost vyroste do této velikosti . A ještě poznámku . Tyto zelené práce by se měly dělat i na pergole pokryté ocelovou kari sítí :D
Obrázek
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků